A.F. HEIJERMAN ; MARCEL JEROEN VAN DEN HOVEN (1957-) ; KLAAS VAN BERKEL (1953-). Filosofie in Nederland : de Internationale School voor Wijsbegeerte als ontmoetingsplaats 1916-1986. Meppel [etc.] : Boom, 1986. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9060097602) Booknr: 21139. € 8 A.J. BLOMMERS (1947-) ; W.I. LUCASSEN (1948-) ; JAN GEORGE HISCHE (1931-). Standpunt en horizon : liber amicorum aangeboden aan dr J.G . Hische bij zijn afscheid van de Arbeidsvoorzieningsorganisatie. Amsterdam [etc.] : Swets & Zeitlinger, 1991. Met lit. opg. Beroepenkundigen, -voorlichters, -adviseurs, studenten AMA. (ISBN/EAN: 9026511957) Booknr: 21694. € 10 A.L. HIELE. Vrouwenzaken : meer mans met geld. [Amsterdam] : Balans, 2000. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9050185134) Booknr: 21673. € 7 AALDERS, W. Pascal als apologetisch prediker. Assen, Van Gorcum & Comp., 1941. Paperback. 8vo. 169 pp. (Van Gorcum's Theologische Bibliotheek, deel XII). (Mooi exemplaar). Booknr: 40972. € 18 AALT VAN DE GLIND (1948-). Pascal : een goede gedachte. Apeldoorn : Auctor, 1991. Gebonden met stofomslag. Met lit. opg. Jonge mensen, zowel prot.chr. als r.k. (ISBN/EAN: 9071844412) Booknr: 21178. € 6 ABRAHAM DE SWAAN (1942-). Het lied van de kosmopoliet : essays. Amsterdam : Meulenhoff, Paperback. 8vo. 155 pp. Eerder verschenen in NRC Handelsblad. (Tekst op schutblad). (ISBN/EAN: 9029023295) Booknr: 22052. € 7 ACKERMAN, DIANE. Een zijden draad. Hoopgevende berichten uit een crisiscentrum. Utrecht, Het Spectrum, 1998. Paperback. 8vo. 348 pp. (Mooi exemplaar). Diana Ackeman kennen we als auteur van onder meer Reis door het rijk der zinnen, als dichteres en van haar regelmatige bijdrage aan National Geographic. Zij heeft echter nog een andere, op het eerste gezicht een meer prozaïsche kant. Elke week vervult zij als vrijwilliger telefoondienst bij een crisiscentrum om de anonieme bellers die wanhopig uitgeput, ten einde raad, soms zelfs vijandig zijn te woord te staan. En te trachten hun dat sprankje hoop, dat zijden draadje te bieden waarmee ze het leven weer even aankunnen. Diana's geheime leven in de telefooncentrale van het crisiscentrum is shockerend, grappig, stressvol en inspirerend tegelijkertijd. Dat geldt ook voor haar geheime leven in haar achtertuin, waar de dieren zo dicht bij haar, bij de mens, hun eigen leven leiden, vaak op net zo'n wankel draadje als haar bellers. In de voor haar zo kenmerkende stijl weeft zij deze parallelle draden tot een geheel. Gebruikmakend van de adembenemende avonturen van de menselijke geest, geplaats NBD|Biblion recensie: Een combinatie van een psychosociaal hulpverleningsgeschrift en een psychologische dieren- en natuurroman, met poëtische trekken. De schakel tussen leven en dood bestaat vaak uit een zijden draad. Als hulpverleenster bij een zelfmoordpreventie- en crisiscentrum worstelt de schrijfster met aangrijpende telefoongesprekken over (zelf)moord, verslaving, seksuele of psychische mishandeling, zelfverminking, depressies, eenzaamheid, krankzinnigheid en identiteitsproblemen. Ze reageert daarop met veel compassie en empathie, verwijzend naar overeenkomstig(e) dierengedrag en natuurverschijnselen. Het boek bevat creatieve, pijnlijke belevenissen en overpeinzingen. Hulpverleners vluchten dikwijls voor zichzelf; ze moeten accepteren dat hulpbehoevenden recht hebben op een fantasiewereld, als alternatief voor chronische ellende. Wie hoop put uit een flinterdunne telefoonkabel, honoreert de onderhavige - hierbij graag meegegeven - kernboodschap: heb eerbied voor het leven, in welke bestaansvorm dan ook! (Biblion recensie, F.G. Eijsenring.) (ISBN/EAN: 9027463204) Booknr: 37637. € 8 AGOMBER, FIONA. Stop vermoeidheid! 50 manieren om energie te winnen en uw vitaliteit te verhogen. z.p., Deltas, 2002. Paperback. 8vo. 223 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9024383870) Booknr: 28063. € 8 ALAIN CORBIN (1936-). KARIN VAN DORSSELAER. Pestdamp en bloesemgeur : een geschiedenis van de reuk. Nijmegen : SUN, 1986. Met lit. opg. Vert. van:Le miasme et la jonquille : l'odorat et l'imaginaire social, 18e-19e siècles. - Paris : Aubier Montaigne, cop. 1982. - (Collection historique). (ISBN/EAN: 9061682444) Booknr: 21179. € 12 ALBINSKI, M. De onderwijzer en de cultuuroverdracht. Assen, Van Gorcum & Comp., 1959. Paperback. 8o. 122 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Goied exemplaar). Booknr: 41083. € 10 ALDEGONDA PETRONELLA HUBERTA MARIA PALMEN (1955-). Het weerzinwekkende lot van de oude filosoof Socrates. Amsterdam : Prometheus, 1992. Linnen. Met stofomslag. Gebndne. 8vo. Tweede druk. 1e dr. geb.: 1992. (Mooi ex. (ISBN/EAN: 9053330569) Booknr: 22053. € 10 ALEXANDER MITSCHERLICH (1908-1982). EMY GIPHART. Het gevecht om de herinnering : psychoanalyse voor gevorderde beginners. Deventer : Van Loghum Slaterus, Lit. opg Vert. van :Der Kampf um die Erinnerung. - München : Piper, 1975. (ISBN/EAN: 9060014197) Booknr: 22054. € 9 ALFRED JULES AYER (1910-1989). MARCEL JEROEN VAN DEN HOVEN (1957-). Filosofie in de twintigste eeuw. Antwerpen : De Nederlandsche Boekhandel / Uitgeverij Pelckmans Kampen : Kok Agora, 1986. Paperback. 8vo. 330 pp. Met reg. Vert. van: Philosophy in the twentieth century. - Londen : Weidenfeld and Nicolson, 1982. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9028909648) Booknr: 22055. € 10 ALLEN, D.J. The Philosophy of Aristotle. London, etc., Oxford University Press, 1963. Cloth. Hardbound. 8vo. 219 pp. A good copy. Booknr: 34429. € 10 ALLEN, ROGER E. Winnie - de - Poeh en Management. Waarin een Zeer Belangrijke Beer en zijn vrienden kennismaken met een Zeer Belangrijk Onderwerp. Den Haag, Sirius en Siderius, 1997. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 187 pp. Met illustraties van E.H. Sheppard. Mooi exemplaar, (ISBN/EAN: 9064411050) Booknr: 17474. € 8 ALOYSIUS FRANCISCUS GERARDUS VAN HOESEL. Zindelijk oordelen : voetangels en klemmen bij het beoordelen van anderen. Baarn : Nelissen, Oorspr. titel:Kijk op mensen, 1960. (ISBN/EAN: 902440522X) Booknr: 22056. € 8 ALTHUSSER, LOUIS (CORPET, OLIVIER & YANN MOULIER BOUTANG, ED.). The Future Lasts a Long Time and the Facts. London, Chatto & Windus, 1993. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVIII, 365 pp. A fine copy. Booknr: 10710. € 20 ALTHUSSER, LOUIS. De toekomst duurt lang, gevolgd door de feiten. Amsterdam, Prometheus, 1993. Paperback. 8vo. 365 pp. Autobiografie van een belangrijk denker, heen en weer geslingerd tussen rede en waanzin. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789053331682) Booknr: 14708. € 15 ALYCE FAYE CLEESE ; BRIAN BATES. JESKE NELISSEN. Over moeders : de invloed van moederliefde. Utrecht [etc.] : Kosmos-Z &K, 1999. Met lit. opg., reg Vert. van:How to manage your mother. - London : Metro Books, 1999. (ISBN/EAN: 9021589826) Booknr: 20336. € 8 ANDRÉ GLUCKSMANN (1937-). CARLY J. MISSET. De kokkin en de menseneter : over de verhoudingen tussen staat , marxisme en concentratiekampen. Amsterdam : De Arbeiderspers, 1975. reeks: Synopsis. Vert. van:La cuisinière et le mangeur d'hommes : essai sur l'état, le marxisme, les camps de concentration. - Parijs : Seuil, 1975. (ISBN/EAN: 9029518383) Booknr: 21180. € 11 ANGELICA KROGMANN. YOLANDE C. VAN OSS. Simone Weil : haar weg naar het absolute. Hillegom : Altamira, Met lit. opg Nederlandse uitg. eerder verschenen o.d.t.:Simone Weil : de "rode Jeanne d'Arc". - Rotterdam : Lemniscaat, 1970 Vert. van:Simone Weil. - Reinbek : Rowohlt, 1970. (ISBN/EAN: 9069630125) Booknr: 22058. € 7 ANGLO, SYDNEY. Macchiavelli. London, Paladin, 1969. Paperback. 8vo. 275 pp. (A very good copy). Booknr: 40368. € 6 ANIELA JAFFÉ (1903-). P.E. DE VRIES-EK. Jung : beelden uit mijn leven. Rotterdam : Lemniscaat, Linnen. Gebonden. 4to. Vert. van:C.G. Jung : Bild und Wort. 1e dr.: 1978. (ISBN/EAN: 906069337X) Booknr: 23418. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) The crisis of culture : steps to reopen the phenomenological investigation of man : the modalities of human life , the irreducible in values and their fluctuating framework of reference , from reason to action , alienation , and belonging : papers an Dordrecht ; Boston : Reidel, 1976. Cloth. Hardbound. 8vo. 382 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Bijdragen in het Engels of Frans. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027706328) Booknr: 31522. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) The self and the other : the " crisis of man ". Dordrecht [etc.] : D. Reidel Publ . Co, 1977. Cloth. Hardbound. 8vo. 186 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). English or French. Papers from the "Fourth International Phenomenology Conference held in Fribourg, Switzerland from 24-28 January, 1975", sponsored by the International Husserl and Phenomenological Research Society, the Société Philosophique de Fribourg, and the Société Suisse de Philosophie. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027707596) Booknr: 31523. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) The philosophical reflection of man in literature : selected papers from several conferences held by the International Society for Phenomenology and Literature in Cambridge , Massachusetts. Dordrecht ; London : Reidel, 1982. Cloth. Hardbound. 8vo. 485 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Met lit. opg. (ISBN/EAN: 902771312X) Booknr: 31526. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) Poetics of the elements in the human condition. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1985. Cloth. Hardbound. 8vo. 507 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9027719063) Booknr: 31527. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) The moral sense in the communal significance of life : investigations in phenomenological praxeology : psychiatric therapeutics , medical ethics and social praxis within the life- and communal world. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1986. Cloth. Hardbound. 8vo. 426 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Contains research work presented at the third phenomenology and psychiatry conference, held in Cambridge, Mass., April 25-26 1984. Uitg. onder auspiciën van: The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9027720851) Booknr: 31528. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) The phenomenology of man and of the human condition : individualisation of nature and the human being. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1986. Cloth. Hardbound. 8vo. 401 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). "The jubilee volume 1968-1978, presenting the research program of the jubilee year 1977/1978" - t.o. titelp. Met index. (ISBN/EAN: 9027714479) Booknr: 31529. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) Poetics of the elements in the human condition. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1988. Cloth. Hardbound. 8vo. 441 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9027719063) Booknr: 31531. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) Poetics of the elements in the human condition. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1990. Cloth. Hardbound. 8vo. 695 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Met index. (ISBN/EAN: 0792301803) Booknr: 31532. € 28 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) Allegory revisited : ideals of mankind. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1994. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 410 pp. (with stamps (and sticker). (Analecta Husserliana). Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenemenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 0792323122) Booknr: 31533. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (ED.). (HUSSERLIANA) Life : in the glory of its radiating manifestations. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1996. Cloth. With dustjacket. Hardbond. 8vo. 586 pp. (Analecta Husserliana). Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Chiefly proceedings of the 32nd International Phenomenology Conference, held in June 1993 in Prague, Czech Republic. Met index, lit. opg. (ISBN/EAN: 0792338251) Booknr: 31534. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) The elemental dialectic of light and darkness : the passions of the soul in the onto-poiesis of life. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1992. Cloth. Hardbound. 8vo. 284 pp. (Analecta Husserliana). Uitg. onder auspiciën van The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 0792316010) Booknr: 32002. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Passion for place : book II : between the vital spacing and the creative horizons of fulfilment. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1997. Cloth. Hardbound. 8vo. 260 pp. (Analecta Husserliana). Publ. under the auspices of The World Institute for Advanced Phenomenoligical Research and Learning. Met lit. opg. - Index. (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 0792341465) Booknr: 32003. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) The moral sense and its foundational significance : self , person , historicity , community , phenomenological praxeology , and psychiatry. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1990. Cloth. Hardbound. 8vo. 450 pp. (Analecta Husserliana). Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 0792306783) Booknr: 32004. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Phenomenology of life in a dialogue between Chinese and occidental philosophy. Dordrecht ; Boston : D. Reidel Hingham, MA : Sold and distributed in the U.S.A . and Canada by Kluwer Academic Publishers, 1984. Cloth. Hardbound. 8vo. 362 pp. (Analecta Husserliana). Uitg. onder auspiciën van the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg. en index. (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 902771620X) Booknr: 32005. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Analecta Husserliana. Dordrecht, Reidel, 1991. Cloth. Hardbound. 8vo. 553 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 0392311345) Booknr: 32008. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) The phenomenology of man and of the human condition : individualisation of nature and the human being. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1983. Cloth. Hardbound. 8vo. 473 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). "The jubilee volume 1968-1978, presenting the research program of the jubilee year 1977/1978" - t.o. titelp. Met index. (ISBN/EAN: 9027714479) Booknr: 32009. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Ingardeniana. Dordrecht, Holland ; Boston : D. Riedel Pub . Co, 1976. Cloth. Hardbound. 8vo. 438 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). English, French, or German. Met lit.opg. en index. (ISBN/EAN: 902770628X) Booknr: 32010. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Husserl's legacy in phenomenological philosophies : new approaches to reason , language , hermeneutics , the human condition. Dordrecht [etc.] : Kluwer, 1991. Cloth. Hardbound. 8vo. 413 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Tekst in het Engels, Frans, Duits en het Spaans. Lezingen van het eerste World Congress of Phenomenology, gehouden in Santiago de Compostela, 26 september-1 oktober 1988. Met lit.opg. en index. (ISBN/EAN: 0792311787) Booknr: 32011. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Ingardeniana. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1991. Cloth. Hardbound. 8vo. 361 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Uitg. onder auspiciën van: The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 0792310144) Booknr: 32012. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) The phenomenological realism of the possible worlds : the 'a priori ', activity and passivity of consciousness , phenomenology and nature : papers and debate of the second international conference held by the International Husserl and Phenomenologica Dordrecht : Reidel, 1974. Cloth. Hardbound. 8vo. 386 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 9027704260) Booknr: 32013. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Analecta Husserliana : the yearbook of phenomenological research. Dordrecht etc. : Reidel, 1971. Cloth. Hardbound. 8vo. 207 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 9027701717) Booknr: 32014. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA ; CALVIN O. SCHRAG. Foundations of morality , human rights , and the human sciences : phenomenology in a foundational dialogue with the human sciences. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1983. Cloth. Hardbound. 8vo. 579 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Met index. Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027714533) Booknr: 32016. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) Man within his life-world : contributions to phenomenology by scholars from east-central Europe. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1989. Cloth. Hardbound. 8vo. 835 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Uitg. onder auspiciën van The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9027727678) Booknr: 32017. € 28 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. (HUSSERLIANA) The existential coordinates of the human condition : poetic-epic-tragic : the literary genre. Dordrecht ; Boston : D. Reidel Hingham MA, U.S.A. : Sold and distributed in the U.S.A . and Canada by Kluwer Academic Publishers, 1984. Cloth. Hardbound. 8vo. 571 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Uitg. onder auspiciën van the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. A selection of studies presented at three annual seminars & conferences of the International Society of Phenomenology and Literature, 1980-1982. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9027717028) Booknr: 32019. € 25 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. Heaven , earth , and in-between in the harmony of life. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1995. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 340 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Publ. under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Bijdragen in het Duits en Engels. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 079233373X) Booknr: 32023. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. New queries in aesthetics and metaphysics : time , historicity , art , culture , metaphysics , the transnatural. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1991. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 454 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Tekst in het Engels, Frans, Duits en het Spaans. Hoofdzakelijk lezingen van het eerste World Congress of Phenomenology, gehouden in Santiago de Compostela, 26 sept. t/m 1 okt. 1988. Uitg. onder auspiciën van The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 0792311957) Booknr: 32024. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. Husserlian phenomenology in a new key : intersubjectivity , ethos , the societal sphere , human encounter , pathos. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1991. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 303 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Tekst in het Engels, Frans, Duits, Italiaans en Spaans. Vnl. papers van het eerste World Congress of Phenomenology, gehouden in Santiago de Compostela, Spanje, sept. 26-oct. 1, 1988. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 0792311469) Booknr: 32025. € 22 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. The logic of the living present : experience , ordering , onto-poiesis of culture. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1995. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 308 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Publ. under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met index. (ISBN/EAN: 0792329309) Booknr: 32026. € 20 ANNA-TERESA TYMIENIECKA. The elemental passion for place in the ontopoiesis of life : passions of the soul in the Imaginatio Creatrix. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1995. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 386 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Publ. under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 0792327497) Booknr: 32027. € 15 ANNEGREET VAN BERGEN (1954-). Werk of gekkenwerk: ideeën voor een leven in balans. Utrecht : Het Spectrum, 2000. Paperback. 8vo. 176 pp. ISBN 9027472246. Met lit. opg. (Goed ex.). Booknr: 32842. € 8 ANSCHÜTZ, MARIEKE. Ons temperament. Zeist, Christofoor, 1991. Paperback. 8vo. 107 pp. (Mooi exemplaar). Marieke Anschütz laat zien hoe het bestuderen van de temperamenten - sanguinisch, cholerisch, flegmatisch, melancholisch - kan bijdragen tot een betere omgang met jezelf en de ander. Met illustrerende voorbeelden uit de praktijk. NBD|Biblion recensie: In de antroposofisch georiënteerde menskunde is een belangrijke plaats ingeruimd voor de vier temperamenten (sanguinisch, cholerisch, flegmatisch en melancholisch). In elke mens zijn trekken van deze temperamenten terug te vinden, waarbij er telkens één op de voorgrond treedt. Voor een juist begrip moet men de temperamenten niet te absoluut opvatten en met de theoretische typologie, in de praktijk toegepast beweeglijk leren omgaan. In dit boekje worden de temperamenten een voor een behandeld en in een breed cultureel en historisch kader geplaatst, geïllustreerd met veel praktijkvoorbeelden. Daardoor wordt een groot deel van onze, toch vaak raadselachtige, persoonlijkheden blootgelegd en een nieuw begrip gekweekt voor de dagelijkse omgang met verschillende mensentypen. Het boekje is zeer geschikt voor iedereen die met mensen en m.n. met kinderen omgaat (opvoeding, onderwijs), maar ook voor iedereen die meer van het verschijnsel temperament te weten wil komen. Bevat enkele literatuurverwijzingen. (Biblion recensie, R. de Winter). (ISBN/EAN: 9062384412) Booknr: 36100. € 8 ANTONIUS, MARCUS AURELIUS. Zelfbespiegelingen. (ta eis beauton). Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1938. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 235 pp. Uit het Grieks vertaald en ingeleid door Nico van Suchtelen. (Exlibris op schutblad. Goed exemplaar). Booknr: 41082. € 12 APOLLONII RHODII. (ED. HERMANN FRÄNKEL). Argonautica. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1961. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XXIV, 267 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34422. € 18 AREND JAN DUNNING (1930-). Uitersten : beschouwingen over menselijk gedrag. Amsterdam : Meulenhoff Utrecht : Bunge, 1990. Met lit. opg. 1e dr.: 1990. (ISBN/EAN: 9029096268) Booknr: 21676. € 9 ARISTOTELES (ROLFES, EUGEN, HRSG.). Aristoteles Philosophische Werke. Band I: (1) Über die Dichtkunst; (2) Kleine naturwissenschaftliche Schriften; (3) Metaphysik. Leipzig, Verlag von Felix Meiner. 1920-1921-1924, Halfvellum. Decorated boards. Hardbound. 8vo. XXIV, 91, X, 158, XXIII, 437 pp. (= 733 pp.). ± 20 pp. with pencil annotations and underlinings. Else a good copy. Booknr: 16865. € 35 ARISTOTELIS. (ED. I. BYWATER). Ethica Nicomachea. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1959. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. VII, 264 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34421. € 16 ARISTOTLE (WILLIAM ELLIS, ED.). A Treatise on Government or, the Politics of Aristotle. London, J.M. Dent, 1939. Cloth. Hardbound. 8vo. XVII, 264, 4 pp. (A good copy). Booknr: 41078. € 10 ARON, RAYMOND. Le Spectateur engagé. Entretiens avec Jean-Louis Missika et Dominique Wolton. Paris, Julliard, 1981. Illustrated. Paperback. 8vo. 339 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 2260002706) Booknr: 39966. € 8 AURELIANUS, P. O.F.M. CAP. De verhouding van godsdienst en ethiek in Homerus. Nijmegen - Utrecht, Dekker & van de Vegt, 1955. Paperback. 8vo. 119 pp. (Op voorzijde omslag een beschadiging van 2 bij 4 cm. Verder een heel goed exemplaar). Booknr: 41091. € 14 AURELIUS, MARCUS. (LONG, GEORGE, TRANSLATION). The Meditatins of Marcus Aurelius. A Pratical Guide for living in an Iraational World. New York, Avon Books, 1993. Paperback. 8vo. 120 pp. (Good copy). (ISBN/EAN: 038072216x) Booknr: 36513. € 10 AUSCHYLI (ED. GILBERTUS MURRAY). Septem Quae Supersunt Tragoediae. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XVI, 375 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Edition altera. Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34417. € 16 AYER, ALFRED,J. Part of my life. Oxford, Oxford University Press, 1978. Illustrated. Paperback. 8vo. 319 pp. (Good copy). Sir Alfred Jules "Freddie" Ayer (29 October 1910, London - 27 June 1989, London)[2] was a British philosopher known for his promotion of logical positivism, particularly in his books Language, Truth, and Logic (1936) and The Problem of Knowledge (1956). Ayer was a Special Operations Executive and MI6 agent during the Second World War.[3] He was the Grote Professor of the Philosophy of Mind and Logic at University College London from 1946 until 1959, when he became Wykeham Professor of Logic at the University of Oxford. He was president of the Aristotelian Society from 1951 to 1952. He was knighted in 1970. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0192812459) Booknr: 38646. € 12 BACON, FRANCIS. PITCHER, JOHN. The essays. Harmondsworth, Middlesex, England ; New York, N.Y., U.S.A. : Penguin Books, 1985., 1985. Paperback. 8vol. 287 p. ; 20 cm. Includes bibliographical references. (Good copy). One of the major political figures of his time, Sir Francis Bacon (1561-1626) served in the court of Elizabeth I and ultimately became Lord Chancellor under James I in 1617. A scholar, wit, lawyer and statesman, he wrote widely on politics, philosophy and science - declaring early in his career that 'I have taken all knowledge as my province'. In this, his most famous work, he considers a diverse range of subjects, such as death and marriage, ambition and atheism, in prose that is vibrant and rich in Renaissance learning. Bacon believed that rhetoric - the force of eloquence and persuasion - could lead the mind to the pure light of reason, and his own rhetorical genius is nowhere better expressed than in these vivid essays. (ISBN/EAN: 0140432167) Booknr: 27542. € 9 BAKEL, TWAN VAN. Kraepelin over zichzelf. Een becommentarieerde uitgave van "Persönliches". Nijmegen, Sylvius / Candide, 2000. Frontispiece portret Kraepelin. Met fotokatern. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 223 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9075483244) Booknr: 38960. € 16 BAKKER, FREDERIK. Three Studies in Epicurean Cosmology. Drie Studies in Epicureïsche Kosmologie. Zutphen, 2010. Paperback. 8vo. 278 pp. (diss. - thesis). (Questiones Infinitae - Publications of the Department of Philisophy, 64). (A fine copy). Met een samenvatting in het Nederlands. Three Studies in Epicurean Cosmology: Frederik Bakker's dissertation consists of three studies dealing with various aspects of Epicurean cosmology. The first study discusses the Epicurean practice of explaining astronomical and meteorological phenomena by multiple alternative theories. The second study compares the meteorological accounts of Epicurus and Lucretius with other ancient meteorologies as regards the scope and order of their subject matter. The third one examines the claim that Epicurus and Lucretius held the earth to be flat. Frederik Bakker promoveerde bij het onderzoekinstituut ZENO voor wijsbegeerte op drie studies op het gebied van Epicureïsche kosmologie. Hij ontdekte dat de Griekse filosoof Epicurus (341-270 v.C.) en zijn Romeinse volgeling Lucretius (ca. 99-55 v.C.) een ander idee van de waarheid hadden dan vaak wordt gedacht, dat Epicurus en Lucretius nooit hebben beweerd dat de aarde plat is, en dat Theophrastus (371-287 v.C.) vermoedelijk niet de auteur is van een meteorologisch traktaat dat aan hem wordt toegeschreven. Epicurus (341-270 v.C.) Eén of meerdere waarheden. Epicurus en zijn Romeinse volgeling Lucretius geven in astronomische en meteorologische kwesties doorgaans niet één verklaring, maar een aantal alternatieve. Volgens sommige moderne geleerden meenden zij dat elke alternatieve verklaring niet alleen mogelijk, maar zelfs waar is, met het gevolg dat er meerdere ‘waarheden’ naast elkaar zouden bestaan. Deze claim vindt steun bij Lucretius, die betoogt dat in onze wereld slechts één verklaring waar is, al weten we niet welke, maar dat in het oneindige heelal alle verklaringen waar zijn. Toch blijkt er op deze bijzondere waarheidsclaim wel wat af te dingen, zo stelt Bakker. Voor een aantal kwesties die de kern vormen van de Epicureïsche fysica, zoals het bestaan van atomen en lege ruimte, neemt Epicurus geen genoegen met meervoudige waarheden, maar eist hij enkelvoudige waarheden. Al zijn dan alle verklaringen waar, sommige (de enkelvoudige) zijn toch ‘waarder’ dan andere (de meervoudige). Traktaat niet van Theophrastus: een soortgelijk gebruik van alternatieve verklaringen is ook te vinden in een Syrisch meteorologisch traktaat, dat in de manuscripten aan Theophrastus wordt toegeschreven. Bakkers onderzoek maakt echter duidelijk dat dit werk sterk afwijkt van Theophrastus' overige werken, zowel in het gebruik van alternatieve verklaringen als in bepaalde details. Bakker betwijfelt daarom of het traktaat wel door Theophrastus is geschreven. Platte of ronde aarde: Vaak wordt beweerd dat Epicurus en Lucretius meenden dat de aarde plat is. Daarmee zouden zij ingaan tegen zowel de heersende opvattingen van hun tijd als ook tegen de vele empirische bewijzen voor de bolvorm van de aarde. Bakker constateert op basis van zijn onderzoek dat er nergens in hun werk expliciete uitspraken over de vorm van de aarde te vinden zijn. (ISBN/EAN: 9789039354568) Booknr: 38367. € 35 BAKKER, GEERI. Opvoeden zonder angst. Soesterberg, Uitgeverij Aspekt, 2006. Paperback. 8vo. 150 pp. (Mooi exemplaar).Naast de hype van alle opvoedprogramma's met hun adviezen geeft dit boek een andere kijk op opvoeden. OPVOEDEN ZONDER ANGST kijkt verder dan de pasklare lijstjes van de beeldbuis die de opvoedproblemen op wel heel korte termijn lijken op te lossen. Herkenbare onzekerheid en angst staan centraal; bijvoorbeeld de angst dat een kind geen vriendjes zal krijgen, of wanneer het alleen naar boven loopt. Het kind dat verkering krijgt of juist niet, z'n eigen pad kiest of voor het eerst alleen mag oversteken. Geeri Bakker neemt ons als stressconsultant mee langs de beren die we op onze weg zien. Als moeder van twee adoptiekinderen schrikt zij er niet voor terug om ook de onzekerheden op het pad van de adoptieouder onder de loep te nemen. OPVOEDEN ZONDER ANGST is een prettige mix tussen vakkundige adviezen en autobiografische anekdotes uit het leven van de auteur zelf. Dit boek is bedoeld voor alle ouders die niet alleen op zoek zijn naar oplossingsgerichte lijstjes, maar ook verder willen en durven kijken. Met het vertrouwen dat ze hun kennis en intuïtie gebruiken om hun kind het allerbeste te kunnen bieden. NBD|Biblion recensie: Als adoptiemoeder, verpleegkundige en stressconsultant geeft de schrijfster haar mening over het opvoeden van (adoptie)kinderen. Zij put daarbij vooral uit haar eigen ervaringen, zowel in haar gezin met twee adoptiekinderen als daarbuiten. Het zijn vooral die voorbeelden uit de praktijk, boeiend verteld, die het geheel levendig maken. De fragmenten getuigen van angst en onzekerheden, maar ook van vertrouwen in de toekomst. Opvoeden is leiding geven op weg naar de volwassenheid, maar wat als de kinderen die leiding niet willen? Wat moet de adoptieouder doen als het kind terug wil naar zijn of haar geboorteland? Aan de lezer wordt voorgehouden (kleine) risico's te nemen, het kind de kans te geven fouten te maken en daardoor aan vertrouwen te winnen. Het belang van liefde en respect komt duidelijk naar voren. (2005)*. (...).(NBD|Biblion recensie, M.C. van Mook-van Gils) (ISBN/EAN: 905911423x) Booknr: 33486. € 9 BAKKER, REINOUT. MELSEN, ANDREAS GERARDUS MARIA VAN. Inleiding tot de wijsbegeerte in christelijk perspectief. Kampen : Kok, [1981?], 260 p. ; 25 cm. Includes bibliographical references and indexes. (ISBN/EAN: 9024211875) Booknr: 22263. € 10 BALTUSSEN, HAN. Theophrastus on Theories of Perception. Argument and Purpose in the De Sensibus. Utrecht, Department of Philosophy - Utrecht University, 1993. Paperback. 8vo. XXII, 304 pp. (thesis). (Questiones infinitae. Publications of the Department of Philosophy Utrecht University, VI). A good copy. (ISBN/EAN: 9039300690) Booknr: 26537. € 25 BANKS, MURRAY. De kunst om met jezelf te leven. Utrecht, Het Spectrum/Scala, 1992. Paperback. 8vo. 246 pp. Achterzijde omslag en enkele daaraan voorafgaande pagina's "gekreukeld". Verder goed ex. (ISBN/EAN: 9027428557) Booknr: 29991. € 6 BARENDREGT, J.T. Karakters van en naar Theophrastus. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1977. Linnen. Gebonden. 8vo. 75 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060014510) Booknr: 41100. € 7 BARNETT, MICHAEL. With it. Freiburg, Cosmic Energy Connections, 2003. Wrappers. 8vo. 347 pp. ISBN 3000115528. (A very good copy). Booknr: 14889. € 18 BART GIJSBERTSEN (1951-) ; JAN WILLEM KIRPESTEIN (1959-). De terugkeer van de mens : uit de ban van het cartesiaanse denken : essays over waarden en normen. Zoetermeer : Boekencentrum, 1999. Met lit. ogp. (ISBN/EAN: 9023904796) Booknr: 21721. € 14 BARTHES, ROLAND. The Neutral. New York, Columbia University Press, 2005. Paperback. 8vo. XXIX, 282 pp. (European Perspectives). (A fine copy). "I define the Neutral as that which outplays the paradigm, or rather I call Neutral everything that baffles paradigm." With these words, Roland Barthes describes a concept that profoundly shaped his work and was the subject of a landmark series of lectures delivered in 1978 at the College de France, just two years before his death. Not published in France until 2002, and appearing in English for the first time, these creative and engaging lectures deepen our understanding of Roland Barthes's intellectual itinerary and reveal his distinctive style as thinker and teacher. The Neutral ( le neutre), as Barthes describes it, escapes or undoes the paradigmatic binary oppositions that structure and produce meaning in Western thought and discourse. These binaries are found in all aspects of human society ranging from language to sexuality to politics. For Barthes, the attempt to deconstruct or escape from these binaries has profound ethical, philosophical, and linguistic implications.The Neutral is comprised of the prewritten texts from which Barthes lectured and centers around 23 "figures," also referred to as "traits" or "twinklings," that are possible embodiments of the Neutral (sleep, silence, tact, etc. ) or of the anti-Neutral (anger, arrogance, conflict, etc.). His lectures draw on a diverse set of authors and intellectual traditions, including Lao-tzu, Tolstoy, German mysticism, classical philosophy, Rousseau, Baudelaire, Walter Benjamin, and John Cage. Barthes's idiosyncratic approach to his subjects gives the lectures a playful, personal, and even joyous quality that enhances his rich insights.In addition to his reflections on a variety of literary and scholarly works, Barthes's personal convictions and the events of his life shaped the course and content of the lectures. Most prominently, as Barthes admits, the recent death of his mother and the idea of mourning shape several of his lectures. (ISBN/EAN: 9780231134057) Booknr: 26318. € 20 BARZILAY, ISAAC E. Between reason and faith. Anti-Rationalism in Italian Jewish Thought 1250-1650. The Hague - Paris, Mouton, 1967. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 245 pp. (Good copy). Booknr: 37571. € 12 BATEMAN, JOHN B. & JOHN B. DAVIS. (ED.). Keynes and Philosophy. Essays on the Origin of Keyne's Thought. Aldershot, Edward Elgar, 1991. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 146 pp. (Spine slightly discoloured. A very good copy. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). (ISBN/EAN: 1852783060) Booknr: 39005. € 65 BAUER, WOLFGANG, DÜMOTZ, IRMTRAUD, A.O. (HRSG.). Lexikon der Symbole. Wiesbaden, Foerier Verlag, 1980. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 580 pp. One closed tear (2 cm) in dustjacket. Otherwise a good copy. Booknr: 11645. € 18 BEEK, J. VAN. Walther Rathenau. De missie van een onbegrepen Duits-Joodse Europeaan. Kampen, Uitgeverij Kok, 2003. Paperback. 8vo. 234 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9043508195) Booknr: 16314. € 24 BEEKMAN, AARTJAN. Depression in Later Life. stidies in the Community. Enschede, 2000. Paperback. 8vo. 220 pp. (thesis - diss.). (Mooi exemplaar). Samenvatting in het Nederlands. (ISBN/EAN: 9056690124) Booknr: 37265. € 14 BEGEMANN, A.W. Plato's Lysis. Onderzoek naar de plaats van den dialoog in het oeuvre. Amsterdam, Buijten & Schipperheijn, 1960. Karton. 8vo. 541 pp. (diss. met stellingen). Rug licht gebruind; overigens goed ex. Booknr: 10225. € 25 BELD, A. VAN DEN. Humaniteit. De politieke en sociale dilosofie van Tomas G. Masaryk. Assen, Van Gorcum & Comp., 1973. Paperback. 8vo. 141 pp. Handelsuitgaven van dissertatie. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023211219) Booknr: 31963. € 10 BELZER, G. Dag des toorns. (Dies irae). Hilversum, 1954. Paperback. 8vo. 132 pp. Belzer's afscheidswoord aan de ambtelijke geleerden en geleerde ambtenaren. Met op het omslag in pen door de auteur geschreven: Ter nagedachtenis van den laatsten Europeaan: Romain Rolland. "Que ton ombre est devenu grand! C'est que le soleil est si bas!". Booknr: 37478. € 15 BENJAMIN LAU. A.W. VAN DER KOOIJ. Knoflook & gezondheid. Rijswijk : Elmar, Met lit. opg., index Vert. van:Garlic for health. - Wilmot : Lotus Light, 1988. (ISBN/EAN: 9061207878) Booknr: 22061. € 7 BERG, J.H. VAN DEN. Leven in meervoud. Een metabletisch onderzoek. Nijkerk, Uitgeverij Callenbach, 1967. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 319 pp. Register. Goed exemplaar. Booknr: 33437. € 9 BERG, JAN HENDRIK VAN DEN. Metabletica of leer der veranderingen. Beginselen van een historische psychologie. Nijkerk, Uitgeverij G.F. Callenbach, 1974. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 255 pp. ISBN 9026600267. (Goed exemplaar). Booknr: 23035. € 10 BERG, JOUKJE VAN DEN & JACQUELINE BUSTRAAN (RED.). Vaardigheden in de steigers. Leuven - Apeldoorn, Garant, 1999. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 96 pp. (Mooi exemplaar). Om het Studiehuis in de Tweede Fase succesvol tot bloei te laten komen, moeten leerlingen al in de Basisvorming bouwen aan de benodigde vaardigheden. Een aantal scholen van het Netwerk Zeeland is met dit besef aan de slag gegaan. In dit boek laten scholen zien hoe zij het vaardigheidsonderwijs hebben aangepakt en presenteren zij hun eerste ervaringen. Aandachtspunten in hun presentaties zijn: hoe is het werken aan vaardigheidsonderwijs ingebed in het schoolbeleid, hoe wordt overleg en afstemming tussen docenten/vakken bereikt en hoe krijgt professionalisering van docenten vorm? Ook worden op basis van de ervaringen valkuilen en leerpunten naar voren gebracht. Uit het boek wordt duidelijk dat iedere school vanuit een eigen cultuur te werk gaat. Dit komt tot uitdrukking in de wijze waarop de verschillende plannen vorm krijgen. In een apart hoofdstuk worden de scholen en hun vaardigheidsplannen met elkaar vergeleken. Voor scholen die willen beginnen aan de voorbereiding van vaardigheidsonderwijs of er al mee bezig zijn, biedt deze kleurrijke beschrijving vanuit verschillende invalshoeken interessante leerpunten. Netwerk Zeeland is een samenwerkingsverband tussen 11 scholen voor Voortgezet Onderwijs in Zeeland en 3 opleidingen van de Hogeschool Zeeland. Het netwerk wordt ondersteund door PLATO - Platform Opleiding Onderwijs en Organisatie van de Universiteit Leiden. Recensie(s) NBD|Biblion recensie In deze uitgave presenteert een aantal scholen uit het Netwerk Zeeland, een samenwerkingsverband van elf scholen voor Voortgezet Onderwijs met de Hogeschool Zeeland en ondersteund door het Platform Opleiding, Onderwijs en Organisatie (PLATO) van de Universiteit Leiden, hun eerste ervaringen met het zogenaamde vaardigheidsonderwijs. Leerlingen in het Studiehuis dienen te beschikken over bepaalde vaardigheden om zelfstandig, kritisch en actief de Tweede Fase succesvol te kunnen doorlopen. In de Basisvorming zou daar al een begin mee moeten worden gemaakt. De auteurs, verbonden aan PLATO als onderzoeker/consultant en onderwijskundig adviseur, geven praktische aanwijzingen en voorbeelden hoe binnen de cultuur van de school het vaardigheidsonderwijs inhoud en vorm kan krijgen. De uitgave is met name bestemd voor schoolleiders en voortrekkers in scholen van het vaardigheidsonderwijs. (Biblion recensie, Drs. A. Schipper) (ISBN/EAN: 9053508996) Booknr: 38528. € 7 BERLIN, ISAIAH. Vico and Herder. Two studies in the history of ideas. London, The Hogarth Press, 1976. Cloth. With dustjacket. Hardbond. 8vo. XVII, 228 pp. (A very good copy). Essays on two eighteenth-century philosophers, Giovanni Battista Vico, after being overshadowed by Montesquieu, rediscovered at interval ever since, and Johann Gottfried Herder, the father of the European nationalism. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0701203625) Booknr: 38618. € 18 BERNARD-HENRI LÉVY (1948-). ANTON VAN DER NIET. De barbaarsheid met een menselijk gezicht. Amsterdam : De Arbeiderspers, 1966. reeks: Synopsis. Vert. van:La barbarie à visage humain. (ISBN/EAN: 9029528656) Booknr: 21198. € 10 BETZ, H.J. Spinoza en Kant. 's- Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1883. Eigentijds linnen. Gebonden. 8vo. 89 pp. (Nieuw ingebonden, met oorspronkelijke omslag geplakt op voorzijde. Mooi exemplaar). Booknr: 41119. € 20 BIERMAN, A. K. (ARTHUR KALMER), 1923- COMP. GOULD, JAMES A. Philosophy for a new generation. New York : Macmillan, c1981., 1981. Paperback. 8vo. xvii, 549 p. ; 24 cm. Good copy. (ISBN/EAN: 0023096403) Booknr: 27543. € 18 BILT, A.M. VAN DE. Lipsius' De Constantia en Seneca. De invloed van Seneca op Lipsius' geschrift over de standvastigheid van gemoed. Nijmegen, Centrale Drukkerij, 1946. Frontispice portret van Lipsius. Karton. 8vo. 131 pp. (diss. met stellingen). Booknr: 12475. € 25 BINDER, ANDREAS. Wie christlich ist die Anthroposophie? Standortbestimmung aus der Sicht eines evangelischen Theologen. Stuttgart, Urachhaus, 1989. Paperback. 8vo. 217 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 3878386117) Booknr: 33724. € 9 BLANCA DOMINGUEZ DE DÍEZ GUTIÉRREZ. PATRICIA MEUWS. Van harte vrouw : de terugkeer van Shakti ( vrouwelijke energie ). Deventer : Ankh-Hermes, Vert. van:Queen of hearts. (ISBN/EAN: 9020249622) Booknr: 22063. € 7 BLEECKERE, SYLVAIN DE, ELCHARDUS, MARK, E.A. (RED.). Media en Spiritualiteit. Leuven, Davidsfonds, 1996. Paperback. 8vo. 115 pp. (Mooi exemplaar). God, geloof, zingeving, waarden... Slechts zelden komen deze onderwerpen voor in de hotlist van de media. Het lijkt wel of we leven in de meest a-religieuze samenleving dan ooit. De spirituele beeldarmoede was wellicht nooit zo groot als vandaag. Media geven een beeld van de wereld. Maar van welke werkelijkheid? Enkel wat past in de slag om de kijker? Sylvain de Bleeckere, Mark Elchardus, Cas Goossens, Ernest Henau, Jos Huypens, Louis ter Steeg en Mark van de Voorde staan midden in het medialandschap. Ze kennen als weinig anderen het enorme potentieel van film, t.v. en de nieuwe electronische communicatiemiddelen. Maar ze beseffen ook als de beste het gevaar voor vervreemding en commerciële exploitatie. Media en spiritualiteit trekt het debat wijd open. Het steunt de kijker die niet zomaar wil consumeren wat hem op het scherm wordt voorgeschoteld, en pleit ervoor om grote vragen over leven, liefde, lijden en dood ter sprake te brengen. Een bundel gefundeerde standpunten tegen de tirann NBD|Biblion recensie: Zes overwegend Belgische katholieke mediaspecialisten gaan in op de moeizame verhouding tussen spiritualiteit en media. Elchardus introduceert de term 'vertooggemeenschappen' om de relatie aan te geven die levensbeschouwing in de media moet hebben met culturele groeperingen. Ter Steeg (KRO) signaleert een toenemende gevoeligheid voor spiritualiteit. Hij waarschuwt voor exploitatie daarvan. Goossens signaleert in zijn bespreking over de electronische media juist een gebrek aan spiritualiteit. De Bleeckere constateert een beeldschaamte van de westerse woordcultuur en pleit voor een filmische spiritualiteit waarin de mens als toeschouwer wordt gerespecteerd. Huypens demonstreert aan de hand van het voorbeeld van O.J. Simpson, dat een al te commerciële aanpak van de media op den duur niet door het publiek gewaardeerd wordt. Henau vindt dat journalisten de kerk teveel van buitenaf benaderen als een politiek strijdperk i.p.v. instrument van heil. Boeiende lezingen. Een must voor beleids- en programmamakers op het gebied van levensbeschouwing. Een Belgisch accent is waarneembaar, maar Nederlandse levensbeschouwelijke omroepen worstelen ook met dezelfde problematiek (hun identiteit). (Biblion recensie, Drs. M. van den Heuvel.) (ISBN/EAN: 9061529255) Booknr: 37275. € 7 BLEECKERE, SYLVAIN DE & MICHEL MEYNEN. Leren filosoferen. Meedenken met onze tijd. Kapellen - Kampen, Uitgeverij Pelckmans - Uitgeverij Klement, 2002. Geïllustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 208 pp. (Mooi exemplaar). Dit boek begint met een inleiding in de belangrijkste begrippen en thema's uit de wijsbegeerte, haar grote stromingen en deelgebieden. Het vertrekpunt van die verkennende tocht door onze rijke cultuurtraditie bevindt zich in Athene, de moederstad van de filosofie. De Uil van Athena begeleidt ons hierbij. De lezers verruimen hun blikveld vervolgens via drie grote denkbewegingen, drie platforms als het ware die ze onafhankelijk van elkaar kunnen betreden. Geleidelijk leren ze zelf kritisch denken en de verschillende verbindingen tussen de platforms ontdekken. (ISBN/EAN: 9077070222) Booknr: 41397. € 12 BLOM, ESTHER. De vlam van het menselijk denken. Nico van Suchtelen (1878 - 1949). Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1999. Met fotokaterns. Paperback. 8vo. 239 pp. Biografie van schrijver, idealist, humanist, filosoof en directeur van de Wereldbibliotheek Nico van Suchtelen. Hij onderhield contacten met de Tachtigers en auteurs als Carry van Bruggen, Ernest Claes, e.a. Vertaler van de Faust van Goethe en de Ethica van Spinoza. Vertalingen die nog steeds in zwang zijn. Zijn kleindochter schreef zijn biografie. (Goed exemplaar. Lichte leesvouwen). (ISBN/EAN: 9789028418417) Booknr: 14622. € 10 BLOM, ESTHER. De vlam van het menselijk denken. Nico van Suchtelen (1878 - 1949). Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1999. Met fotokaterns. Paperback. 8vo. 239 pp. Biografie van schrijver, idealist, humanist, filosoof en directeur van Uitgeverij De Wereldbibliotheek, Nico van Suchtelen. Hij onderhield contacten met Tachtigers en auteurs als Carry van Bruggen, Ernest Claes, e.a. Vertaler van de Faust van Goethe en de Ethica van Spinoza. Vertalingen die nog steeds in zwang zijn. Zijn kleindochter schreef zijn biografie. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9789028418417) Booknr: 41068. € 12 BLUMENFIELD, WARREN J. & DIANE RAYMOND. Looking at gay and lesbian life. New York, Philosophical Library, 1988. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 416 pp. A very fine hardbound-copy. Signed by Blumenfield, with a dedication (in pencil). Booknr: 10262. € 20 BODEN, MARGARET A. Piaget. Brighton, University of Sussex, 1979. Cloth. Hardbound. 8vo. 174 pp. Jean Piaget, world famous for his work in child psychology. (Sticker on spine, stamp on first free endpaper. Else a very good copy). Booknr: 37277. € 12 BOEKENVRIEND, DE. Zielkunstjes. Aforismen over de psyche. Hengelo, Antiquariaat De Boekenvriend, 1992. Paperback. 8vo. 100 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 907426302X) Booknr: 23297. € 6 BOELAARS, BERT. De kostbare mens Inleiding tot het humanisme. Amsterdam Antwerpen, De Arbeiderspers, 1997. Paperback. 8vo. 222 pp. (Mooi exemplaar). Bert Boelaars geeft in De kostbare mens een overzichtelijk panorama van recente inzichten en opvattingen binnnen het humanisme. Hij begint met een historische schets van oorsprong, doel en moraal van deze levensbeschouwing. Vervolgens beschrijft hij de geschiedenis van wijsbegeerte en godsdiensten en geeft hij aan welke plaats het humanisme in de traditie en de samenleving heeft. Betrokken, maar steeds op objectieve toon, legt hij uit hoe het gedachtegoed heeft postgevat en heeft geleid tot organisaties als De Vrije Gedachte, Humanitas en het Humanistisch Verbond. Hij besluit het boek met de behandeling van een aantal actuele vraagstukken als opvoeding en onderwijs, natuur en milieu, zorg en menselijke waardigheid. NBD|Biblion recensie: Deze inleiding tot het humanisme geeft een overzicht van de geschiedenis van inzichten en waarden die gerekend kunnen worden tot wat vandaag de dag als de humanistische levensovertuiging wordt beschouwd. Beschreven wordt ook hoe en wanneer organisaties, zoals in Nederland het Humanistisch Verbond, Humanitas en de Vrije Gedachte, zijn ontstaan. Tevens gaat het over verenigingen elders in de wereld. Het boek sluit af met een bespreking van actuele thema's zoals onderwijs en opvoeding, milieu en de (georganiseerde) zorgverlening. De auteur (1952), socioloog en later medewerker van het Humanistisch Verbond, is thans journalist bij de NPS-radio en de Humanistische Omroep. Dit boek is geschreven vanuit betrokkenheid, maar met een objectieve toon. In vergelijking met 'Grondslagen van humanisme' -ook een inleiding tot het humanisme- door J.P. van Praag uit 1978 (onlangs herdrukt, a.i. 97-03-178-X), is dit werk beknopter, overzichtelijker en op een enkel punt veel actueler. Echter, inhoudelijk humanistisch biedt 'Grondslagen' meer. De kracht van deze nieuwe inleiding is het uiterst heldere filosofische overzicht van de historische wording van stukje bij beetje van het totale humanistische begrippengoed. (Biblion recensie, F.M. Boon). (ISBN/EAN: 9029503327) Booknr: 33844. € 9 BOLTON, DEREK. An approach to Wittgenstein's philosophy. London, The Macmillan Press, 1979. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. pp. A fine copy. Booknr: 10452. € 20 BOM, G.H. VAN DER. Oneindige verantwoordelijkheid. De cultuurfilosofie van Georg Picht en haar betekenis voor de theologie. Unendliche Verantwortung. Die Kulturphilosophie Geog Pichts ud ihre Bedeutung für die Theologie. Zoetermeer, Uitgeverij het Boekencentrum, 1999. Paperback. 8vo. 383 pp. (diss./thesis). Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache. (Mooi exemplaar). Booknr: 36817. € 15 BOOM, H. TEN, E.A. (RED.) Tentoonstelling Pieter Rabus 1660 - Rotterdam - 1702. Vooravond van de Eeuw der Rede. Rotterdam, 1974. Met platen, facsimiles. Paperback. 8vo. 44 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 41290. € 7 BOSCH, HANS VAN DEN. Een apologie vanhet onmogelijke. Een kritische analyse van Mark C. Taylors a/theologie aan de hand van Jacques derrida en John D. Caputo. Zoetermeer, Uitgeverij Boekencentrum, 2002. Paperback. 8vo. 358 pp. (diss./thesis). (Mooi exemplaar). Interpretatie van het denken van Jacques Derrida. Van den Bosch komt tot de conclusie dat Derrida eerder dan gespierd perspectivisme, relativisme en nihilisme, ' de dood van de dood van God aankondigt'. (ISBN/EAN: 9023912039) Booknr: 37643. € 20 BOTUL, JEAN-BAPTISTE. Het seksuele leven van Kant. Over de kuisheid van Kants denken. Kampen, Agora, 2004. Paperback. 8vo. 94 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9039109001) Booknr: 23178. € 8 BRAND, ARIE. Toetsing en kritiek: over objectiviteit en kennisbelang bij Weber en Habermas. Meppel : Boom, [1976]., Paperback. 8vo. 353 pp. ; 21 cm. Summary in English. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060092295) Booknr: 30875. € 12 BREDERODE, DÉSANNE. Mensen met een hobby. Amsterdam, Querido, 2001. Paperback. 8vo. 404 pp. ISBN 9021454254. (Korte tekst geschreven op titelpagina. Mooi exemplaar.Lilly Berkenbosch, een striptekenares van bijna dertig jaar, is op zoek naar de zin van haar jachtige bestaan. Haar moeder is onlangs overleden, Lilly heeft twee miskramen gehad, en ze vreest dat de liefde willekeurig is. Nadat 'de vrouw van de jacht op bevrijdende ervaringen', zoals een vriend haar noemt, op zekere dag een boekje heeft gevonden van een onbekende maar wijze filosoof, tracht zij bewuster en trager te leven. De Noorse denker voorziet haar van een eigen sluitende theorie over het leven en de dood. Maar biedt de filosoof haar voldoende houvast, of zoekt Lilly het met hem te ver van huis? In een wervelende afwisseling van bespiegelingen met levendige dialogen, rake observaties, fantasierijke gedachten en grappige belevenissen veegt Désanne van Brederode de vloer aan met iedereen die levenswijsheid denkt te kunnen kopen of lenen, alvorens die te bezitten. Terwijl Van Brederode ons hier ontroert en daar weer opgelucht laat ademhalen door haar humor, voert ze ons met vaste hand naar een verrassende ontknoping. En net zoals in haar debuutroman is haar toon zo rechtstreeks dat we er niet aan kunnen ontkomen. Sterker nog: na het omslaan van de laatste bladzijde hebben we er een nieuwe hobby bij! Désanne van Brederode (1970) studeerde filosofie. In 1994 debuteerde zij met de veelbesproken Ave verum corpus/Gegroet waarlijk lichaam. Zij schrijft artikelen en houdt lezingen over levensbeschouwelijke onderwerpen. Booknr: 29043. € 10 BREDERODE, DÉSANNE VAN. Brief aan een gelukzoeker. Stichting Maand van de Filosofie, 2007. Paperback. 8vo. 95 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789056379391) Booknr: 34482. € 6 BRINKGREVE, CHRISTIEN. De vrouw en het badwater. Over de lsten en alsten van het moderne (vrouwen) leven. Amsterdam, Meulenhoff, 1992. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 190 pp. Mooi exemplaar. Tekeningen van Pieke Stuvel. Booknr: 16671. € 6 BRINKMAN, MARTIEN & HENK VIJVER (RED.). Harry Kuitert: zijn God. Schrijvers, theologen en filosofen over de God van Kuitert. Kampen, Ten Have, 2004. Paperback. 8vo. 144 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9025954561) Booknr: 17998. € 10 BROCKMAN, JOHN. Einstein, Gertrude Stein, Wittgenstein en Frankenstein. Het wetenschappleijk universum. Amsterdam, Contact, 1989. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 252 pp. In dertig korte schetsen leidt Brockman de lezer door het labyrint van de moderne wetenschappen en laat hij zien hoe het toekomstig universum eruit zou kunnen zien. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9789025467562) Booknr: 13768. € 13 BROM, GERARD. Nietzsche's Antichrist. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1946. Paperback. 8vo. 172 pp. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandsche Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde).. Booknr: 14245. € 10 BROUGHTON COBURN (1951-). JEAN ARNOLDUS SCHALEKAMP (1926-). Aama in Amerika: een pelgrimstocht naar de waarden van de westerse beschaving. 's-Gravenhage : BZZTôH, 1996. Vert. van:Aama in America. - New York : Anchor Books/Doubleday, 1995. (ISBN/EAN: 9055010871) Booknr: 22064. € 8 BURGARD, ROSWITHA. Hoe vrouwen 'gek' worden gemaakt. Seksisme in de psychiatrie. Onerzoek naar seksistische methoden in de hulpverlening. Baarn, Anthos, 1980. Paperback. 8vo. 191 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060745183) Booknr: 35745. € 8 BURGE, JAMES. Heloise & Abelard : a twelfth-century love story. London : Profile, 2004., Paperback. 8vo. 301 p : ill ; 20 cm. Originally published: 2003. (ISBN/EAN: 1861974825) Booknr: 25650. € 13 BURTT, EDWIN A. Types of religious philosophy. New York London, Harper & Brothers Publishers, 1939. Cloth. Hardbound. 8vo. IX, 512 pp. About: The Catholic Philosophy of Religion; Protestant Fundamentalism; Religion of Science; Agnosticism; Ethical Idealism; Modernism; Humanism; Current Trends. (A fine copy). Booknr: 6719. € 12 BURUMA, IAN. Anglomanie. Amsterdam-Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2000. Paperback.8vo. 365 pp. Index. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Ian Buruma is gefascineerd door alles wat Engels is of met Engeland te maken heeft. In Anglomanie schrijft hij vooral over de plaats die Engeland in Europa inneemt. Is het terecht dat Engeland huiverig is voor integratie met de rest van Europa? Aan de hand van persoonlijke ervaringen en inzichten van intellectuele anglofielen als Voltaire en Theodor Herzl probeert Buruma een antwoord te vinden op deze vraag. Hij komt tot de conclusie dat de integratie met Europa de identiteit van Engeland helemaal niet hoeft te schaden, maar dat het juist ook kan betekenen dat het Engelse DNA zal overleven en voortbloeien in een verenigd Europa. NBD|Biblion recensie; In deze studie over anglofilie die vaak overgaat in anglomanie, bestaat het betoog uit twee componenten. Belangrijke anglomanen, zoals Voltaire, Goethe, Herzl, De Coubertin en Wilhelm II worden besproken en in het betoog zijn de persoonlijke ervaringen van de anglofiele, half-Engelse auteur verwerkt. Centraal staat de vraag of het terecht is dat Engeland huiverig is voor integratie met de rest van Europa. Hij komt tot de conclusie dat de angst voor integratie onterecht is, omdat deze niet ten koste hoeft te gaan van verlies van de eigen, Engelse identiteit, maar dat integratie in een federaal Europa, Europa zelfs anglofieler zal maken. De sinoloog en publicist Buruma (Den Haag, 1951) woont in Londen en is zoon van een Engelse moeder die Duitse grootouders had en een Nederlandse vader. Hij heeft met veel eruditie en (Engelse) humor een bijzonder stimulerend boek geschreven, dat mensen die zich betrokken voelen bij het Britse gedachtegoed en de Britse cultuur niet alleen veel stof tot nadenken geeft, maar dat ook heel onderhoudend is. De vertaling is redelijk. Met register en bibliografie. Wit omslag met een prent van C. Vernet uit 1802: La Parisienne a Londres. (Biblion recensie, Drs. M.A.H. de Swart) (ISBN/EAN: 9045002906) Booknr: 39835. € 12 C. ALEXANDER SIMPKINS ; ANNELLEN SIMPKINS. ELS VAN DIJK-SCHRIJVERS. Meditatie : een inleiding in ontspanning. 's-Gravenhage : BZZTôH, 1996. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 144 pp. Vert. van:Principles of meditation. - Boston : Tuttle, 1995. (Goed exemplaar). Meditatietechnieken vinden hun oorsprong in oosterse levensbeschouwingen zoals boeddhisme, taoisme en Zen. Tegenwoordig leren we ook in het Westen deze technieken te gebruiken om ons te ontspannen en te concentreren. Meditatie biedt de eerste stappen meditatie te begrijpen en in het dagelijks leven te gebruiken. Het helpt de lezer een evenwicht te vinden tussen lichaam en geest. Aan de hand van helder uiteengezette oefeningen kan hij zijn concentratie, ademhaling, geheugen en prestaties optimaliseren. En ook vervelende gewoonten, zoals roken en overmatig eten, kunnen overwonnen worden dankzij de praktische adviezen in dit boek. Stap voor stap verkrijgt de lezer meer inzicht in zichzelf en in de wereld om hem heen. (ISBN/EAN: 9055013080) Booknr: 31874. € 8 CAIRD, E. The critical philosophy of Immanuel Kant. Amsterdam, 1969. 2 volumes. Cloth. Hardbound. XXlV; 654 & XlX; 660 pp. (Facsimile reprint of the Caen, 1868 edition). In perfect condition. Booknr: 60. € 25 CALHOUN, MARCY. Are you really too sensitive? Nevada, Blue Dolphin Publishing, 1987. Paperback. 8vo. 206 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 0931892104) Booknr: 26079. € 10 CARROLL & JAN TOBER. The indogo children. The new kid have arrived. New York, etc., Hay House, 1999. Paperback. 8vo. 249 pp. ( A fine copy). This book is a must for the parents of unusually bright and active children. Indigo children are those who display a new and unusual set of psychological attributes and show a pattern of behaviour generally undocumented before. The Indigo Children tells you how to identify this behavioural pattern, then guides you on how you can help these children to realise their amazing potential. (ISBN/EAN: 1561706086) Booknr: 28082. € 10 CARY, M. (ED.). A History of Rome. Down to the Reign of Constance. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1960. Illustrated. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. 820 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Second edition. Text in Greek. (Margins lightly chafed. A good copy). Booknr: 34416. € 12 CARY, M. NOCK. A.D., J.D.D. DENNISTON, A.O. (ED.). The Oxford Classical Dictionary. Oxford, At the Clarendon Press, 1964. Gilt decorated cloth. Hardbound. 4to. XIX, 971 pp. (A very good copy). With appendices, bibliographical articles, list of principal works of reference, etc. (3 kg: for Europe (except Netherlands) and USA extra shippingcosts). Booknr: 41088. € 20 CATHERINE B. CLÉMENT (1939-). G.F. OOMENS. Freuds kinderen zijn vermoeid. Bussum : Het Wereldvenster, Vert. van:Les fils de Freud sont fatigués. - Paris : Grasset et Fasquelle, 1978. (ISBN/EAN: 9029397063) Booknr: 22066. € 7 CÉLINE, LOUIS FERDINAND. Brieven aan Vriendinnen. Amsterdam Antwerpen, DeArbeiderspers, 1984. Paperback. Met flappen. 8vo. 234 pp. (Privé-domein nr. 88). Vertaald en bezorgd door Jan Versteeg. Met een inleiding van Aart van Zoest. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029512482) Booknr: 25120. € 35 CÉLINE, LOUIS FERDINAND. Brieven aan Vriendinnen. Amsterdam Antwerpen, DeArbeiderspers, 1984. Paperback. Met flappen. 8vo. 234 pp. (Privé-domein nr. 88). Vertaald en bezorgd door Jan Versteeg. Met een inleiding van Aart van Zoest. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029512482) Booknr: 34642. € 28 CHAMBERS, R.W. Thomas More. Middlesex, Penguin books, 1963. Paperback. 8vo. 412 pp. Biography of Thomas More. Standard work! (A very good copy). Booknr: 41098. € 10 CHAUVIRÉ, CHRISTINANE. Ludwig Wittgenstein. De filosoof van de anti-theorie. Biografie. Baarn, Tirion, 1991. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 208 pp. Mooi exemplaar van de Nederlandstalige editie. Booknr: 10453. € 15 CHETWYND, TOM. A Dictionary of Symbols. London Toronto, A Paladin Book, 1982. Illustrated. Paperback. 8vo. XV, 459 pp. ISBN 0 586 08351 0. (A good copy). Booknr: 15958. € 15 CHOPRA, DEEPAK. Leef-tijd. Naar een heldere geest in een gezond lichaam. Een nieuwe kijk op ouder worden. Utrecht, Kosmos Uitgevers, 1999. Paperback. 8vo. 342 pp. (Klein vlekje aan onderrand. Verder goed ex.). In Leef-tijd: een nieuwe kijk op ouder worden combineert Deepak Chopra zijn theorie van de 'intelligente cel' met recent onderzoek op het gebied van het verouderingsproces. Hij toont op toegankelijke wijze aan hoe de ,negatieve' gevolgen van het ouder worden kunnen worden voorkomen. Chopra gaat ervan uit dat het verouderingsproces ingrijpend kan worden beïnvloed door gebruik te maken van de invloed van ons denken en handelen op onze cellen. Zijn stelling is: naar een heldere geest in een gezond lichaam. Zijn uitgangspunt is spiritueel, maar zijn uitdagende observaties zijn gegrondvest in de moderne wetenschap en zijn kennis van de grote geestelijke tradities. tiet paradigma dat Chopra op basis hiervan heeft ontwikkeld, is dat van de 'intelligente' cel. Dit houdt in dat het gehele lichaam een veld van bewustzijn is en dat de activiteit in de cellen direct wordt beïnvloed door ons denken en handelen. Leef-tijd bevat veel praktische aanwijzingen en oefeningen, om zelf Chopra's theorie in praktijk te brengen. Dit boek helpt de lezer een positievere en hoopvollere kijk op het ouder worden te ontwikkelen. (ISBN/EAN: 9021588846) Booknr: 32076. € 10 CHRISTINE DOROTHEA ANTOINETTE BRINKGREVE (1949-). Huismensen : essays en columns over vrouwen , mannen en kinderen. Amsterdam : Meulenhoff, 1999. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9029057580) Booknr: 21722. € 8 CICERO. (ED. R. DE PAUW & A. CLERCKX) De Catilinarische redevoeringen. Antwerpen - Utrecht, Standaard uitgeverij, 1970. Paperback. 8vo. 92 pp. (Wat verspreide roestvlekjes. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9002101783) Booknr: 41101. € 6 CLACK, ROBERT J. Bertrand Russell's Philosophy of language. The Hague, Martinus Nijhoff, 1972. Wrappers. 8vo. 100 pp. (Fotomechanical reprint). Good copy. Booknr: 1627. € 16 CLACK, ROBERT J. Bertrand Russell's philosophy of language. The Hague : Martinus Nijhoff, 1972., 100 p. ; 24 cm. "Photomechanical reprint." Bibliography: p. [98]-100. Dates of available copies: 1969, 1972. (ISBN/EAN: 9024714990) Booknr: 21170. € 15 CLARE, ANTHONY. In the psychiatrist's chair. London, Heinemann, 1992. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 296 pp. (Good copy). Twelve of the most interesting interviews with: Arthur Ashe, Janet baker, Ken Dodd, Anthony Hopkins, Peter Hall, P.D. James, Derek Jarman, Eartha Kitt, R.D. Lang, Clainre Rayner, Jimmy Saville, Tom Sharpe. (ISBN/EAN: 0434135283) Booknr: 37279. € 12 COLIN HENRY WILSON (1931-). SIMON VINKENOOG (1928-). Meester van de onderwereld : Jung en de twintigste eeuw. Amsterdam : Bres, 1985. Paperback. 8vo. Met index Vert. van:Lord of the underworld : Jung and the twentieth century. - Wellingborough : Aquarian, 1984. (ISBN/EAN: 9062290078) Booknr: 23425. € 9 COMTE-SPONVILLE, ANDRÉ. Kleine verhandeling over de grote deugden. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 2001. Paperback. 8vo. 371 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schutblad.). De jaren negentig van de twintigste eeuw luidden de terugkeer in van begrippen als normen, waarden en deugden. Nog steeds staan in de krant met grote regelmaat artikelen en discussies over morele zaken en de politieke partijen hebben normen en waarden hoog in het vaandel. Maar waren deze begrippen ooit wel echt verdwenen? Denkbeelden over de deugden zijn van alle tijden. Compte-Sponville verwijst dan ook herhaaldelijk naar de gedachten die filosofen als Aristoteles en Spinoza over dit onderwerp hebben geformuleerd. Hij plaatst deze in het licht van deze tijd en behandelt ze vanuit een persoonlijke visie. Hij vermijdt de dogma's en de wetten, maar geeft suggesties over hoe het beter zou kunnen. Bovenal echter laat hij de lezer zelf nadenken over zijn ideeen, zonder ze op te dringen. NBD|Biblion recensie: In de ethiek is sinds geruime tijd sprake van hernieuwde aandacht voor de deugdenleer. Vooral in het Duitse en Nederlandse taalgebied concentreren sommige auteurs zich niet op de vraag 'wat moet ik doen', maar 'hoe word ik een goed mens'. Daarbij gaat het niet om een restauratie van de klassieke deugdenleer, maar om een reactie op een eenzijdige plichtenleer en haar afwegingen. Deze inmiddels succesvolle monografie van de Franse hoogleraar filosofie (1952) sluit daar bij aan. De auteur streeft niet naar eruditie of volledigheid. Hij weegt niet welke deugden in de seculiere samenleving urgent zijn, maar gaat eerder intuitief te werk. Het boek is virtuoos geschreven, soms prikkelend. De schrijver is hardop aan het denken: niet de systematiek overheerst, maar de innerlijke dialoog. Soms zou men meer compactheid wensen dan deze voortgaande heen-en-weer-bewegingen. Achttien ethische houdingen komen, elk met een hoofdstuk, aan de orde: van de beleefdheid (schijngestalte van de moraal) tot de liefde (moeder en kind van de deugd). Gedachten van anderen worden kritisch besproken. Graag aanbevolen voor een breder dan alleen filosofisch geschoold publiek; niet als leidraad, maar om te bepeinzen. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9025498353) Booknr: 39845. € 12 CONNOR, JOSEPH 'O & JOHN SEYMOUR. Training with NLP. Skills for trainers, managers and communicators. London, HarperCollins, 1994. Paperback. 8vo. 290 pp. (Neuro-linguistic Programming). (A good copy). A comprehensive guide to major training requirements for the 21st century. An intensely practical book which shows how to both learn and train more effectively than ever before. Training is big buisness in the UK and worldwide , and it's booming -- it's predicted that 75 percent of the workforce is likely to need training within the next decade. So the opportunities ahead for outstanding trainers are immense. But in such a competitive market, how can individual trainers ensure that they really stand out from the crowd? In 'Training with NLP', Joseph O'Connor and John Syemour draw on Neuro-Linguistic Programming modelling skills to provide practical assistance. Discover how the skills of top trainers can work for you! Improve your presentation skills! Enhance your self-confidence! Learn to communicate on different pyschological levels -- simultaneously! Using information published here you can gain the knowledge and skills you need to learn faster, teach others to learn faster, and improve the results you achieve. (ISBN/EAN: 0722528531) Booknr: 26163. € 12 COOLSTAET, BO. De magie van de moederschoot. Leuven, Uitgeveirj Van Halewyck, 2005. Geïllustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 254 pp. ISBN 9789056176549. Bestaan nieuwe moeders? Wordt een vrouw meer vrouw als ze moeder wordt? Zijn alle vrouwen evenveel moeder? Het zijn slechts enkele vragen waarop Bo Coolsaet een begin van antwoord tracht te geven in dit boek. (Goed exemplaar). Booknr: 33171. € 13 CORE, PHILIP. Camp. The lie that tells the truth. London, Plexus., 1984. Richly illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 212 pp. A who is who about "camp style": in behavior, clothing, artistic output or emotion. What do camp-figures of alle times - Wilde, Dali, etc. - have in common? (A fine copy). Booknr: 12496. € 18 CORNELIS JOHANNES VAN DIJKUM ; DOROTHEA JACQUELINE DE TOMBE (1947-). Gamma chaos : onzekerheid en orde in de menswetenschappen. Bloemendaal : Aramith, Met lit. opg. (Tekst op schutblad). (ISBN/EAN: 9068341057) Booknr: 22068. € 10 CRANE, GEORGE. In het voetspoor van de Meester. Utrecht, 1999. Paperback. 8vo. 288 pp. (Lichte gebruikssporen). Op een mooie herfstdag ontmoet de auteur zijn nieuwe buurman, de oude boeddhistische monnik Tsung Tsai. Al snel raakt hij met hem bevriend en gedurende de winter vertelt de excentrieke grijsaard hem over zijn bewogen leven. Zijn verhaal begint in 1959 wanneer hij als jonge monnik weet te ontsnappen aan de legertroepen van Mao die de kloosters in Mongolië met de grond gelijkmaken. Maandenlang zwerft Tsung Tsai door het door hongersnood gekwelde en voor hem levensgevaarlijke China. Wat hem drijft is zijn missie: hij moet de leer van zijn meester Shiuh Deng, die te oud was om te vluchten, in veiligheid brengen. En dan, vijfendertig jaar later, besluiten George Crane en Tsung Tsai samen terug te reizen naar Binnen-Mongolië om het gebeente van de oude meester eindelijk met de gepaste ceremoniën te cremeren. Samen ondernemen de jonge schrijver en zijn oude leidsman een avontuurlijke reis door een van de meest ongenaakbare delen van de wereld; samen storten zij zich in een spiritueel avontuur dat talloze diepte- maar duizendmaal meer hoogtepunten kent. In het voetspoor van de meester is een inspirerend reisverhaal in de traditie van Marlo Morgans Australië op blote voeten. Het is de indringende weergave van een schijnbaar hopeloze pelgrimage door een nietsontziend landschap, die het leven van de betrokkenen voorgoed zal veranderen. NBD|Biblion recensie: De Amerikaanse auteur ontmoet in zijn woonplaats de oude boeddhistische Tsj'an monnik, Tsung Tsai. Ze brengen veel tijd met elkaar door en de auteur vertaalt oude Chinese poëzie. De monnik vraagt de auteur hem te vergezellen naar Binnen-Mongolië in een poging de beenderen van zijn overleden leraar te vinden zodat hij deze kan cremeren en de laatste eer kan bewijzen. De tocht naar China en de gebeurtenissen rondom de zoektocht vormen het hoofdbestanddeel van het boek. Het landschap, de steden, de dorpen en de mensen worden prachtig beschreven in een mengsel van poëtisch en nuchter taalgebruik. Zonder nadruk is de groeiende verbondenheid tussen auteur en monnik zichtbaar en invoelbaar gemaakt. Het is inspirerend om te lezen hoe de monnik liefde en mededogen in praktijk brengt. Het boek bevat twee katernen zwart-witfoto[ van de belangrijkste personen en locaties die in het boek genoemd worden. Een zeer prettig boek, om in één adem uit te lezen. (Biblion recensie, Janny de Boer). (ISBN/EAN: 9022983714) Booknr: 34587. € 7 D. FLEISCHER. Grondpatroon van het leven. Wassenaar : Mirananda, 1977. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9062715044) Booknr: 22069. € 7 DANNEELS, KARDINAAL GODFRIED & INY DRIESSEN (RED.). Ken je ze alle zeven? Een geloofdboek voor kinderen. Tielt, Lannoo, 2003. Paperback. Met flappen. 8vo (vierkant). 120 pp. (Mooi exemplaar). 7 kinderen associëren samen met kardinaal Danneels en Iny Driessen rond 49 beelden. Een geloofsboek voor kinderen. Met korte gebeden van Iny Driessen. Op die manier gaat de kardinaal op een toegankelijke wijze in op de kindervragen over geloof, sacramenten, leven en samenleven. NBD|Biblion recensie: De Belgische kardinaal Danneels is niet alleen bestuurder van de katholieke kerk maar hij houdt zich ook daadwerkelijk bezig met geloofsvragen van mensen en kinderen. In dit boek is een aantal gesprekken met kinderen vastgelegd over de 7 sacramenten: doopsel, eucharistie, biecht, vormsel, huwelijk, priesterwijding en ziekenzalving. Hij bouwt zijn lessen op in gesprekken met kinderen over het leven van alledag: de geboorte van en zorg voor een klein kind; samen eten en vieren; verzoening en vergeving na ruzie; troost door de ziekenzalving als je voor de dood staat. Elk hoofdstuk bevat korte gesprekjes tussen de kinderen onderling en gesprekken van de kinderen met de kardinaal. Dat doen ze ook naar aanleiding van schitterende kleurenfoto's. Er is veel moeite gedaan om het geloof te doen wortelen in het leven van alledag. Dat is ook gelukt. Maar het taalgebruik van de kardinaal blijft toch ver afstaan van het gangbare taalgebruik van kinderen en jong-volwassenen. Daarom lijkt het meer geschikt voor ouders en leerkrachten, die de gelovige opvoeding ter hand willen nemen. Vanaf ca. 10 jaar. Met een voorwoord, maar zonder inhoudsopgave. (Biblion recensie, Wies Stael-Merkx). (ISBN/EAN: 9020952889) Booknr: 37267. € 10 DARNTON, ROBERT. De kus van Lamourette. Bespiegelingen over mentaliteitsgeschiedenis. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, Paperback. 8vo. 347 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035109384) Booknr: 39764. € 9 DAVID COXHEAD ; SUSAN HILLER (1942-). JACOBA TADEMA-SPORRY (1912-). Dromen : nachtelijke visioenen. Bussum : De Haan, 1976. Geïllustreerd. Paperback. 96 pp. 4to. Lit. opg Vert. van:Dreams. - 1975. (ISBN/EAN: 9022840271) Booknr: 21697. € 8 DAVID GRABIJN ; FONS FOUDRAINE. Transpersoonlijke psychologie. Haarlem : De Toorts, Bibliogr.: p. 144-156. - Index. (ISBN/EAN: 9060202260) Booknr: 21678. € 8 DEAN, WARD. MORGENTHALER, JOHN. Smart drugs II : the next generation : new drugs and nutrients to improve your memory and increase your intelligence. Menlo Park, CA : Health Freedom Publications, c1993., 1993. Paperback. 8vo. 287 p. : ill. ; 22 cm. Sequel to: Smart drugs & nutrients. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0962741876) Booknr: 27545. € 12 DEBORAH TANNEN. G.J.F. SCHERMER-LODEMA. Je begrijpt me gewoon niet : hoe mannen en vrouwen met elkaar praten. Amsterdam : Ooievaar Pockethouse, 1993. Pocket. 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam : Prometheus, 1991 Met lit. opg., reg Vert. van:You just don't understand : women and men in conversation. - New York : Morrow, 1990. (ISBN/EAN: 9035112857) Booknr: 21679. € 6 DEBORAH TANNEN. G.J.F. SCHERMER-LODEMA. Je begrijpt me gewoon niet : hoe vrouwen en mannen met elkaar praten. Amsterdam : Prometheus, 1991. Met lit. opg., reg Vert. van:You just don't understand : women and men in conversation. - New York : Morrow, 1990. (Met rugvouwen). (ISBN/EAN: 905333050X) Booknr: 22070. € 6 DEBORAH TANNEN. G.J.F. SCHERMER-LODEMA. Je begrijpt me gewoon niet : hoe mannen en vrouwen met elkaar praten. Amsterdam : Ooievaar, 1999. 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam : Prometheus, 1991 Met lit. opg., reg Vert. van:You just don't understand : women and men in conversation. - New York : Morrow, 1990. (ISBN/EAN: 9057133830) Booknr: 22071. € 5 DELEUZE, GILLES. The logic of sense. New York, Columbia University Press, 1990. Paperback. 8vo. 393 pp. (Fine copy). Considered one of the most important works on France's formost pholosophers, and long-awaited in English. (ISBN/EAN: 0231059825) Booknr: 35201. € 30 DELHAAS, SIETH. Vrouwen van dagen. Gorinchem, Narratio, 1999. Paperback. 8vo. 208 pp. (Mooi exemplaar). Kritisch oud worden. Hoe doen vrouwen dat? Hoe worden vrouwen kritisch oud in een tijd dat vergrijzing meer en meer als maatschappelijk probleem wordt gezien? Thema's die aan de orde komen zijn: - het verleden onder ogen zien - teleurstellingen en tegenslagen - gezondheid - mobiliteit - alleen of met partner oud worden - dialoog met jongeren - oma zijn - materiële situatie - vrije tijd - geloven - inspiratie - politiek - euthanasie - bedreiging uit de samenleving. Tot slot geeft de schrijfster een aanzet hoe vrouwen, die oud worden in een veranderende cultuur, oriëntatiepunten zouden kunnen vinden in hun ontwikkeling naar wijsheid. NBD|Biblion recensie: Centraal thema in dit boek is de vraag hoe vrouwen kritisch oud kunnen worden in een tijd dat vergrijzing meer en meer als maatschappelijk probleem wordt gezien. De auteur vertegenwoordigt de werkgroep "Overleven door vriendinnen", een groep van negen vrouwen die actief deelnamen aan de tweede feministische golf in de jaren zestig en zeventig. Sinds begin jaren negentig discussiëren zij over thema's die met ouder worden te maken hebben zoals het verleden onder ogen zien, omgaan met teleurstellingen en tegenslagen, gezondheid, mobiliteit, alleen of met partner oud worden, dialoog met jongeren, oma zijn, vrije tijd, geloven, inspiratie, politiek, euthanasie etc. De uitkomsten van de discussies legden zij - met hulp van een sociaal gerontoloog - in de vorm van een enquête voor aan 115 vrouwen van 60 tot 88 jaar, vrouwen uit hun eigen omgeving die zij in staat achtten om kritisch naar het (eigen) ouder worden te kijken. Vanwege de grote rijkdom aan ervaringsgegevens interessant boek dat herkenning en steun kan bieden aan kritisch ingestelde, ouder wordende vrouwen. (Biblion recensie, Mw. drs. M.H. Langelaan.) (ISBN/EAN: 9052632022) Booknr: 37270. € 8 DELIEZE, GILLES. Bacon, Francis. The logic of sensation. London New York, Continuum, 2003. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 209 pp. (A fine copy). Gilles Deleuze was one of the most influential and revolutionary philosophers of the 20th century. Francis Bacon is widely regarded as one of the most radical painters of the 20th century. This title presents a deep engagement with Bacon's work and the nature of art. Deleuze analyses the distinctive innovations that came to mark Bacon's style: the isolation of the figure, the violent deformations of the flesh, the complex use of colour, the method of chance, and the use of the triptych form. Along the way, Deleuze introduces a number of his own famous concepts, such as the body without organs and the diagram , and contrasts his own approach to painting with that of both the phenomenological and the art historical traditions. Deleuze links Bacon's work to Cezanne's notion of a logic of sensation, which reaches its summit in colour and the colouring sensation . Investigating this logic, Deleuze explores Bacon's crucial relation to past painters such as Velasquez, Cezanne and Soutine, as well as Bacon's rejection of expressionism and abstract painting. (ISBN/EAN: 0826466478) Booknr: 26373. € 42 DEMOSTHENIS. (ED. W. RENNE. Oriationes. Tomi II Pars II. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1939. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34423. € 12 DEMOSTHENIS. (ED. S.H. BUTCHER). Orationes. Tomus I. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1958. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XXIV, 451 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. ((Appr. 15 pp. with pencil annotations. Else a good copy). Booknr: 34424. € 16 DERRIDA, JACQUES. Learning to Live Finally. The last interview. n.p., Palgrave Macmillan, 2007. Paperback. 8vo. 96 pp. With death looming, Jacques Derrida, the world's most famous philosopher - known as the father of 'deconstructionism' - sat down with journalist Jean Birnbaum of the French daily Le Monde. They revisited his life's work and his impending death in a long, surprisingly accessible, and moving final interview. Sometimes called 'obscure' and branded 'abstruse' by his critics, the Derrida found in this book is open and engaging, reflecting on a long career challenging important tenets of European philosophy from Plato to Marx. The contemporary meaning of Derrida's work is also examined, including a discussion of his many political activities. But, as Derrida says, 'To philosophize is to learn to die'; as such, this philosophical discussion turns to the realities of his imminent death - including life with a fatal cancer. In the end, this interview remains a touching final look at a long and distinguished career. Terug naar het overzicht (ISBN/EAN: 9780230537859) Booknr: 29280. € 12 DESCARTES, RENÉ & ELISABETH VAN DE PALTS (RENÉ GUDE & JEANNE HOLIERHOEK, ED.). Briefwisseling. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 2000. Paperback. Met flappen. 8vo. 207 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 14106. € 16 DESCARTES, RENÉ. (ARTUR BUCHENAU, HRSG.). Regeln zur Leitung des Geistes. Die Erforschung der Wahrheit durch das natürliche Licht. Leipzig, Verlag von Felix Meiner, 1920. Paperback. 8vo. XVIII, 146 pp. (Der Philosophischen Bibliothek, Band 26 b). (Good copy). Zweite, durchgesehene Auflage. Booknr: 41075. € 15 DESMOND MORRIS (1928-). RIET LEIJTEN. Intiem gedrag. Utrecht [etc.] : Bruna, 1980. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1972 Met lit. opg vert. van: Intimate behaviour. (ISBN/EAN: 9022919080) Booknr: 22072. € 5 DEWS, PETER. Logics of disintegration : post-structuralist thought and the claims of critical theory. London ; New York : Verso, 2007., 2007. Paperback. 8vo. xix, 331 p. ; 20 cm. Includes bibliographical references (p. 298-326) and index. (ISBN/EAN: 1844675742) Booknr: 25651. € 12 DIETERICI, FR. (HRSG.). Die sogenannte Theologie des Aristoteles aus Arabischen Handschriften. Amsterdam, Rodopi, 1965. Cloth. Hardbound. 8vo. VIII + textpages not numbered. (Neudruck der Ausgabe Leipzig, 1882). Vorrede: Die folgende Bogen enthalten die Arabische Uebersetzung eines einst weit verbreiteten, doch im Griechischen nicht mehr vorhandenen Pseudonyms des Aristoteles, die sogenannte Theologica Aristotelis. Text in Arabic type. (A very fine copy). Booknr: 2358. € 18 DIJK, A.F.L. VAN. Perspectieven bij Kierkegaard. Amsterdam, H.J. Paris, 1940. Linnen. Gebonden. 8vo. 135 pp. (Goed exemplaar). Woord vooraf door W.J. Aalders. Van Dijk behandelt in zijn studie de thema's: denken, de enkeling, liefde en geloof. Booknr: 41087. € 8 DIV. AUTEURS. Freud. De sfinx van Wenen. De archeologische collectie van Sigmund Freud. Amsterdam, Boom, 1993. Fraai en overvloedig geïllustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden 4to. 205 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Expositie Rijksmuseum van Oudheden Leiden. (ISBN/EAN: 9053521488) Booknr: 38957. € 15 (DIVERSE AUTEURS). Filosofie voor een breed publiek. I t/m X. Leeuwarden, Humanistisch Verbond Leeuwarden. 1992 - 2001., Tien (= X) afleveringen in 18 geniete boekjes. 8vo. In totaal ± 900 pp. (typoscript). Teksten van de lezingen die in het kader van de eerste filosofiecursus van het Humanistisch Verbond Leeuwarden werden gegeven in 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2000 en 2001. In iedere jaargang werden twee boekjes uitgegeven (eerste deel en tweede deel). Van Jaargang VII en X is geen tweede deel beschikbaar. Vandaar het totaal van 18 bandjes. Een keur van (prominente) deskundigen behandelt een breed spectrum van filosofische thema's en figuren. (De set verkeert in mooie staat). Booknr: 33413. € 50 (DIVERSE AUTEURS). Filosofie voor een breed publiek II. Tweede deel 3 lezingen januari 1994 t/m maart 1994. Leeuwarden, Humanistisch Verbond Leeuwarden., 1994. Geniet. 8vo. 71 pp. (typoscript). Teksten van de lezingen die in het kader van de eerste filosofiecursus van het Humanistisch Verbond Leeuwarden werden gegeven in. In iedere jaargang werden twee boekjes uitgegeven (eerste deel en tweede deel). Een keur van (prominente) deskundigen behandelt een breed spectrum van filosofische thema's en figuren. Booknr: 33414. € 5 (DIVERSE AUTEURS). Filosofie voor een breed publiek III. Eerste deel 3 lezingen oktober 1994 t/m december 1994. Leeuwarden, Humanistisch Verbond Leeuwarden., 1994. Geniet. 8vo. 71 pp. (typoscript). Teksten van de lezingen die in het kader van de eerste filosofiecursus van het Humanistisch Verbond Leeuwarden werden gegeven in. In iedere jaargang werden twee boekjes uitgegeven (eerste deel en tweede deel). Een keur van (prominente) deskundigen behandelt een breed spectrum van filosofische thema's en figuren. Booknr: 33415. € 5 (DIVERSE AUTEURS). Filosofie voor een breed publiek VI. Eerste deel drie lezingen oktober t/m december 1997. Leeuwarden, Humanistisch Verbond Leeuwarden., 1997. Geniet. 8vo. 71 pp. (typoscript). Teksten van de lezingen die in het kader van de eerste filosofiecursus van het Humanistisch Verbond Leeuwarden werden gegeven in. In iedere jaargang werden twee boekjes uitgegeven (eerste deel en tweede deel). Een keur van (prominente) deskundigen behandelt een breed spectrum van filosofische thema's en figuren. Booknr: 33416. € 5 (DIVERSE AUTEURS). Filosofie voor een breed publiek VII. Eerste deel drie lezingen oktober t/m december 1998. Leeuwarden, Humanistisch Verbond Leeuwarden., 1998. Geniet. 8vo. 76 (typoscript). Teksten van de lezingen die in het kader van de eerste filosofiecursus van het Humanistisch Verbond Leeuwarden werden gegeven in. In iedere jaargang werden twee boekjes uitgegeven (eerste deel en tweede deel). Een keur van (prominente) deskundigen behandelt een breed spectrum van filosofische thema's en figuren. Booknr: 33417. € 5 DIWALD, HELLMUT. Luther. Eine Biographie. Bergisch Gladbach, Gustav Lübbe Verlag, 1982. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 384 pp. (Good copy). Booknr: 37287. € 12 DONN, LINDA. Vriendschap en verwijdering. De verstoorde relatie Freud/Jung. Baarn, Tirion, 1991. Geïllustreerd met foto's. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 254 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9051212356) Booknr: 18167. € 10 DOOREN, WIM VAN. Vragenderwijs : elementair overzicht van de systematische filosofie. Assen : Van Gorcum, 1974., 148 p. ; 23 cm. Includes bibliographies and indexes. (ISBN/EAN: 9023212037) Booknr: 21182. € 7 DOOREN, WIM VAN. (ED.) Cornelis Opzoomer - Het wezen der kennis. Baarn : Ambo, 1991. Paperback. 8vo. 159 pp. (Geschiedenis van de wijsbeheerte in Nederland). Uitgegeven, ingeleid en van aantekeingen voorzien. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026308922) Booknr: 31458. € 10 DOORMAN, MAARTEN & FREDIE BECKMANS. Denker in de grond. Een homerun langs 40 graven. Amsterdam, Uitgeveri Bert Bakker, 2010. Met foto's. Paperback. 8vo. 177 pp. Filosoof/schrijver Maarten Doorman en beeldend kunstenaar Fredie Beckmans reisden door Europa, langs de graven van beroemde filosofen. Daarvan deden ze wekelijks verslag op de Achterpagina van NRC Handelsblad. Doorman zet de gedachten en het leven van deze denkers trefzeker uiteen en spiegelt ze gewiekst aan de omstandigheden. Dit levert mooie schetsen op van soms lieflijke, dan weer naargeestige begraafplaatsen mat hum vaste bezoekers, en hilarische anekdotes over de begrafenis of het graf. NBD|Biblion recensie: Over humor in de filosofie wordt nauwelijks geschreven, over ernstige zaken en de dood des te meer. Daarom is deze uitgave, geschreven in een humoristische stijl, een 'aanrader' voor de geinteresseerde lezer. De auteur is een populaire filosoof, dichter, essayist en criticus. In 2008 en 2009 reisde hij samen met een beeldend kunstenaar langs de graven van veertig beroemde filosofen in Europa. Op de achterpagina van het NRC Handelsblad deden zij verslag in de rubriek 'Denkers en Graven'. Dit boekje is gelardeerd met humorvolle funeraire en aan de dood en het leven gerelateerde teksten. Eenvoudige, pompeuze en hilarisch uitziende graven worden vanuit een brede visie benaderd. Voorbeelden hiervan zijn de graven van Friedrich Nietzsche, David Hume en Jeremy Bentham. Tevens zet de auteur de gedachten en stellingen van de filosofen in enkele zinnen uiteen. Deze reisrapportages zijn chronologisch weergegeven, maar dit is eigenlijk niet terzake doende in de totale context van het boek. Voorzien van zwart-witfoto's van matige kwaliteit. Een literatuuroverzicht ontbreekt. (NBD|Biblion recensie, Niek van der Worff). (ISBN/EAN: 9789035135222) Booknr: 36068. € 10 DOORMAN, MAARTEN & WILLEM VISSER (RED.). Denkers in de ring. Filosofische polemiek uit vijfentwintig eeuwen. Amsterdam, Bert Bakker, 1993. Paperback. 8vo. 360 pp. (Mooi exemplaar!). Bloemlezing uit de geschiedenis van het denken met prikkelende en meeslepende filosofische kwesties; ieder hoofdstuk wordt voorafgegaan door een kernachtige inleiding op de context waarin de polemiek zich afspeelt. Vrolijke en vileine kritiek tegen academische filosofie, religieuze dogmatiek, officiële wijsgebeerte, dorre geleerdheid en filosofische modeverschijnselen. (ISBN/EAN: 9035112180) Booknr: 40454. € 12 DOROTHY ROWE (1930-). ROB PIJPERS. Ik kies voor het leven : de weg uit depressie. Katwijk : Servire, Vert. van:Depression, the way out of your prison. - Londen [etc.] : Routledge & Kegan Paul, 1983. (ISBN/EAN: 9063252684) Booknr: 22075. € 7 DÖRTHE BINKERT (1949-). GERRIT HENDRIK LAMBERTUS BUSSINK (1944-). Melancholie: herontdekking van een vrouwelijk gevoel. Amsterdam : Van Gennep, 1995. Met lit. opg Vert. van:Die Melancholie ist eine Frau. - Hamburg : Hoffmann & Campe, 1995. (Lichte rugvouw). (ISBN/EAN: 9055150657) Booknr: 21680. € 8 DOUGLAS CAMPBELL COUPLAND (1961-). JAN FASTENAU ; JAN KUITENBROUWER (1955-). Generatie X : vertellingen voor een versnelde cultuur. Amsterdam : Muntinga, 1999. Uitg. in samenw. met Meulenhoff.1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam : Meulenhoff, 1992. - (Meulenhoff editie ; 1239) Vert. van:Generation X : tales for an accelerated culture. - New York : St. Martin's Press, 1991. (Rainbow - Essentials). (ISBN/EAN: 9041740058) Booknr: 21202. € 6 DOUGLAS CAMPBELL COUPLAND (1961-). JAN FASTENAU ; JAN KUITENBROUWER (1955-). Generatie X : vertellingen voor een versnelde cultuur. Amsterdam : Muntinga, 1996. Uitg. in samenw. met Meulenhoff 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam : Meulenhoff, 1992. - (Meulenhoff editie ; 1239) Vert. van:Generation X : tales for an accelerated culture. - New York : St. Martin's Press, 1991. (ISBN/EAN: 9041710140) Booknr: 22076. € 5 DOWRICK, STEPHANIE. Bewijzen van liefde. De deugden in de moderne tijd. Amsterdam, Contact, 1998. Paperback. 8vo. 303 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025416012) Booknr: 31085. € 12 DRAAISMA, DOUWE. Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt. Over het autobiografisch geheugen. groningen, Historische Uitgeverij, 2001. Geïllustreerd. Gedecoreerde borden. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 285 pp. (Mooi exemplaar). In het autobiografische geheugen tekenen we onze persoonlijke lotgevallen op. Het is het register dat we raadplegen als iemand ons vraagt wat onze vroegste herinnering is, hoe het huis eruit zag waar we als kind hebben gewoond of wat het laatste boek is dat we hebben gelezen. Het autobiografische geheugen groeit samen met ons op. Het is onze intiemste metgezel, maar stelt ons ook voor vragen. Waarom trekt het zich zo weinig van onze opdrachten aan, maakt het zoek wat we hadden willen bewaren, of komt het kwispelstaartend aandragen wat we juist hadden weggegooid om het kwijt te raken? Waarom zijn we vrijwel alles vergeten wat voor ons derde of vierde gebeurde? Hoe komt het dat geuren zulke vroege herinneringen losmaken? Waarom hebben we zo"n feilloos geheugen voor krenkingen? Waarom lijkt het leven sneller te gaan als je ouder wordt? En dit zijn nog maar de alledaagse vragen. Het psychologische onderzoek naar het autobiografische geheugen probeert ook op te helderen waarom iedereen nog precies weet waar hij was toen hij hoorde dat prinses Diana was verongelukt, hoe dejá vu"s ontstaan, waarom onze herinnering altijd voorwaarts en nooit achterwaarts verloopt, of hoe een damgrootmeester blind tientallen partijen tegelijk weet te spelen. Hoe kan het dat stervenden soms hun hele leven "als een film" aan zich voorbij zien trekken? De antwoorden komen soms van de zolders of uit de kelders van de psychologie, en kunnen niet altijd tot in decimalen worden gegeven, maar ze hebben hun oorsprong in de nieuwsgierigheid naar dat deel van het geheugen dat tegelijk ons verleden en onze identiteit uitmaakt. DOUWE DRAAISMA (1953) is als hoogleraar geschiedenis van de psychologie verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is de auteur van "De metaforenmachine. Een geschiedenis van het geheugen" (1995), waarmee hij de bakens uitzette voor zijn onderzoek naar de werking en geschiedenis van het geheugen, van WAAROM HET LEVEN SNELLER GAAT ALS JE OUDER WORDT. OVER HET AUTOBIOGRAFISCH GEHEUGEN (2001), dat in twintig talen is vertaald en zowel literaire als wetenschappelijke onderscheidingen in Nederland en het buitenland verwierf, van "Ontregelde geesten. Ziektegeschiedenissen" (2006), een reeks aangrijpende gevalsbeschrijvingen van psychiaters en patienten, van "De heimweefabriek. Geheugen, tijd en ouderdom" (2008), waarin hij het reilen en feilen van het ouder wordende geheugen met compassie beschrijft, en van het VERGEETBOEK (2010), een schitterende cartografie van verloren herinneringen. (ISBN/EAN: 9065544704) Booknr: 18113. € 13 DRAAISMA, DOUWE. Ontregelde geesten. Ziektegeschiedenissen. Groningen, Historische Uitgeverij, 2008. Geïllustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 325 (Nieuwstaat). Psychiaters en neurologen eren hun vakgenoten door vernoeming. Alois Alzheimer, James Parkinson, Sergei Korsakov, Georges Gilles de la Tourette, Hans Asperger: ze zijn van mensen van vlees en bloed veranderd in namen die nu verwijzen naar een ziekte, een syndroom, een autistische aandoening. Daarbij leverden ze hun voornaam in en al snel ook de rest: de herinnering aan hun leven en de omstandigheden van hun ontdekkingen. Douwe Draaisma reconstrueert de levens van dertien 'namen' uit de wetenschap van hersenen en geest. Wat hebben ze precies ontdekt? Wie waren hun patiënten? Artsen als Parkinson, Alzheimer, Korsakov en Asperger, maar ook minder bekende psychiaters als Capgras of Clérambault hadden een talent dat aan Oliver Sacks doet denken: schrijvend aan hun ziektegeschiedenissen konden ze een patiënt laten opstaan van papier. Als je hun werk leest merk je dat ze je geheugen binnenwandelen en daar niet meer uit vertrekken. Ontregelde geesten geeft een verrassend en tegelijk ontroerend beeld van de recente geschiedenis van het hersenonderzoek. De ziektegeschiedenissen van syndromen als van Asperger, Bonnet, Korsakov, Clérambault, Gilles de la Tourette, en Capgras, van de ziekten van Parkinson, en Alzheimer, van de Gage-matrijs, van de gebieden van Brodmann, en van Broca, de Jackson-epilepsie en het Lombroso-hoofd, worden dankzij Douwe Draaisma's fijne oog en innemende stijl tot onvergetelijke verhalen. NBD|Biblion recensie: Draaisma is hoogleraar in de geschiedenis van de psychologie in Groningen en schreef o.a. 'Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt' (2001)* en 'De metaforenmachine' (1995)** over de geschiedenis van het (eigen) geheugen. Hier beschrijft hij dertien neurologische en psychiatrische aandoeningen vanuit hun eponiemen: ziekten die genoemd zijn naar hun eerste beschrijvers zoals Parkinson, Alzheimer, Asperger, Korsakov, Lombroso en Gilles de la Tourette. Artsen besteedden indertijd veel aandacht aan gevalsbeschrijvingen zoals nu Oliver Sacks doet, maar naar de mening van Draaisma is dat in de marge van de geneeskunde terecht gekomen. Soms is hij anekdotisch, maar in totaal lezen de achtergronden van de naamgevende zenuwartsen en de door hen beschreven ziektes als een roman, terwijl zij wetenschappelijk zeker verantwoord blijven. Een aanrader voor in geschiedenis van geneeskunde geinteresseerden. Verzorgde uitgave met afbeeldingen in zwart-wit, eindnoten en register. (NBD|Biblion recensie, M.A.M. Bomhof, neuroloog-psychiater). (ISBN/EAN: 97890065544506) Booknr: 37054. € 20 DRENTH VON FEBRUAR, MARJOLIJN, A.O. Globalisation and Human Dignity. Sources and Challenges in Catholic Social Thought. Budel, Damon, 2004. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 118 pp. (New copy!). The book offers some refelctions on the meaning of human dignity in a globalising world. The centerpiece of the volume is an essay by Marjolijn Drenth von Februar "A better life for all!". In her essay she reflects on the debates on globalisation. She notices that it is hardly possible to speak about globalisation except in ethical terms. Therefore, she argues, we should try to understand what we mean exactly when we speak about human dignity. (ISBN/EAN: 9055735779) Booknr: 40440. € 12 DRIEL, MELS VAN. Het geheime deel. Mannelijke onmacht door de eeuwen heen. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1997. Paperback. 8vo. 219 pp. Register. (Mooi exemplaar). Impotentie is een vervelende kwaal die soms lichamelijke oorzaken heeft maar vaak ook zijn oorsprong vindt in psychische factoren. De Groningse uroloog Mels van Driel schreef er een helder en informatief boek over. Puttend uit zijn medische kennis en praktijk en uit zijn grote literaire belezenheid geeft hij een gevarieerde kijk op het mannelijk onvermogen. Op het kruispunt van cultuurgeschiedenis, psychologie, literatuur en geneeskunde biedt hij een overzicht van wat impotentie voor zowel de man als zijn partner betekent, welke oorzaken ervoor gezocht zijn en welke oplossingen ervoor geboden worden. Hij wijst er nuchter op dat het teven ook zonder erectie mooi kan zijn en betoogt met verve dat het mannelijk falen door sommige feministen wel erg scherp aan de kaak is gesteld.Het geheime deel geeft stof tot mijmeren over vroegere veroveringen, over seksueel succes of falen en over het onverbiddelijk naderende einde. De toon is lichtvoetig, ironisch maar vooral laconiek: de beste manier om vergankelijkheid en onvermogen tegemoet te treden. NBD|Biblion recensie: Een uroloog beschr3ft tal van aspecten van mannel3ke impotentie. Zowel lichamel3ke als psychologische factoren kunnen leiden tot een onbevredigend geslachtsleven. De schr3ver geeft een erudiet overzicht van wat er zoals mis kan z3n of gaan. H3 doet dit met een milde humor, een humanitaire en af en toe relativerende blik en h3 k3kt ver over de grenzen van z3n beroepsgebied heen, met name naar de wereld van de literatuur. Gevoegd b3 de goede vormgeving en de adequate illustraties maakt dat het boek zeer interessant en leesbaar. Het boek bevat een literatuurl3st en een register, maar helaas geen l3st van relevante adressen. Verwante titel: 'De mannel3kheid ten top' door Cees Blok (a.i. 97-20-037-9). Omdat het gaat om problemen van honderdduizenden mannen tot en met middelbare leeft3d en omdat mannen van oudere leeft3d volgens de auteur vaker wel dan niet in zekere mate impotentieversch3nselen hebben (wat overigens lang niet alt3d tot klachten leidt), is dit een boek dat ruime verspreiding verdient. (Biblion recensie, Dr. P. Bol.). (ISBN/EAN: 9029513462) Booknr: 39903. € 8 DRION, HUIBERT. ENSCHEDEÌ, CH. J. Het zelfgewilde einde van oude mensen. Amsterdam : Balans, c1992., 1992. Paperback. 124 p. ; 20 cm. (ISBN/EAN: 9050181708) Booknr: 21723. € 7 DROP, H. Algemene inleiding onderwijsrecht. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1985. Paperback. 8vo. 444 pp. (Mooi exemplaar). Gedegen studie betreffende het onderwijsrecht, met een sterk historsich karakter. (ISBN/EAN: 9027123675) Booknr: 36201. € 20 DRUCKER, PETER F. De post - kapitalistische maatschappij. Schiedam, Scriptum Management, 1993. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 207 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9071542688) Booknr: 18180. € 18 DUDOK, GERARD. Sir Thomas More and his Utopia. Amsterdam, H.J. Paris, 1923. With 2 folded plates. Paperback. 8vo. XI, 220 pp. (A good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38635. € 18 DUINTJER, OTTO. Hints voor een diagnose. Naar aanleiding van Kant. Over aard, grenzen en alternatieven vanhet rationeel-empirisch bewustzijn. Baarn, Ambo Wijsgerig, 1988. Paperback. 8vo. 189 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9026309198) Booknr: 33727. € 10 DUNNING, A.J. Stof van dromen. Over de verbeelding van het ongeziene. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1997. Paperback. 8vo. 223 pp. (Mooi exemplaar). Stof van dromen is een bundel verhalen en beschouwingen van een reiziger in het niemandsland tussen oude religie en nieuwe wetenschap. Beide pogen ons mens, wereld en toekomst te verklaren, beide kennen hun dogma's, rituelen en openbaringen. De schrijver, als agnostisch reiziger tussen Franeker en Jeruzalem, Venetië en Moskou, kijkt naar de christelijke verbeelding, die onze westerse samenleving tweeduizend jaar geleden heeft gestempeld maar nu wordt afgelost door de moderne natuurwetenschap, die ons laat weten een vergankelijk toevalsproduct in een koud heelal te zijn. Waar de mens maar een beperkte hoeveelheid werkelijkheid kan verdragen, schept hij zich nieuwe beelden en mythen om het bestaan zin en betekenis te geven. Over dat breukvlak tussen geloven en weten gaat dit reisverslag, over de stof van dromen. NBD|Biblion recensie: De auteur is een van de meest bekende Nederlanders op het gebied van geneeskunde en gezondheidszorg; overigens is hij ook bekend in zijn kwaliteit van selectie-deskundige voor PvdA-Tweede Kamerleden. In dit boek zijn twaalf essays gebundeld over 'het niemandsland tussen oude religie en nieuwe wetenschap': over de tijd, het ontstaan van de mens, Montaigne en Pascal en de grenzen van de kennis, Petrarca en de Mont Ventoux, en vele andere thema's. Poëtisch-bespiegelend, evenwichtig persoonlijk-betrokken en objectief afstandelijk, voorbeeldig populair en nergens goedkoop-populistisch, afwisselend anecdotisch en min of meer systematisch filosofisch en/of wetenschappelijk van stijl debiteert hij zijn 'beschouwingen en verhalen'. Wie de auteur kent proeft tussen de regels door zijn orthodox-gereformeerde origine en het resultaat van zijn worsteling om uit de àl te enge banden daarvan los te komen. Een gemis van dit uiterst leesbare en inspirerende boekje is dat er geen documentatie of bronvermelding in staat. Toptien-boek. (Biblion recensie, Dr. H.S. Verbrugh.) (ISBN/EAN: 9029054352) Booknr: 31652. € 8 EADIE, BETTY, J. Geleid door het licht. (Embraces by the light). Utrecht, Bruna Uitgevers, 1992. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 140 pp. (Mooi exemplaar). Op eenendertigjarige leeftijd heeft Betty Eadie, een jonge moeder die juist een lichte operatie heeft ondergaan, een aangrijpende ervaring die slechts weinigen kunnen navertellen: ze overlijdt in haar ziekenhuisbed. De medische wetenschap staat voor een raadsel wanneer Betty enige uren later toch weer ontwaakt. Het grote geheim van haar reis naar de`overkant` deelt ze aanvankelijk met slechts een persoon: haar echtgenoot Joe. Betty vertelt hem hoe ze aan de andere kant is ontvangen en rondgeleid door wezens van licht, die haar geruststelden en onderwezen in de redenen waarom wij mensen op aarde zijn. Al haar vragen over leven en dood worden tijdens haar verblijf beantwoord. Betty leert zoveel in een korte tijd, dat ze een raadsvrouw voor zoekenden en ongelukkigen is gebleven. Pas jaren later heeft Betty zich laten overhalen haar ervaringen aan de `overkant`met meer mensen te delen. Het resultaat is dit boek, waarin ze vertelt wat van haar belevenissen in woorden kan worden gevat. Haar relaas is van een verbijsterende eenvoud en oprechtheid. Het vormt het definitieve bewijs dat er leven is aan de andere kant van de dood, zoals gerespecteerde onderzoekers van verschijnselen aan `gene zijde` als dr.Raymond Moody en dr.Melvin Morse al jarenlang hebben gesteld. (ISBN/EAN: 9022981975) Booknr: 28506. € 9 EDELHAUSER, J. Verbeter uw geheugen. Utrecht, Marka, 1987. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 135 pp. Technieken om de geheugencapaciteit aanzienlijk te vergroten. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9027417857) Booknr: 31129. € 6 EDITH ZUNDEL (1928-) ; ROLF ZUNDEL (1928-1989). RIA VAN HENGEL. Sleutelfiguren in de psychotherapie : Kernberg , von Franz , Rogers , Cohn , Richter , Satir , Selvini Palazzoli , Boyesen , Dürckheim , Grof , Petzold , Wilber. Rotterdam : Lemniscaat, 1988. Met lit. opg Vert. van:Leitfiguren der Psychotherapie : Leben und Werk. - München : Kösel, 1987. Geïnteresseerden in stromingen binnen de psychotherapie/psychologie. (ISBN/EAN: 9060696891) Booknr: 21681. € 9 EDWARDS, PAUL & ARTHUR PAP (ED.). A Modern Introduction to Philosophy. Readings from classical and contemporary sources. New York - London, The Free Press, 1973. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVII, 868 pp. A very good copy. Booknr: 37328. € 18 EGGENSPERGER, THOMAS & ULRICH ENGEL. Barrolomé de las Casas. Bisschop - politicus - Dominicaan. Met een nawoord van Gustavo Gutiérrez. Kampen - Averbode, Kok - Altioras, 1992. Paperback. 8vo. 126 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024266459) Booknr: 37269. € 8 EISSES, KAREL TH. (ED.). Honderdzestig jaar (in de voet)sporen van Søren Aabye Kierkegaard (5-5-1813 - 11-11-1855). Kierkegaard in het Nederlandse taalgebied. (Vertalingen, studies, verwijzingen, annotaties en tekstcollaties). Utrecht - Haren, Kei-producties - Boomker, 2007. Verluchtigd met een aantal tekeningen. Paperback. 8vo. XXXIV, 194 pp. Bibliografie van het werk van Kierkegaard in Nederland. (Verwijzingen naar Kierkegaard in Nederlandstalige en vertaalde literatuur, alsmede beeldende kunst, theater, film, pers en internet worden in het kort belicht). (Mooi exemplaar). Booknr: 16766. € 20 ELDERS, FONS (ED.). Mythological Europe Revisited. Humanism and the Third Millennium III. Brussels, VUB University Press, 2000. Paperback. 8vo. 200 pp. (On places underlinings with pencil. Else a good copy). (ISBN/EAN: 9045872829) Booknr: 33438. € 10 ÉLISABETH BADINTER (1944-). ROSALIE SIBLESZ. De een is de ander: de relaties tussen mannen en vrouwen. Amsterdam : Contact, 1988. Paperback. 8vo. 320 pp. (Goed exemplaar). Met lit. opg. Vert. van:L'un est l'autre. - Parijs : Jacob, 1986. (ISBN/EAN: 9025467636) Booknr: 32144. € 9 ELISABETH WELLENDORF (1936-). WILHELMUS JOHANNES LUKKENAER (1935-). Leven met het hart van een ander : de psychische gevolgen van orgaantransplantatie. Zeist : Indigo, 1998. Met lit. opg Vert. van:Mit dem Herzen eines anderen leben? - Zürich : Kreuz, cop. 1998. (ISBN/EAN: 9060384466) Booknr: 21698. € 9 ELISABETH YOUNG-BRUEHL. C.E.H.M. QUANT. Anna Freud : biografie. Amsterdam : Anthos, 1996. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 464 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Met lit. opg., reg. Oorspr. titel: Anna Freud : een biografie. - Baarn : Anthos, 1989. Vert. van:Anna Freud : a biography. - New York [etc.] : Summit Books, 1988. (ISBN/EAN: 9060746449) Booknr: 21203. € 15 ELLIS, ALBERT & ROBERT A. HARPER. Gevoel en verstand. De rol van ons denken bij emotionele problemen. Amsterdam/Lisse, Swets & Zeirlinger, 1991. Paperback. 8vo. 265 pp. (Mooi exemplaar!). Centraal thema in het boek is de samenhang tussen cognitie en emotie: de manier waarop de mens over zichzelf denkt. De auteurs zijn de ontwerpers van de Rationeel Emotieve Therapie. (ISBN/EAN: 902659170) Booknr: 40711. € 18 ELZINGA, CHRIS, LEEMKER, KOOS & HANS SEVENHOVEN (RED.). Eenvoudig verbonden. Bijdragen aan franciscaanse milieuspiritualiteit. Nijmegen, Valkhof Pers, 2007. Paperback. 8vo. 223 pp. (Nieuwstaat). De laatste jaren verandert ons natuurlijk milieu op allerlei manieren. De langzaam voortschrijdende klimaatverandering is daar een voorbeeld van. We kunnen dat opvartten als een bedreiging. Vanuit een ander perspectief maken die veranderingen juist zichtbaar hoe sterk wij mensen verbonden zijn met de natuurlijke wereld.Wat doen we met dit inzicht? Kan het leiden tot een zorgzamere houding ten opzichte van de natuur,die door de groeiende menselijke invloed overal op aarde tegenwoordig tot het menselijk (leef-)milieu is gaan behoren? Dat is de kernvraag van deze bundel. Hiermee dragen de acht auteurs bij aan een element in het milieudebat dat tot nu toe weinig aandacht heeft gekregen.Bij de beantwoording van die vraag refereren de auteurs ieder op hun eigen manier aan de spiritualiteit Franciscus van Assisi. Ze gebruiken die als spiegel voor ons, mensen uit de 21ste eeuw.Verbondenheid ervaren met de natuur is niet vanzelfsprekend in de westerse cultuur. De auteurs wijzen op wegen om tot dergelijke ervaringen te komen. Daarbij komen onderwerpen aan de orde als: spirituele verbondenheid en verantwoordelijkheid; belemmeringen in de menselijke psyche; het belang van een houding van aandacht, openheid, respect en eerbied voor de eigenheid van aandacht, openheid, respect en eerbied voor de eigenheid van de andere wezens in de natuur; de menselijke lichamelijkheid waarin we het leven met andere schepselen delen.Het boek is ge ustreerd met tekeningen van Leo van Vegchel. De auteurs die een bijdrage hebben geleverd zijn Ilse Bulhof, Chris Elzinga, Sjoerd Hertog, Koos Leemker,Angela Roothaan, Hans Sevenhoven, Willem Marie Speelman en Birgit Verstappen. NBD|Biblion recensie: In dit boek houden de auteurs zich bezig met de vraag hoe wij als mens omgaan met natuur en milieu. Dit gebeurt in acht artikelen die deels gaan over het leven van Franciscus van Assisi en deels over onze hedendaagse beleving van natuur en milieu. De auteurs hebben een religieuze, filosofische, spiritituele en/of milieukundige achtergrond. De verhalen worden afgewisseld met gedichten en zijn verluchtigd met enkele zwart-wittekeningen. De bijdragen in dit boek hebben het karakter van bespiegelingen met wetenschappelijke onderbouwingen. De verhalen zijn voorzien van voetnoten die verwijzen naar literatuur en die een diepere uitleg van filosofische ideeen geven. In de laatste bijdrage worden negen concrete aanwijzingen gegeven om tot een geaarde spirituele levenshouding te komen, aangevuld met een aantal meditatieve vragen waarmee de lezer zelf aan het werk kan. (NBD|Biblion recensie, B. de Leeuw) (ISBN/EAN: 9789056252427) Booknr: 40456. € 10 ENZENSBERGER, HANS MAGNUS. De voordelen van het ongemak.De beste essays. Amsterdam, De Bezige Bij, 2009. Paperback. Met flappen. 8vo. 317 pp. (Nieuw exemplaar). Hans Magnus Enzensberger schreef vele romans, gedichten, toneelstukken en kinderboeken – maar hij voelt zich het meest thuis in het genre van het essay, waarin hij zijn oorspronkelijkheid, zijn belezenheid en zijn speelsheid kwijt kan. De lezer van zijn essays leert steeds met nieuwe ogen naar een kwestie te kijken, en krijgt vaak ook een hoogst originele oplossing aangereikt. De voordelen van het ongemak bevat een ruime selectie van de beste essays van Enzensberger. Een groot aantal hiervan, waaronder het zeer recent3e 'Geluk en berekening' is nog niet eerder in een Nederlandse vertaling verschenen. NBD|Biblion recensie: In zijn veelzijdigheid is de inmiddels tachtigjarige Enzensberger toch altijd vooral essayist gebleven, tot in zijn poezie en romans. Pas in 1990 werden essays van hem vertaald, in de bundel 'Lof van de inconsequentie'. Daarvan is nu, zonder dat het door de uitgever vermeld wordt, een vermeerderde uitgave verschenen met een keuze uit de periode 1978-1996. Hoewel ze zelden direct over de actualiteit gaan, zijn de beschouwingen steeds zeer bij de tijd maar daarom nog niet minder dwars van geest, zoals in eigenzinnige stellingen over luxe, straatmode, onderwijs, Bildzeitung, (secundair) analfabetisme, normaliteit, de nieuwe schaarsheid aan stilte, ruimte en tijd. De politiek komt vooral aan de orde in stukken over geweld, terrorisme en migratie. En de latere, speelse interesse voor wiskunde komt enigszins tot z'n recht zoals in het slotessay 'Geluk en berekening'. (NBD|Biblion recensie, J.F. Vogelaar). (ISBN/EAN: 9789023454731) Booknr: 37052. € 16 EPSTEIN, MARK. Going on Being. Buddhism and the Way of Change. A Positive Psychology for the West. New York, Broadway Books, 2001. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 223 pp. First edition. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0767904605) Booknr: 33205. € 16 (ERASMUS-ERASME). Actes du Congres Erasme. Organisé par la Municipalité de Rotterdam. (Rotterdam 27-29 octobre 1969). Amsterdam - Londres, North-Holland Publishing Company, 1971. Paperback. With dustjacket. 8vo. 209 pp. (Academie Royale Neerlandaise des Sciences Humaines). (A very good copy). About 13 essays by Erasmus' specialists in different languages. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 720482119) Booknr: 38636. € 15 ERIK LEONARD FAAS (1966-). Depressie te lijf. Amsterdam [etc.] : Archipel, Uitg. in samenw. met Psychologie Magazine Gebaseerd op artikelen die eerder in Psychologie Magazine zijn verschenen Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9063051085) Booknr: 22082. € 7 ESTÉS, CLARISSA PINKOLA. De ontembare vrouw als archetype in mythen en verhalen. Haarlem, Altamira-Becht, 2001. Karton. 8vo. 550 pp. ( Een mooi exemplaar). In elke vrouw zit een krachtige drijfveer, vol goede instincten, gepassioneerde creativiteit en tijdloos weten. Dat is de Ontembare Vrouw, die de instinctieve natuur van vrouwen representeert. Maar zij is een bedreigde soort. Hoewel de gaven van een wilde natuur ons bij onze geboorte zijn toebedeeld, heeft de poging van de maatschappij om ons te 'civiliseren' naar een star rolpatroon de diepe, levengevende boodschappen van onze ziel gesmoord. In De Ontembare Vrouw sprokkelde Clarissa Pinkola Estés, ervaren Jungiaans-analytisch therapeute en cantadora (bewaarder van oude verhalen), vele stokoude sprookjes, mythen en verhalen uit de hele wereld bijeen, die onze blik verscherpen en oude, in vergetelheid geraakte bronnen van kennis ontsluiten. Ieder verhaal - van 'La Loba, de Wolfsvrouw' tot 'Het meisje zonder handen' - wordt meeslepend naverteld en vervolgens haarscherp ontleed. Een gezonde vrouw heeft veel weg van een wolf: zij is robuust, vol levenskracht, levenschenkend, zich bewust van haar territorium, inventief, loyaal, zwervend. Maar raakt een vrouw gescheiden van de wilde natuur, dan wordt haar persoonlijkheid schraal, zwak, schimmig en spookachtig. Als het leven van een vrouw wordt gekenmerkt door stagnatie en verveling, is het de hoogste tijd dat de wilde vrouw te voorschijn komt, dat de scheppende functie van de psyche de delta bevloeit. De verhalen in dit boek zijn gekozen om vrouwen moed te geven. De Ontembare Vrouw is niet voor niets symbool van het lichamelijk welzijn van alle vrouwen; zonder haar heeft de psychologie van vrouwen geen grond. Deze 'wilde' vrouw is de oervrouw - ze verandert niet, ongeacht de cultuur, het tijdperk, de politiek. Ze is wat ze is, en ze is volmaakt. (ISBN/EAN: 9023008499) Booknr: 11781. € 22 ESTÉS, CLARISSA PINKOLA. De ontembare vrouw als archetype in mythen en verhalen. Haarlem, Altamira-Becht, 2001. Karton. 8vo. 550 pp. (Een goed exemplaar). In elke vrouw zit een krachtige drijfveer, vol goede instincten, gepassioneerde creativiteit en tijdloos weten. Dat is de Ontembare Vrouw, die de instinctieve natuur van vrouwen representeert. Maar zij is een bedreigde soort. Hoewel de gaven van een wilde natuur ons bij onze geboorte zijn toebedeeld, heeft de poging van de maatschappij om ons te 'civiliseren' naar een star rolpatroon de diepe, levengevende boodschappen van onze ziel gesmoord. In De Ontembare Vrouw sprokkelde Clarissa Pinkola Estés, ervaren Jungiaans-analytisch therapeute en cantadora (bewaarder van oude verhalen), vele stokoude sprookjes, mythen en verhalen uit de hele wereld bijeen, die onze blik verscherpen en oude, in vergetelheid geraakte bronnen van kennis ontsluiten. Ieder verhaal - van 'La Loba, de Wolfsvrouw' tot 'Het meisje zonder handen' - wordt meeslepend naverteld en vervolgens haarscherp ontleed. Een gezonde vrouw heeft veel weg van een wolf: zij is robuust, vol levenskracht, levenschenkend, zich bewust van haar territorium, inventief, loyaal, zwervend. Maar raakt een vrouw gescheiden van de wilde natuur, dan wordt haar persoonlijkheid schraal, zwak, schimmig en spookachtig. Als het leven van een vrouw wordt gekenmerkt door stagnatie en verveling, is het de hoogste tijd dat de wilde vrouw te voorschijn komt, dat de scheppende functie van de psyche de delta bevloeit. De verhalen in dit boek zijn gekozen om vrouwen moed te geven. De Ontembare Vrouw is niet voor niets symbool van het lichamelijk welzijn van alle vrouwen; zonder haar heeft de psychologie van vrouwen geen grond. Deze 'wilde' vrouw is de oervrouw - ze verandert niet, ongeacht de cultuur, het tijdperk, de politiek. Ze is wat ze is, en ze is volmaakt. (ISBN/EAN: 9023008499) Booknr: 37459. € 20 EUGENE FRANCIS KAELIN (1926-). (HUSSERLIANA) The unhappy consciousness : the poetic plight of Samuel Beckett : an inquiry at the intersection of phenomenology and literature. Dordrecht [etc.] : Reidel, 1981. Cloth. Hardbound. 8vo. 325 pp. (Analecta Husserliana). Bibl.: p. 318-319. - Index. (With sticker and stamps. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 9027713138) Booknr: 32007. € 20 EUGENE FRANCIS KAELIN (1926-) ; CALVIN O. SCHRAG. (HUSSERLIANA) American phenomenology : origins and developments. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1989. Cloth. Hardbound. 8vo. 445 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Uitg. onder auspiciën van "The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning". Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027726906) Booknr: 32020. € 22 EUGENE J. MEEHAN (1923-2002). HELEEN KOST. Kritisch leren denken. Utrecht : Het Spectrum, 1993. Vert. van:The thinking game : a guide to effective study. - Chatham, N.J. : Chatham House, 1988. - (Chatham House studies in political thinking). (ISBN/EAN: 9027429987) Booknr: 22084. € 10 EURIPIDIS Eyripidis Fabulae. Tome III, Helena, Phoenissae, Orestes, Bacchae, Iphigenia, Aulidensis, Rhesus. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano, 1954. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. VIII, no pagination (± 250 pp.). (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Recognovit Brevique Adnotatione Critica Instruxit.. Text in Greek. (A good copy). Booknr: 16538. € 18 EURIPIDIS. (ED. GILBERTUS MURRAY). Fabulae. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano. 1966-1969, Complete in 3 uniform volumes. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. n.p. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Tomus I: Cyclops, Alcestis, Medea, Heraclidae, Hippolytus, Andromacha, Hecuba. Tomus II: Supplices, Hercules, Iob, Troiades, Electra, Iphigenia, Taurica. Tomus III: Helena, Phoenissae, Orestes, Bacchae, Iphigenia, Aulidensis, Rhesus. Text in Greek. (Name on first free endpaper. A very good copy). Booknr: 34413. € 60 EYSINCK, HANS & MICHAEL. De naakte ziel Amsterdam/Brussel, Elsevier, 1981. Geïllustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-8vo. 219 pp. Over het onderzoek naar de menselijke geest. (Mooi ex.). Booknr: 23276. € 10 FANN, K.T. Wittgenstein en zijn wereld. Een gids door het labyrinth van zijn denken. Baarn, Wereldventer, 1973. Paperback. 8vo. 135 pp. (Benedenhoekje van omslag afgeknipt. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029305193) Booknr: 41105. € 5 FARMER, HENRY GEORGE. Sa 'adyah Gaon on the Influence of Music. London, Arthur Probsthain, 1943. Paperback. 8vo. 109 pp. (A good copy). The first important rabbinic figure to write extensively in Arabic, he is considered the founder of Judeo-Arabic literature.Known for his works on Hebrew linguistics, Halakha, and Jewish philosophy, he was one of the more sophisticated practitioners of the philosophical school known as the "Jewish Kalam" (Stroumsa 2003). In this capacity, his philosophical work Emunoth ve-Deoth represents the first systematic attempt to integrate Jewish theology with components of Greek philosophy. Saadia was also very active in opposition to Karaism, in defense of rabbinic Judaism. Booknr: 39557. € 45 FETTER, J.C.A. Inleiding tot het denken van Kierkegaard. Assen, Uitgeverij Born, 1953. Paperback. 8vo. 48 pp. (Hoofdfiguren van het menselijk denken, no. 11). (Op een aantal plaatsen blauw balpenstrepen in de marge. Verder een moi exemplaar). Booknr: 41121. € 5 FICINO, MARSILIO. De brieven van Marsilio Ficino. Haarlem, Rozekruis Pers, 1993. Met enkele afbeeldingen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 252 pp. (Mooi exemplaar). Voor Ficino, grote inspirator van de Italiaanse Renaissance, was de onsterfelijkheid en goddelijkheid van de ziel de basis van de waardigheid van de mens, wiens vervulling ligt in de terugkeer tot zijn bron. Marsilio Ficino (1433-1499) gaf het spirituele en intellectuele denken een sterke impuls. In zijn brieven ontmoeten we de liefde en de aandacht die hij naar iedereen uitstraalde. Meer dan aan enig ander mens hebben wij het aan Ficino te danken dat de werken van Plato en andere door Plato geïnspireerde auteurs bekend werden onder een grote lezerskirng, ook in latere eeuwen. De problemen waarmee de mensen in Italie gedurende de renaissance te kampen hadden, waren talrijk. Vergelijk het met de problemen die wij heden ten dage kennen. Grote delen van Europa werden vermalen tussen nieuwe politieke en sociale stromingen en het totale maatschappelijke en sociale leven dreigde in deze chaos ten onder te gaan. Velen die diep over dit alles nadachten, zochten in hun verwarring en onrust raad en ondersteuning bij Marsilio Ficino. En in zijn brieven gaf hij hun die raad, sprak hen moed in en vermaande ze, als hij het nodig vond. Door de grote wijsheid die zijn brieven uitstralen heeft hij niet alleen in zijn tijd, maar ook nu nog, vele grote geesten in het westen beïnvloed. NBD|Biblion recensie: Ficino - filosoof, student, arts, musicus, priester - vertegenwoordigde het Renaissance-ideaal: de 'homo universalis'. Hij leidde de door Cosimo de'Medici gestichte Plato-academie en vertaalde o.a. Plato's werken in het Latijn. Dat Plato voor ons toegankelijk is, danken wij in eerste instantie aan Ficino. Als vriend en raadgever correspondeerde hij met velen van zijn tijdgenoten. Die brieven, waaruit hier een selectie, zijn doortrokken van de liefde en de genegenheid die Ficino uitstraalde naar alle mensen. Citaat uit de inleiding: 'Wat is de betekenis van deze brieven vandaag? Voor een maatschappij die richting verloren lijkt te hebben en die zich laat beïnvloeden door luiheid, hebzucht, geweld en corruptie, hebben zij een actuele klank.(...) De brieven herinneren ons eraan dat deze ondeugden het gevolg zijn van dwaasheid en onwetendheid, en dat de vervulling van de Mens is gelegen in zijn terugkeer tot de Bron'. Reeds eerder verscheen een tweedelige bloemlezing (a.i.'s 81-45-069-9/070-2); dit boek bevat een andere keuze uit de brieven. Een zeer leesbare vertaling en een verzorgde uitgave. (Biblion recensie, B. Klijnveld.) (ISBN/EAN: 906732101x) Booknr: 41116. € 15 FIJLSTRA, ROB & HARRY WULLINGS. Ondernemen met gevoel. Hoe persoonlijke en organisatie - ontwikkeling elkaar kunnen versterken. Schiedam, Scriptum, 2000. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 129 pp. Naam op schutblad. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9055941212) Booknr: 17465. € 8 FLAMMARION, CAMILLE. De spookhuizen.. Zaltbommel, Uitgevers-maatschappij en boekhandel voorheen P.M. Wink, 1924. Linnen. Gebonden. 8vo. 246 pp. Booknr: 2185. € 10 FLEW, ANTONY. An Introduction to Western Philosophy. Ideas and Argument from Plato to Sartre. New York, The Bobbs-Merrill Company, 1971. Paperback. 8vo. 511 pp. Good copy. "Excellent book of its kind". Booknr: 37334. € 12 FOKKENS, PETER. Niet meer bij de les. Stress in het onderwijs. z.p., Theman, bedrijfswetenschappelijke en educatieve uitgeverij, 1995. Paperback. 8vo. 167 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9070512319) Booknr: 38515. € 6 FORTMANN, HAN Oosterse renaissance. Kritische reflecties op de cultuur van nu. [Door] Han Fortmann. Bilthoven, [Ambo, 1970]., Paperback. 8vo. 67 p. 21 cm. Includes bibliographical references. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9026301189) Booknr: 37529. € 6 FOUDRAINE, JAN. Wie is van hout... Een gang door de psychiatrie. Bilthoven, Amboboeken, 1972. Paperback. 8vo. 463 pp. (Goed exempaar van deze klassieker). (ISBN/EAN: 9026301421) Booknr: 41074. € 6 FRANS HEMSTERHUIS (1721-1790). MICHAEL JOHN PETRY (1933-2003). Waarneming en werkelijkheid. Baarn : Ambo, 1990. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9026308906) Booknr: 21205. € 8 FRANS HEMSTERHUIS (1721-1790). MICHAEL JOHN PETRY (1933-2003). Waarneming en werkelijkheid. Baarn : Ambo, 1990. Paperback. 8vo. 167 pp. Met lit. opg. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9026308906) Booknr: 34638. € 7 FRANS VAN RAALTEN (1927-1986). Individualiteit. Weesp : Het Wereldvenster, 1984. Paperback. 8vo. 147 pp. Rug ontkleurd. Goed ex. (ISBN/EAN: 9029306327) Booknr: 32843. € 7 FREDERIK DE LANGE (1955-). Individualisme : een partijdig onderzoek naar een omstreden denkwijze. Kampen : Kok Agora, 1989. Paperback.8vo. 167 pp. Met lit. opg., reg. Filosofen, theologen. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9024276608) Booknr: 31501. € 8 FRÉNK VAN DER LINDEN (1957-). Geloof , dood & liefde : interviews over het naakte bestaan. Amsterdam [etc.] : Veen, 1997. Gedeeltelijk eerder verschenen in NRC Handelsblad. (ISBN/EAN: 9025408303) Booknr: 21184. € 8 FRÉNK VAN DER LINDEN (1957-). Geloof, dood & liefde : interviews over het naakte bestaan. Amsterdam [etc.] : Veen, 1997. Paperback. 8vo. 152 pp. Gedeeltelijk eerder verschenen in NRC Handelsblad. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025408303) Booknr: 32844. € 7 FREUD, SIGMUND (CORDELIA SCHMIDT- HELLERAU (HRSG). Das Lesebuch. Schriften aus vier Jahrzehnten Frankfurtam Main, S. Fischer Verlag, 2006. Boards. With glassine jacket. With ribbon marker. Hardbound. 8vo. 477 pp. Herausgegeben, eingeleitet und mit Begleittexten versehen von Cordelia Schmidt-Hellerau..ISBN 978 5 10 073302 3/ 3 10 073302 9. (A fine copy). Booknr: 15797. € 18 FREUD, SIGMUND. Leonardo da Vinci : a memoir of a childhood. London ; New York : Routledge, 2001. Paperback. 8vo. 97 pp. This book takes as its subject one of the most outstanding men that ever lived. The ultimate prodigy, Leonardo da Vinci was an artist of great originality and power, a scientist, and a powerful thinker. According to Sigmund Freud, he was also a flawed, repressed homosexual. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0415253861) Booknr: 25653. € 10 FREUD, SIGMUND. Case histories. Harmondsworth (etc.) : Penguin, 1979., 1978. Paperback. 8vo. 437pp : 1 ill., map ; 18 cm. These translations originally published, in 'The standard edition of the complete psychological works of Sigmund Freud, vols 10, 12, 17 and 18. London , Hogarth Press , Institute of Psycho-analysis, 1955 and 1958. Bibl., p.401-409. - Index. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0140217436) Booknr: 28520. € 9 FREUD, SIGMUND (RUTH MACK BRUNSWICK & ANNA FREUD & MURIEL GARDINER, RED.). De Wolfman met Uit de geschiedenis van een kinderneurose (de Wolfman) door Sigmund Freud. Bilthoven, Amboboeken, 1971. Paperback. 8vo. 407 pp. (Randen licht geschaafd. Geschreven tekst op schutblad. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9026301693) Booknr: 41066. € 8 FREY, NANCY LOUISE. Pilgrim Stories on and off the road to Santiago. Journeys along an ancient way in modern Spain. Berkeley, etc., University of California Press, 1998. Illustrated. Paperback. 8vo. XIII, 313 pp. Index. (A good copy). Each year thousands of men and women from more than sixty countries journey by foot and bicycle across northern Spain, following the medieval pilgrimage road known as the Camino de Santiago. Their destination is Santiago de Compostela, where the remains of the apostle James are said to be buried. These modern-day pilgrims and the role of the pilgrimage in their lives are the subject of Nancy Louise Frey's fascinating book. Unlike the religiously-oriented pilgrims who visit Marian shrines such as Lourdes, the modern Road of St. James attracts an ecumenical mix of largely well-educated, urban middle-class participants. Eschewing comfortable methods of travel, they choose physically demanding journeys, some as long as four months, in order to experience nature, enjoy cultural and historical patrimony, renew faith, or cope with personal trauma. Frey's anthropological study focuses on the remarkable reanimation of the Road that has gained momentum since the 1980s. Her intensive fieldwork (including making the pilgrimage several times herself) provides a colorful portrayal of the pilgrimage while revealing a spectrum of hopes, discontents, and desires among its participants, many of whom feel estranged from society. The Camino's physical and mental journey offers them closer community, greater personal knowledge, and links to the past and to nature. But what happens when pilgrims return home? Exploring this crucial question Frey finds that pilgrims often reflect deeply on their lives and some make significant changes: an artistic voice is discovered, a marriage is ended, meaningful work is found. Other pilgrims repeat the pilgrimage or join a pilgrims' association to keep their connection to the Camino alive. And some only remain pilgrims while on the road. In all, Pilgrim Stories is an exceptional prism through which to understand the desires and dissatisfactions of contemporary Western life at the end of the millennium. 'Feet are touched, discussed, massaged, [and] become signs of a journey well traveled: 'I did it all on foot!' ...Pilgrims give feet a power and importance not recognized in daily life, as a causeway and direct channel to the road, the past, meaningful relations, nature, and the self'. (ISBN/EAN: 0520217519) Booknr: 41392. € 16 FRITZ JOACHIM RADDATZ (1931-). C.A. HOUTMAN. Lukács. Baarn : Het Wereldvenster, 1976. Bibliogr. van werken van en over Georg Lukács: P. 149-165. - Index Vert. van:Georg Lukács in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten. - Reinbek bei Hamburg : Rowohlt, 1972. (ISBN/EAN: 9029309024) Booknr: 21145. € 8 GAARDER, JOSTEIN. Maya. Baarn, De Prom, 2000. Halflinnen. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 382 pp. Goed exemplaar( Naam op schutblad). (ISBN/EAN: 9068016865) Booknr: 17127. € 12 GAARDER, JOSTEIN. I et Speil, i en Gåte. Oslo : Aschehoug, c1993., Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 151 pp. ; 21 cm. In original language. (A very good copy). (ISBN/EAN: 8203240208) Booknr: 30878. € 12 GALJAARD, HANS. Alle mensen zijn ongelijk. De verschillen en overeenkomsten tussen mensen: hun erfelijke aanleg, gezondheid, gedrag en prestaties. Amsterdam, Balans, 1994. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9050182410) Booknr: 16681. € 10 GALJAARD, HANS. Gezondheid kent geen grenzen. z.p., Uitgeverij Balans, 2008. Geïllustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 464 pp. Met DVD. (Mooi exemplaar). Ruim tien jaar na zijn grote succes Allemensen zijn ongelijk komt Hans Galjaardmet een belangrijk, veelomvattend nieuwboek. Het is een spectaculaire reis door dewereld van de wetenschap, in het bijzonderhet fascinerende gebied van de genetica,waar enorme ontwikkelingen plaatsvinden. Met grote kennis van zaken beschrijftGaljaard, die als vooraanstaand geneticusbijna een halve eeuw in het hart van deinternationale wetenschap heeft gewerkt,voor een groot publiek hoe de grenzen vanhet medische kunnen en handelen telkensworden verlegd. Het is moeilijk teoverschatten hoeveel nieuwe inzichten erdankzij de genetische revolutie zijnverworven over evolutie en gezondheid vanplanten, dieren en mensen. Maar de enorme technologischevooruitgang kent ook nadelen. Zo weten wete weinig over de psychologische en socialegevolgen van vroege kennis over een ernstigziekterisico. Ook andere ethische kwestiesspelen een rol: terwijl wij ons druk makenover ivf en prenatale diagnostiek, zijn in deDerde Wereld 30% van dezwangerschappen ongewenst, vindenmiljoenen illegale abortussen plaats enwordt bij slechts de helft van de bevallingenprofessionele hulp verleend. De politieke regelgeving werkt vaak remmend op nieuwetechnieken en medische mogelijkheden. (ISBN/EAN: 9789050188715) Booknr: 36502. € 24 GARRIC, ROBERT. Actualité de Pascal. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar in de Franse literatuur aan de R.K. Universiteit te Nijmegen op 9 december 1949 Nijmegen - Utrecht, Dekker & Van der Vegt, 1949. Paperback. 8vo. 27 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 37263. € 7 GAYLE M.V. DELANAY. PARMA VAN LOON. Erotische dromen : waarom we ze hebben en wat ze betekenen. Baarn : Bigot & Van Rossum, 1994. Met lit. opg., reg Vert. van:Sexual dreams. - New York : Ballantine Books, 1994. (Rugvouw). (ISBN/EAN: 9061344301) Booknr: 21728. € 9 (GEORG CHRISTOPH LICHTENBERG). Mit Georg Christoph Lichtenberg....drüben der Immer-Denker hüben ein Immer-Zeichner dazwischen ein Träger, breiter Fluss und Beide gehen ihrer Wege zum gleichen Ziel "Nirgendwo". Das wäre mein Spaziergang mit IHM, und mein Buckel ist nach ihnen gewachsen. Flussabwärts oder aufwärts? das frag' ich den Alten 1988." Göttingen, Arkana - Steidl Verlag, 1988. Richly illustrated in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 233 pp. Text in German. (A good copy). Georg Christoph Lichtenberg (1 July 1742 - 24 February 1799) was a German scientist, satirist and Anglophile. As a scientist, he was the first to hold a professorship explicitly dedicated to experimental physics in Germany. Today, he is remembered for his posthumously published notebooks, which he himself called Sudelbücher, a description modeled on the English bookkeeping term "waste books", and for his discovery of the strange treelike patterns now called Lichtenberg figures. The Lichtenberg ratio used in ISO 216 is named after him. (ISBN/EAN: 3882430834) Booknr: 27289. € 20 GERAERDS, FRANS & LEONARD DE JONG (RED.). Ergo Cogito I - IV. Groningen, Historische Uitgeverij. 1988-1996, In 4 banden. Karton. 8vo. In totaal ± 800 pp. Deel I: Tien filosofische Lezingen; Deel II: Een nieuwe stijl van denken; Deel III: Portret van een generatie; Deel IV: Het ideeënmuseum. (Set in prachtige conditie). (ISBN/EAN: 9789065540614) Booknr: 8264. € 30 GERARD J. VAN DEN BOOMEN (1922-) ; JAN RUIJTER (1940-). Mens op de grens : levenslessen over de dood. Aalsmeer : Dabar-Luyten Amsterdam : Mozeshuis, 1997. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 280 pp. Met reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9064163162) Booknr: 31821. € 12 GERARDUS HEYMANS (1857-1930). HUBERTUS GEZINUS HUBBELING (1925-1986). Over metafysica en esthetica. Baarn : Ambo, 1987. (ISBN/EAN: 9026308213) Booknr: 21206. € 8 GERBRANDY, PIET. De mens is een dier dat denken kan. Een bloemlezing uit de Griekse en Romeinse filosofie. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Contact - Filosofie Magazine, 2001. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 607 pp. Index. (Nieuwstaat). In het antieke straatbeeld was een filosoof herkenbaar aan zijn uiterlijk, zoals bij ons een orthodoxe jood of een punk. Filosofie was een trendy bezigheid, geliefd bij de bovenlaag van de bevolking en, zoals het droeve lot van Sokrates bewijst, gevreesd door de machthebbers. Het begin van deze zowel hoog gewaardeerde als verdachte bezigheid ligt ergens in de zesde eeuw voor Christus, bij de Griekse presocratici als Heraclitus en Parmenides. Door hen en hun opvolgers, met name de giganten Plato en Aristoteles, werden de meest wezenlijke filosofische vragen al gesteld, vaak op een zo indringende wijze dat wij ook nu nog naar hen teruggrijpen. Niet voor niets noemde Alfred North Whitehead de hele westerse filosofie 'een reeks uitgebreide voetnoten bij Plato', en zonder Aristoteles is de moderne wetenschap ondenkbaar. Logica, kennisleer, ethica, fysica en metafysica: de grote denkers van de oudheid beoefenden alle vormen van kennis op het allerhoogste niveau en hun teksten zijn nog altijd het lezen waard. Classicus en dichter Piet Gerbrandy heeft uit de rijke beginjaren van de filosofie de belangrijkste en meest leesbare teksten gekozen. Behalve de grote denkers en schrijvers van de Griekse en Romeinse oudheid zijn ook dichters en satyrici vertegenwoordigd. Van de bespiegelingen over muziek en vergetarisme van Pythagoras tot en met de bezonken levenswijsheid van denkers als Marcus Aurelius, Cicero en Seneca geven deze sleutelteksten een compleet overzicht van de wortels van het westerse denken. NBD|Biblion recensie: Een door Piet Gerbrandy samengestelde bloemlezing in vertaling van filosofische teksten, van de vroegste Griekse oudheid tot en met de zesde eeuw na Chr. Zo'n boek, en het gaat hier om een ruim zeshonderd bladzijden tellend werk, staat of valt met de kwaliteit van de samensteller en nog meer met die van de vertalingen. Beide zijn hier heel goed: de samensteller heeft gezorgd voor een inspirerende inleiding en een zeer goede keuze uit de Praesocratici, Plato, Aristoteles, Epicurus, de Stoicijnen, Plotinus en Boethius. De vertalingen, niet zelden voor deze uitgave speciaal gemaakt, zijn voor het grootste deel direct toegankelijk voor wie enigermate is ingewijd in de materie. De lijst met in dit boek voorkomende namen vergroot nog de toegankelijkheid van het overigens fraai uitgevoerde boek. Normale druk. (Biblion recensie, Dr. R.Th. v.d. Paardt). (ISBN/EAN: 9789025414399) Booknr: 40451. € 28 GERHARDUS JOHANNES MARINUS BARTELINK (1924-). Klassieke letterkunde: overzicht van de Griekse en Latijnse letterkunde. Utrecht : Het Spectrum, 2000. Paperback. 8vo. 346 pp. (Mooi exemplaar). Overzicht van de Griekse en Latijnse literatuur. Wie graag moderne literatuur leest, stuit voortdurend op allerlei namen, thema's en motieven uit de oude Griekse en Latijnse letterkunde. De Griekse literatuur van de Oudheid begint in de periode van Homerus (8e eeuw v. C.) en loopt via het hellenisme tot de Byzantijnse tijd (500. N.C.). De oude Grieken schreven niet louter om de kunst: er werden ook filosofische, didactische en wetenschappelijke werken geschreven. Verder moest de schrijver of redenaar rekening houden met woordkeuze, versmaten en andere stijlkenmerken. Deze waren namelijk sterk gebonden aan het genre - epiek, lyriek of dramatiek. In de Latijnse literatuur (vanaf de 3e eeuw v. C.) werden de vormen, genres en motieven aanvankelijk ontleend aan Griekse voorbeelden. We kunnen een pre-klassieke, een klassieke (of gouden) en een zilveren periode onderscheiden. In dit beknopte overzicht wordt de betekenis van de verschillende auteurs belicht en wordt een korte samenvatting van de belangrijkste van hun werken gegeven. NBD|Biblion recensie: Ongewijzigde herdruk van het bekende overzicht van de Griekse en Latijnse literatuur van de hand van de emeritus-hoogleraar Bartelink. Behandeld wordt de gehele klassieke literatuurgeschiedenis vanaf de 8ste eeuw v. Chr. tot ca. 500 na Chr. Griekse en Latijnse letterkunde worden apart besproken, geordend naar genre en periode. Bij elke auteur wordt een korte beschrijving gegeven van zijn levensloop, waarna zijn werken de revue passeren, voorzien van een korte karakterisering of beknopte samenvatting van de inhoud. Over de bekende schoolauteurs is het boek iets uitvoeriger. Aangezien niet alleen poëzie (epos, lyriek etc.), toneel (tragedie, komedie), rhetorica en geschiedschrijving tot de klassieke literatuur gerekend worden, maar ook filosofische, didactische en wetenschappelijke geschriften, komen ook de laatst genoemde werken aan bod. Registers, een verklarende woordenlijst en een jaartallenlijst van politieke en literaire gegevens maken dit handige overzichtswerk nog gemakkelijker toegankelijk. Al met al een zeer bruikbaar naslagwerk voor ieder die snel iets wil weten over een klassieke auteur of literaire stroming. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9027469393) Booknr: 41110. € 9 GERRIT JACOB DE VRIES (1905-1990). De zang der Sirenen. Baarn : Ambo Amsterdam : Athenaeum-Polak & Van Gennep, 1986. 1e dr.: Groningen : Wolters-Noordhoff, 1969. Met bibliogr. (ISBN/EAN: 9026307586) Booknr: 21186. € 8 GERT VAN DIJK ; ANDRÉ M.M. HIELKEMA. De menselijke maat : humaniteit en beschaving na 2000. Amsterdam [etc.] : De Arbeiderspers, 1999. Paperback. 8vo. 212 pp. Uitg. in samenw. met het Humanistisch Verbond. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). Denken over de volgende eeuw. Hoe moeten we de grote problemen van deze tijd in het volgende decennium het hoofd bieden? Een discussiebijdrage uit humanistische hoek.Mensen zijn belangrijker dan abstracte principes. Op de drempel van de eenentwintigste eeuw nodigde het Humanistisch Verbond een aantal vooraanstaande ethici, cultuur- en sociaal-filosofen uit op basis van dit uitgangspunt hun gedachten te laten gaan over een nieuw ethos van menselijke waardigheid. Zij ontwikkelden op talrijke actuele thema's als zorg, milieu, economie, opvoeding, cultuur, informatisering, multicultureel samenleven en prangende medisch-ethische kwesties nieuwe en verrassende visies, gericht op verbetering van de kwaliteit van leven en samenleven in het komende decennium. Hun antwoorden opde morele vragen van deze tijd zijn in samenhang te beschouwen als een nieuw humanistisch perspectief, als richtsnoer voor een seculiere moraal om de volgende eeuw mee tegemoet te treden.Redactie:Gert van Dijk en André HielkemaMet medewerking van: Prof. dr. W Achterberg, Dr. D. Bakker, Prof. dr. G. A. den Hartogh, Prof. dr. F. C. L. M. Jacobs, Prof. dr. A. Klamer, Prof. dr. H. Kunneman, Prof. dr. H. A. M. Manschot, Prof. dr. A. Mol, Prof. dr. J. de Mul en Prof. drs. A.J. van der Staay. (ISBN/EAN: 9029500077) Booknr: 31491. € 10 GIANETTI, EDUARDO. De kunst van het zelfbedrog. Amsterdam, Anthos, 1997. Paperback. 8vo. 255 pp. Register. (Mooi exemplaar). Giannetti's grote verteltalent maakt De kunst van het zelfbedrog tot een zeer onderhoudend boek. Hij slaagt erin met bedrieglijk eenvoudige taal een grote diepgang te bereiken, Hij schetst een alom herkenbare werelden opent perspectieven voor iedereen die weet dat hij zichzelf serieus misleidt. NBD|Biblion recensie: Zelfbedrog is iets van alle tijden en ieder mens doet er aan mee. De auteur geeft voorbeelden uit de natuur en uit onze kindertijd om te laten zien dat zelfbedrog een onmisbaar mechanisme is om te overleven. Ook toont hij aan dat beroepsbedriegers zoals Hitler en Stalin hun plek in de geschiedenis mede verwierven omdat zij meesters in zelfbedrog waren. Het boek is als een verhaal geschreven en niet als een wetenschappelijke verhandeling. Dat neemt niet weg dat de behandelde materie veel interesse en enthousiasme vergt van de lezer om het boek ook helemaal uit te lezen. Vijftig pagina's noten completeren het geheel. Deze noten kunnen volgens de auteur ook overgeslagen worden zonder dat dat de begrijpelijkheid van de tekst aantast. Voor lezers van minimaal HBO-niveau/ (Biblion recensie, Willy Duijndam-Salemink) (ISBN/EAN: 9041405313) Booknr: 41839. € 9 GLADWELL, MALCOLM. Outliers. The story of success. New York, etc., Littel, Brown and Company, 2008. Paperback. 8vo. IX, 309 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 9780316036696) Booknr: 39766. € 9 GOEDEGEBUURE, JAAP (RED.). Het verdeelde lichaam. Ervaring en verbeelding van lichamelijkheid in een gefragmenteerde cultuur. Baarn, Uitgeverij Gooi en Sticht, 1993. Met illustraties. Paperback. 8vo. 232 pp. Gelijknamige lezingenreeks van de Thomas More Academie. Theologen, filosofen, sociale wetenschappers en kunstenaars filosoferen over lichamelijkheid: de vraag naar de "kern" van de individuele mens lijkt meer en meer overschaduwd te worden door een cultuur waarin image en aankleiding centraal staan. Zijn we veroordeeld tot een bestaan in de ogen van anderen? (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9030407069) Booknr: 29899. € 14 GOEDERT, G. Nietzsche der Überwinder Schopenhauers und des Mitleids. Amsterdam/Würzburg., Rodopi, 1988. Wrappers. 8vo. 167 pp. (Elementa, 49). A fine copy. Booknr: 75. € 15 GOLEMAN, DANIEL. Emtionele intelligentie. Emoties als sleutel tot succes. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 1997. Paperback. 8vo. 448 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025406696) Booknr: 31494. € 7 GOMMERS, A. Blaise Pascal. Denkers over God en Wereld. Lannoo - Den Haag, Tielt, 1965. Paperback. 8vo. 119 pp. (Denkers over God en Wereld, nr. 12). Over de schrijver/denker en zijn werk. Booknr: 29481. € 9 GORDON ETHELBERT WARD WOLSTENHOLME (1913-). Civilization & science in conflict or collaboration ?. Amsterdam ; New York [etc.] : Elsevier [ etc .], 1972. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 227 pp. Symposium held at the Ciba Foundation, London, 28th-30th june 1971. Includes bibliographies. - Index. (Good copy). (ISBN/EAN: 9021940019) Booknr: 28521. € 18 GÓRTZEN, RENÉ. Jürgen Habermas: Eine Bibliographie seiner Schriften und der Sekundärliteratur 1952-1981. Augsburg, Suhrkamp Verlag, 1982. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 229 pp. A fine copy. Booknr: 10707. € 16 GRAAF, F. DE. Nietzsche. Den Haag, Voorhoeve, 1979. Met katern van 35 platen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 316 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029705566) Booknr: 41065. € 14 GRAAF, J. VAN DER (RED.). Normen op hun waarde geschat. Bijdrage aan de maatschappelijke bezinning in tien essays. Heerenveen, Uitgeverij Groen, 2003. Paperback. 8vo. 163 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9058294315) Booknr: 36560. € 7 GRAY, JOHN. Men are from Mars, Women are from Venus. London, Thorsons, 1992. Paperback. 8vo. 286 pp. A pratical guide for improving communication and getting what you want in your relationshiip. (A very good copy). (ISBN/EAN: 072252840x) Booknr: 34445. € 8 GUÉPIN, J.P. Het verschil van mening. Deel I. Monopolisering van waarheden en waarden. Deel II. De bezonnenheid. Baarn, Ambo, 1994. Paperback. 8vo. 342 pp. (Heel mooi ex.). (ISBN/EAN: 9789026312939) Booknr: 5859. € 12 GUÉPIN, J.P. De beschaving. (Dialektiek, Politiek. De taal der hartstochten. De mening van de ander. Het bloedig fundament van de beschaving). Amsterdam, Bert Bakker, 1982. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 575 pp. (Randen buitenzijde geschaafd en licht beschadigd. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060199529) Booknr: 41127. € 9 HABERMAS, JÜRGEN. Zur Rekonstruktion des Historischen Materiaismus. Frankfurt am Main, Suhrkamp Taschenbuch Wissenschaft, 1976. Paperback. 8vo. 345 pp. Good copy Booknr: 33354. € 7 HABERMAS, JÜRGEN. Technik und Wissenschaft als "Ideologie". Frankfurt am Main, Suhrkamp Verlag, 1979. Paperback. 8vo. 169 pp. Good copy Booknr: 33355. € 7 HAECK, MARIE-ANNE. Over vrouwen & roken & stoppen. Een cadeau voor jezelf. Baarn, Bosch & Keuning, 2000. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 120 pp. (Mooi exemplaar). Het feit dat - in vergelijking met mannen - steeds meer vrouwen (gaan) roken en steeds minder vrouwen erin slagen definitief met roken te stoppen, was voor Marie-Anne Haeck aanleiding om grondig onderzoek te doen naar de oorzaken. De uitkomst ervan bevestig e haar vermoedens en laat geen enkele ruimte voor twijfel: tussen mannen en vrouwen die roken bestaan grote verschillen wat betreft de lichamelijke risico's, de gevoelsmatige aspecten en de psychische verslaving. Daarnaast zijn er grote verschillen door de problemen die vrouwen ervaren als ze stoppen met roken. In dit boek geeft de auteur inzicht in de achtergronden en oorzaken van de problematiek en geeft zij praktische aanwijzingen en adviezen hoe deze te herkennen en ermee om te gaan. Wondermiddelen bestaan niet, wondertherapieën evenmin. En valse beloftes scheppen ijdele hoop, waardoor een mislukking bijna onvermijdelijk wordt. De beste therapie, zo stelt Marie-Anne Haeck, is zelf vaardigheden ontwikkelen om met de specifieke problemen om te gaan en zo greep te krijgen op moeilijke en 'rookgevaarlijke' situaties. Voor al die vrouwen die graag willen stoppen met roken daarin niet lijken te slagen, heeft dit boek iets te bieden. Het al u helpen om weloverwogen, goed voorbereid en met meer kans o succes de stap te nemen om definitief te stoppen met roken. En als dat lukt zult u ontdekken dat u daardoor uzelf elke dag een cadeau geeft. (ISBN/EAN: 9024606020) Booknr: 31758. € 7 HAGER, F-P. Gott und das Böse im antiken Platonismus. Würzburg/Amsterdam., 1987. Paperback. 8vo.165 pp. (Elementa, 43) Mooi exemplaar. Booknr: 78. € 16 HALE, J. R. Macchiavelli and Renaissance Italy. London, The English Universities Press, 1961. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XII, 244 pp. (A very good copy. Booknr: 40367. € 9 HAMMARSKLÖLD, DAG. Markings. London, Faber and Faber, 1964. Cloth. Hardbound. 8vo. 186 pp. A good copy. Booknr: 30174. € 8 HAMMER, FELIX. Theonome Anthropologie. Max Schelers Menschenbild und seine Grenzen. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1972. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 304 pp. Dustjacket partly sidcoloured. Else a good copy. Booknr: 916. € 14 HANS HEINRICH RUDNICK (1935-). (HUSSERLIANA) Ingardeniana II. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1990. Cloth. Hardbound. 8vo. 299 pp. (Analecta Husserliana). (With stamps on free endpaper and title-page. Else a very good copy). Uitg. onder auspiciën van: The World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Met lit. opg. - Index. (ISBN/EAN: 0792306279) Booknr: 32015. € 20 HANS HEINZ HOLZ (1927-). Filosofie-geschiedenis : vijf benaderingen. Kampen : Kok Agora, 1992. Uitg. in samenw. met het Wijsgerig Studiecentrum, Centro di studi filosofici, Sant' Abbondio, Zwitserland Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9039105375) Booknr: 21187. € 7 HANS PETRUS MARIE GODDIJN (1926-). Geschiedenis van de sociologie : achtergronden , hoofdpersonen en richtingen. Meppel [etc.] : Boom, 1e dr. 1971 Met bibliogr. en index. (ISBN/EAN: 9060092376) Booknr: 22092. € 8 HANS SAHL (1902-1993). WIL HANSEN. Memoires van een moralist. Amsterdam [etc.] : Atlas, 1994. Met reg. Vert. van:Memoren eines Moralisten, en Exil im Exil. - Hamburg [etc.] : Luchterhand, 1990. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025402380) Booknr: 21188. € 25 HANS SAHL (1902-1993). WIL HANSEN. Memoires van een moralist. Amsterdam [etc.] : Atlas, Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met reg. Vert. van:Memoren eines Moralisten, en Exil im Exil. - Hamburg [etc.] : Luchterhand, 1990. (ISBN/EAN: 9025402380) Booknr: 23434. € 15 HARDWICK, CHARLEY D. Faith and Objectivity. Fritz Buri and the hermeneutical foundations of a radical theology. The Hague, Martinus Nijhoff, 1972. Wrappers. 8vo. XXXIV, 261 pp. Spine slightly discoloured; otherwise a fine copy. Booknr: 5740. € 15 HARINCK, GEORGE & GERRIT SCHUTTE (RED.). De school met de bijbel. Christleijk onderwijs in de negentiende eeuw. Zoetermeer, Meinema, 2006. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 159 pp. (Jaarboek voor de geschiedenis van het Nederlands Protestantisme na 1800 nr. 14). (Mooi exemplaar). In dit jaarboek staat het onderwijs op christelijke scholen in de negentiende eeuw centraal. Hoe kwam het christelijk onderwijs tot stand en werd het sterk? Wat werd er in de eerste Réveil-schooltjes onderwezen, hoe stond men in christelijke kring tegenover verplichte koepokinenting? Hoe kwamen deze particuliere scholen en schooltjes tot stand en werden ze financieel in stand gehouden? Wat was de plaats van de zondagsschool in de religieuze opvoeding? Hoe werden de onderwijzers en onderwijzeressen gevormd en wat bepaalde het pedagogisch en didactisch concept? Wat wilde de onderwijzer(es) de kinderen meegeven? Welk belang had het onderwijs bij de politiek? Met al deze vragen wordt geprobeerd in dit jaarboek een voorstelling te geven van het christelijk schoolleven en christelijke onderwijsopvattingen in de negentiende eeuw. (ISBN/EAN: 9021141388) Booknr: 27981. € 10 HARING, BAS. Kaas & de evolutietheorie. Antwerpen - Amsterdam, Houtekiet, 2005. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). Bas Haring (1968) promoveerde in kunstmatige intelligentie aan Universiteit Utrecht en doceert aan Universiteit Leiden. Kaas en de evolutietheorie vertelt hoe de evolutietheorie van Charles Darwin een licht werpt op alledaagse en interessante vragen als: - Waarom is het leven ontstaan? - Hoe kunnen we onsterfelijk worden? - Waarom krijgen we kinderen? - Hoe ontstaan familiebanden? 'Helder, buitengewoon vermakelijk en nergens zwaar op de hand. Dit boek laat zien dat het idee van de evolutie oersimpel is, overtuigend en voor iedereen te begrijpen.' De Volkskrant 'Een pareltje van een boek waarvoor mij bewondering steeg bij elke bladzijde.' De Morgen 'Haring slaagt waar anderen faalden. Eigenhandige tekeningen en puntige no-nonsense taal maken dit boekje tot een leesfeest.' De Standaard 'Alles zit erin: het ongeschuurde taalgebruik van de auteur, de frisse voorbeelden die hij erbij verzint en de boerenlogica van de evolutietheorie zelf.' Trouw NBD|Biblion recensie: De evolutietheorie is in simpele vorm wel eerder opgeschreven voor een jong publiek, maar nog nooit zo compleet en tot in zoveel detail als in dit boek. Het is bedoeld voor kinderen vanaf ca. 12 jaar, maar volwassenen kunnen er ook een hoop uit leren. De taal is geschikt voor kinderen en tieners en bevat veel herhaling. Dat is handig, want de evolutietheorie is makkelijk mis te verstaan en dat wordt zo misschien voorkomen. De schrijver is vindingrijk in zijn gebruik van analogieen (bijvoorbeeld uit de sport- en computerwereld). Heel veel maatschappelijk controversiele onderwerpen komen aan bod (Bestaat er zoiets als goed en kwaad? Bestaat God? Is homoseksualiteit natuurlijk?). Ook bevat het boek een aantal onderwerpen die wetenschappelijk vrij controversieel zijn. Met name over groepsselectie en culturele evolutie is het debat nog hevig gaande. Spaarzaam geillustreerd met verduidelijkende zwartwittekeningen; uitgebreide inhoudsopgave. (Biblion recensie, Ir. Pieternella Luttikhuizen). (ISBN/EAN: 9789052406008) Booknr: 41388. € 8 HARMSEN, THEODOR. 'Drink uit deze bron'. Jacques Lefèvre d' Étaples, geïnspireerd humanist en toegewijd tekstuitgever. Amsterdam, Biblotheca Philosophica Hermetica, 2004. Geïllustreerd. Paperback. Groot-8vo. 68 pp. Catalogus opgedragen aan Frans A. Janssen, voormalig directeur en huidig bestuurslid van de Biblotheca. (Mooi exemplaar). Booknr: 37372. € 10 HARTNACK. JUSTUS. Wittgenstein und die moderne Philosophie. Stuttgart, etc., Kohlhammer Verlag, 1962. Paperback. 8vo. (Urban Bücher Wissenschaftliche Tachenbücher, 61). "Vorwort" with red pencil underlinings. Else a good copy). Booknr: 41107. € 6 HEARSEY, JOHN. Voltaire. London, Constable, 1976. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 367 pp. Biography of François Marie Arouet, who later called himself Voltaire. (Spine of dustjacket lightly discoulered; otherwise a very good copy). Booknr: 13964. € 15 HEESEN, BERRIE. Kinderen filosoferen. z.p., Uitgeverij Damon, 1998. Geïllustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo (oblong). 48 pp. Pjoki Teer schrijft problemen op ballonnen, prikt ze door, dan zijn ze opgelost. Is dat een oplossing? Wanneer niet en wanneer wel? Boy sorteert mensen? Kan dat? Mag dat? Wie was de oudste vragensteller? Wat zijn jouw eigen ontdekkingen? Hoe zie jij de dood? Een leerlingenboek met een kloeke handleiding. NBD|Biblion recensie: Berrie Heesen, die eerder werk van kinderfilosoof Gareth Matthews vertaalde, schreef met dit boek een 'leerlingenboek' voor kinderen vanaf ongeveer tien jaar. Het is een echt werkboek: in kleine verhaaltjes worden verschillende filosofische onderwerpen aangesneden, waarna telkens een paar vragen volgen waarin de kinderen worden uitgenodigd zelf verder te denken. Langs deze weg leren de kinderen dat filosoferen niet zozeer het vergaren van een heleboel kennis is, maar vooral een training in zelfstandig en kritisch denken. Op speelse wijze worden ze meegevoerd naar vragen die achter het gewone taalgebruik schuilgaan. Ze leren bijvoorbeeld dat er verschillende soorten uitspraken over de werkelijkheid zijn, of dat het bij het filosoferen meer om argumenten dan om 'het juiste antwoord' gaat. Het boek lijkt vooral bedoeld voor onderwijssituaties - voor ouders of docenten is een apart begeleidersboek te bestellen. (Biblion recensie, Desanka Kempers) . (ISBN/EAN: 9055731935) Booknr: 35460. € 6 (HEGEL). Hegel's political philosophy : problems and perspectives. Cambridge : Cambridge University Press, 1971, 1971. Paperback. 8vo. 246p. Very good copy. (ISBN/EAN: 0521099870) Booknr: 28542. € 15 HEIJERMAN, ERIK & PAUL WOUTERS (RED.). Crisis van de rede. Perspectieven op cultuur. Assen, Van Gorcum, 1991. Paperback. 8vo. 416 pp. Bijdragen aan de 13e Vlaams/Nederlandse filosofiedag, gehouden op 26/10/1991 in Amersfoort'. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9023226607) Booknr: 33426. € 18 HEIJERMANS, ERIK & PAUL WOUTERS (RED.). Crisis van de rede? Perspectieven op cultuur. Assen/Maastricht, Van Gorcum, 1992. Bijdragen van de Filosofendag 1991, gehouden te Amersfoort over de postmoderne vraag naar de plaats van de rede in onze cultuur. (Mooi exemplaar). Booknr: 15130. € 16 HELEN E. FISHER. MARLOU GEMMEKE. Over de liefde : de evolutie van monogamie , overspel en echtscheiding. [Amsterdam] : Pandora, 1997. Paperback. 8vo. 391 pp. 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam [etc.] : Contact, 1993. Met lit. opg., reg. Vert. van:Anatomy of love : the natural history of monogamy, adultery and divorce. - New York [etc.] : Norton, cop. 1992. (ISBN/EAN: 9025457282) Booknr: 32302. € 6 HEMERT, PAULUS VAN. (ED. J. PLAT & M.R. WIELEMA). Gezag en grenzen van de menselijke rede. Baarn : Ambo, 1987. Paperback. 8vo. 152 pp. Met lit. opg. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9026308566) Booknr: 34639. € 8 HENDRIK EGBERT SIPKE WOLDRING (1943-). Westerse waarden door Shakespeare belicht. Nijmegen : Valkhof Pers, 2002. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9056251317) Booknr: 21209. € 8 HENDRIKA ROMBOUTS-TEN HOVE JANSEN (1936-). Echt verliefd : analyse van een emotie. Meppel [etc.] : Boom, 1992. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9053520228) Booknr: 21704. € 8 HENNIS, WILHELM. Max Webers Fragestellung. Studien zur Biographie des Werks. Tübingen, J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), 1987. Paperback. 8vo. IV, 242 pp. (Very good copy). German sociologist and political economist who profoundly influenced social theory, social research and the discipline of sociology itself. Weber's major works dealt with the rationalisation and "disenchantment" he associated with the rise of capitalism and modernity. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 3163451349) Booknr: 38652. € 20 HENRYK SKOLIMOWSKI. HERMANNA W.M. PLETTENBURG. Het theater van de geest. Den Haag : Mirananda, Met index. Vert. van:The theatre of the mind : evolution in the sensitive cosmos. - Wheaton, Ill. : The Theosophical Publishing House, 1984. Geïnteresseerden in filosofie en mystiek. (ISBN/EAN: 906271823X) Booknr: 21147. € 9 HERODOTUS (ED. HONDIUS & SCHUURSMA). Historiën. Groningen Djakarta, J.B. Wolters, 1956. Met uitvouwbare topografische kaarten. Linnen. Gebonden. 8vo. 624 pp. Met register na eigennamen en Nederlandstalige, zeer uitgebreide inhoudsopgave. Uitsluitend de Griekse tekst met Nederlandstalige noten in de marge. (Op plaatsen in het boek aantekeningen met licht potlood in kantlijn en tekst. Het boek zit wat ruin in de band. Kortom: een werk-exemplaar). Booknr: 41113. € 6 HERODOTUS (ED. HONDIUS & SCHUURSMA). Historiën. Groningen Djakarta, J.B. Woltersd, 1956. Met uitvouwbare topografische kaarten. Linnen. Gebonden. 8vo. 624 pp. Met register na eigennamen en Nederlandstalige, zeer uitgebreide inhoudsopgave. Uitsluitend de Griekse tekst met Nederlandstalige noten in de marge. (Mooi exemplaar!). Booknr: 41114. € 10 HEYMANS, G. Einführung in die Metaphysik auf Grundlage der Erfahrung. Leipzig, Verlag con Johann Ambrosius Barth, 1905. Cloth. Hardbounf. 8vo. VIII, 348 pp. (A very good copy). First edition. Booknr: 38628. € 15 HIPPOCRATIC & GALEN (Hippocratic:) Writings. (Galen:) On the Natural Faculties. Chicago, etc., Encyclpaedia Brittannica, 1991. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XII, 449 pp. Partly gilt edged. India paper. (Series: Great Books of the Western World). Two classics in one volume. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0852295316) Booknr: 31407. € 25 HITE, SHERE. Hoe vrouwen vrouwen zien. Nieuwe wegen tussen genegenheid en rivaliteit. Analyse van een maatschappelijke beweging. Amsterdam, Anthos, 1998. Paperback. 8vo. 254 pp. (Mooi exemplaar). 'Zijn vrouwen elkaars natuurlijke rivalen, of raakt dat idee langzamerhand uit de mode? Hoe zien vrouwen elkaar tegenwordig in hun vriendschapen, op het werk en thuis'?' In haar nieuwe, prikkelende boek betoogt Shere Hite dat de toekomst vrouwelijk is - én opwindend. Zij concentreert zich dit keer op vrouwen en hun onderIinge betrekkingen: die tussen moeders en dochters, vriendinnen, collega's en concurrenten. Hite laat zien dat relaties tussen vrouwen niet meer gebonden zijn aan het traditionele patroon. Vrouwen ontmoeten elkaar nu op een nieuwe manier. Ze zetten nieuwe netwerken op, ondersteunen elkaar en smeden duurzame allianties, die tot steeds meer constructieve macht leiden. Maar wat betekent dit voor de relaties tussen vrouwen? In dit lucide boek beschrijft Hite eend doorbraak in de maatschapelijke ontwikkeling. De toekomst is vrouwelijk. Het zijn uiteindelijk vrouwen die het emotionele landschap zullen veranderen en daarmee de maatschappij. (ISBN/EAN: 9041402748) Booknr: 32093. € 8 HOEKSTRA, A. Epic Verse Before Homer. Three Studies. Amsterdam - Oxford - New York, North-Holland Publishing Company, 1981. Paperback. With dustjacket. 8vo. 112 pp. (Koninklijke Nederlandse Akademie van wetenschappen, afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 108). I. Homer 322/295 II. Epiv erse and the Hexameter III. The Amplitudo. With apendices. (ISBN/EAN: 0444855068) Booknr: 38604. € 20 HOGENDIJK, W.C.D. Onze verwarrende wereld en wij. Op weg naar een nieuw tijdperk in onze cultuur. Baarn, Ten Have, 1999. Paperback. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). De wereld is verwarrend: er gebeurt heel veel in hoog tempo. De veranderingen die zich binnen één generatie voltrekken gaan zo snel, zijn zo groot, zo verstrekkend, dat het ons vaak de grootste moeite kost een antwoord te vinden op de vraag hoe er mee moet worden omgegaan. Niet alleen binnen onze persoonlijke omgeving, maar ook nationaal en internationaal komen de veranderingen als anonieme en onbeheersbare krachten op ons af. Doordat de veranderingen zo veelvuldig en zo verbrokkeld plaatsvinden, ontstaat er steeds meer afstand tussen bestuurders, politici, dominees en kerkleiders die ons menen voor te gaan en de gewone mens op straat. Steeds meer ervaren we aan de basis een leegte, omdat een wezenlijk levensgevoel buiten beeld blijft: wat is er in onze samenleving aan de hand waardoor de zaken gaan zoals zij gaan; waarom ontbreekt ons de macht deze ontwikkelingen naar onze hand te zetten? NBD|Biblion recensie: In navolging van het onderscheid dat gemaakt wordt tussen oude en nieuwe economie onderscheidt de auteur een oude en nieuwe cultuur. We bevinden ons thans in een niemandsland tussen de oude en nieuwe cultuur in. De auteur zegt zelf dat hij filosofeert met de benen op tafel. Hij pretendeert geen afgerond betoog te geven, het boek bevat geen eindconclusies. Het is meer een vorm van hardop denken, over de Atlantische wereld, over humanisme en christendom. De auteur (1926) is CDA politicus. Volgens het omslag was hij jarenlang 'directeur van de A. Kuyperstichting (het wetenschappelijk bureau van de KVP)'. Zijn denkwereld is echter niet de katholieke, maar de protestants-christelijke. Voor geïnteresseerden in een protestantse, ethisch bevlogen politiek. (Biblion recensie, Dr. P.H. van Gorkum). (ISBN/EAN: 9025952054) Booknr: 40598. € 7 HOGESCHOOL INHOLLAND. Levensverhalen van Nederlandse hbo-studenten. Zie mij, lees mij en leer mij kennen. Amsterdam/Diemen, 2007. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 169 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789077812167) Booknr: 31495. € 7 HOHLENBERG, JOHANNES. Søren Kierkegaard. Utrecht, Erven J. Bijleveld, 1949. Met illustraties in de tekst. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 380 pp. Uit het Deens vertaald. (Mooi exemplaar). Biografie van Deense filosoof. Booknr: 41090. € 7 HOLENSTEIN, ELMAR. AMMANN VERLAG. Philosophie-Atlas : Orte und Wege des Denkens. Zürich : Ammann Verlag, c2004., Cloth. with dustjacket. Hardbound. With ribbon marker. 4to. 1 atlas (301 p.) : col. ill., col. maps (some folded) ; 31 cm. A fine copy. (ISBN/EAN: 3250104795) Booknr: 27957. € 55 HOLLANDER, JAAP, DERKS, LUCAS & ANNEKE MEIJER. Neuro-linguïstisch programmeren in Nederland. Basistechnieken en Artikelen. Cothen, Servire, 1992. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 340 pp. (Mooi exemplaar). NLP is een nieuw model voor effectieve communicatie en doelgerichte verandering. NLP is een methode voor het bestuderen van de subjectieve ervaring: hoe mensen komen tot hun waarnemingen, gedragingen, gevoelens, gedachten en overtuigingen. NLP ontstond in de jaren zeventig, toen Richard Bandler en John Grindler drie psychotherapeuten bestudeerden, die bekend stonden om hun 'magische' resultaten: Milton Erickson, Virginia Satir en Fritz Perls. Ze maakten bij hun studie gebruik van begrippen uit de taalkunde en de cybernetica. Ze vroegen zich af: wat hebben deze drie grootmeesters-in-de-communicatie met elkaar gemeen? En hoe kunnen we hun vermogens vertalen in patronen die anderen kunnen leren? Vanuit deze basis ontwikkelde NLP zich in de volgende tien jaar zowel in de breedte als in de diepte; er werden NLPtoepassingen ontwikkeld voor tal van gebieden: therapie, onderwijs, training, management, etc. Hechte contacten tussen NLP in Nederland (met name via het IEP in Nijmegen) en NLP in de USA, resulteerden in een gelijkwaardig in ontwikkelingsniveau. In dit boek vindt u een flink aantal voorbeelden van NLP-produkten van eigen, Nederlandse bodem. De tien hoofdstukken in dit boek variëren van praktische handleidingen tot theoretische verkenningen; ze belichten vanuit verschillende hoeken wat er in ons land op NLP-gebied gaande is. NBD|Biblion recensie: Neuro Linguïstisch Programmeren is in eerste instantie een techniek die zich ontwikkeld heeft uit een verzameling praktische richtlijnen voor psychotherapeuten. Het draagt, ook met achteraf ingevulde theoretische onderbouw nog steeds de kenmerken van een allegaartje. Buitengewoon pragmatisch Amerikaans ook in zijn wat opportunistische motto 'Als het werkt dan is het goed'. Toch heeft NLP als model voor professionele communicatie bruikbare elementen. Er is veel ruimte voor een herdefinitie van oude, hardnekkige problemen en een vaak onverwacht pragmatische oplossing via het nieuw verworven inzicht. Waarbij de therapeuten die NLP gebruiken direct aangeven dat zij daarnaast altijd ook conventionele psychotherapeutische technieken hanteren. Ook in dit boek weer de wat lyrische succestoon van auteurs uit de school van Erickson, die als een soort Messias via parabelen zijn patiënten genas en leerlingen onderwees. Zowel voor therapeuten als voor leken is dit boek een allegaartje, voor professionals bruikbaar omdat zij geacht worden de weg al enigszins te weten, voor leken mijns inziens teveel een boek vol kreten en technieken. (Biblion recensie, Drs. Monique Derhaag.) (ISBN/EAN: 9063253494) Booknr: 38444. € 12 HOMERUS. (BRUIJN, J.C. & C. SPOELDER, RED.). Ilias. Odyssee. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1959. Linnen. Met stofomslag. 8vo. 1079 pp. Zesde druk. De complete Griekse tekst van beide epen. Met een uitgebreid register van namen. (Goed exemplaar). Booknr: 41079. € 10 HOMERUS (ED. M.A. SCHWARZ). Ilias. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1956. Linnen. Gebonden. 8vo. 378 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 37278. € 9 HOMERUS (ED. M.A. SCHWARZ). Odyssee. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1957. Linnen. Gebonden. 8vo. 286 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 37283. € 9 HOOFF, ANTON VAN. De stem van het volk. Klassieke demagogen. Amsterdam, Ambo/Anthos, 2010. Linnen. Met stofmomslag. Gebonden. 8vo. 51 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789026323966) Booknr: 38731. € 7 HORGAN, JOHN. Freud is niet dood. Het blijvend raadsel van het menselijk brein. Amsterdam, Ambo, 2000. Paperback. 8vo. 360 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9026316119) Booknr: 16826. € 14 HORNEY, KAREN. New ways in psychoanalysis. New York, W.W. Norton & Company, 1966. Paperback. 8vo. 313 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0393001326) Booknr: 33345. € 8 HUDSON DONALD, W. Wittgenstein and Religious Belief. London and Basingstokw, The MacMillan Press, 1975. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo IX, 206 pp. A very fine copy. Booknr: 8939. € 22 HUGO, A.M. Calvijn en Seneca. Een inleidende studie van Calvijns Commentaar op Seneca, De Clementia, anno 1532. Groningen Djakarta, J.B. Wolters, 1957. Frontispiece titelpagina van Calvijns Commentaar op Seneca, De Clementia. Paperback. 8vo. 243 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Mooi exemplaar). Een inleidende studie van Calvijns Commentaar op Seneca, De Clementia, anno 1532/ Calvin and Seneca. An introductory study of Calvin's Commentary on Seneca, De Clementia, anno 1532. Summary in English. Booknr: 12473. € 18 HUSSEY, ANDREW. The Game of War. The life and death of Guy Debord. London, Jonathan Cape, 2001. With plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 420 pp. ( A fine copy). Since his death in 1994 (when he put a bullet through his heart in his lonely farmhouse), Guy Debord has been hailed as one of the key thinkers of the age. In Britain and the United States, his theories on the "spectacle" of modern life were simultaneously hailed as deadly truths by underground subversives and accorded the highest academic prestige. In the same way, the Situationist International (SI), a volatile group of artists, revolutionaries and intellectuals which he led through the 1950s and 1960s, is considered to be the most important art movement since Dada and the Surrealists. Debord himself was a welter of contradictions, whose public life was entirely predicated upon the singlemindedness of his revolutionary intentions, but who privately sought oblivion in infamy, exile and alcoholism.;Implicated in the events of May 1968, Italian terrorism and the murder of his friends, and under surveillance by the French secret police for over a decade, he mixed in Tlite art, business and political circles, and has had admirers and devotees of all political colours and ranks. This biography is an appraisal of a lone and defiant figure whose story follows and, at one historic moment in 1968, appears to lead the drift of art and politics in post-war Paris. (ISBN/EAN: 022404348x) Booknr: 29282. € 25 ILSE NINA BULHOF (1932-). Freud en Nederland : de interpretatie en invloed van zijn ideeën. Baarn : Amboboeken, 1983. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met bibliogr. en reg. (ISBN/EAN: 9026305761) Booknr: 23437. € 18 IRIGARAY, LUCE. An ethics of sexual difference. London : Continuum, 2004., 2004. Paperback. 8vo. Viii, 179 p. ; 20 cm. Translation of: EÌthique de la diffeÌrence sexuelle. Paris : EÌditions de Minuit, 1984. Originally published in Great Britain : London : Athlone Press, 1993. Luce Irigaray is the foremost feminine thinker on sexual difference of our times whose work ranges over philosophy, psychoanalysis, linguistics and social critique. (ISBN/EAN: 9780826477125) Booknr: 25657. € 14 ISRAËLS, HAN. Het geval Freud. 1. Scheppingsverhalen. Amsterdam, Bert Bakker, 1993. Frontispiece Sigmund Freud omstreeks 1885. Paperback. 8vo. 248 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9035112466) Booknr: 18171. € 8 ISRAËLS, HAN. Schreber. Vader en zoon. Amsterdam, 1984. Paperback. 8vo. 437 pp. Met register en bibliografie. (Publicatiereeks Sociologisch Instituut Universiteit van Amsterdam). (Goed exemplaar). Daniel Paul Schreber (Leipzig, 25 juli 1842 - aldaar, 14 april 1911) was een Duitse jurist en schrijver. Op latere leeftijd werd hij paranoïde, waarover hij zelf een boek schreef en waarover Sigmund Freud een beroemde en omstreden studie publiceerde. De Nederlandse historicus Han Israëls publiceerde in 1980 zijn proefschrift Schreber, vader en zoon, waarin hij de band tussen feit en theorie bij Freud en de freudianen (als Niederland) aan een strenge kritiek onderwierp. (In het hoofdstuk Gezag en paranoia uit het boek Massa en macht van Elias Canetti worden de Memoires beschreven als het uitvoerigst geanalyseerde document over de thematiek van macht). (ISBN/EAN: 9070473062) Booknr: 41077. € 12 J.S. REEDIJK (1927-). Psychiatrie. Lochem [etc.] : De Tijdstroom, 1986. Met lit. opg., reg 1e dr. met de ondertitel:Terreinverkenning ten behoeve van de opleiding van verpleegkundigen. - 1977. (ISBN/EAN: 9035210948) Booknr: 22102. € 12 J.W.T.E. SIKKES. Spinoza : leer en leven. Wassenaar : Sevire, 1976. Kartonnen borden. Geobnden. 197 pp. 1e dr.: 1946. Beknopte bibliogr. p.194-195. (ISBN/EAN: 9060775511) Booknr: 21225. € 9 JAAP HUIBERS. Er lopen meer gekken los : gedachten over neurasthenie en hysterie. Deventer : Ankh-Hermes, 1980. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 192 pp. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9020249118) Booknr: 21732. € 12 JACOBUS ALBERTUS WILLEBRORDUS MOLESCHOTT (1822-1893). VINCENT J.B.M. PEETERS (1959-). De eenheid des levens. Baarn : Ambo, 1989. Paperback. 8vo. 144 pp. Met bibliogr., lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026308930) Booknr: 31880. € 9 JAFFÉ, ANIELA (ED.) & CARL JUNG Jung. Beelden uit mijn leven. Rotterdam, Lemniscaat, 1977. Rijk geïllustreerd; in kleur en zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 240 pp. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 906069337x) Booknr: 15860. € 30 JAGT, MAREK VAN DER. Otto Weininger of Bestaat de jood? z.p., Maand van de Filosfie, 2005. Paperback. 8vo. 94 pp. (Mooi exemplaar). In Otto Weininger of Bestaat de jood? maakt de lezer kennis met Otto Weininger. Het leven en het gedachtegoed van de Oostenrijkse wetenschapper/filosoof Weininger en niet in het minst de reactie van de buitenwereld daarop, zijn de basis van een betoog waarin Van der Jagt uiteindelijk het antwoord zoekt op de vraag: Bestaat de jood? Maar dat niet alleen. NBD|Biblion recensie: In zijn essay voor de Maand van de Filosofie 2005 behandelt Marek van der Jagt (Arnon Grunberg) het beruchte boek 'Geslacht en karakter' van de joodse filosoof Otto Weininger (1880-1903). Diens leer in het kort: de mens is opgebouwd uit vrouwelijk en mannelijke elementen. De vrouwelijke zijn slecht, de mannelijke goed. Joden zijn vrouwelijke elementen. Weininger, verteerd door joodse zelfhaat, pleegde zelfmoord. Grunberg stelt veel vragen zonder deze allemaal te beantwoorden. Ook de titelvraag niet. Wel komen zaken als geloof & fictie, seksualiteit, de vrouw en het wezen van de roman aan de orde. Het essay bevat genoeg behartenswaardige zaken. De titelvraag beantwoorden is terugkeren naar semi-wetenschappelijk anti-semitisme. Dat deed Weininger wel, maar wil Grunberg niet. Dit is overigens de laatste publicatie van Grunberg onder dit pseudoniem. (Biblion recensie, Drs. B. Hummel) (ISBN/EAN: 9056377043) Booknr: 32928. € 6 JAY, MARTIN. The dialectical imagination : a history of the Frankfurt School and the Institute of Social Research, 1923-1950. London : Heinemann, 1973, 1976 printing., 1976. Paperback. 8vo. xxi, 382 p. ; 24 cm. Includes index. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0435824767) Booknr: 27550. € 18 JEAN-FRANÇOIS REVEL (1924-2006) PSEUD. VAN JEAN-FRANÇOIS RICARD. JAAP MANSFELD (1936-). Het komplot der vromen. Amsterdam : De Arbeiderspers, 1976. Reeks: Synopsis. 1e dr.: 1967. Vert. van:La cabale des dévots. - Paris : Julliard, 1962. (ISBN/EAN: 9029535172) Booknr: 21150. € 9 JEAN JACQUES GRANPRÉ MOLIÈRE (1909-1983). CHARLES-LOUIS DE SECONDAT MONTESQUIEU BARON DE LA BRÈDE ET DE (1689-1755). La théorie de la constitution anglaise chez Montesquieu. Leyde : Presse Universitaire de Leyde, 1972. Paperback. 8vo. 386 pp. A.d. keerz. v.h. titelbl.: Trad. du manuscrit néerlandais avec l'appui de l'Organisation néerlandaise pour le développement de la recherche scientifique (Z.W.O.). Ook verschenen als proefschrift Leiden. Met bibliografie. - Index. Bevat ook tekst van Montesquieu , De l'esprit des loix , chap . 6: De la constitution d'Angleterre. (ISBN/EAN: 9060211162) Booknr: 27551. € 17 JEANSON, MARJA & REMBRANDT ZEGERS. Verbeterteams op maat. Deventer, Kluwer Bedrijfswetenschappen, 1995. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 96 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9026720114) Booknr: 38519. € 5 JOACHIM LATACZ (1934-). WILLEM H.J.M. GÖBBELS (1942-). Homeros : de eerste dichter van het Avondland. Nijmegen : SUN, 1989. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 223 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van: Homer : der erste Dichter des Abendlands. - 2. Aufl. - München [etc.] : Artemis, 1989. - Oorspr. uitg.: 1985. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061683327) Booknr: 28551. € 12 JOAN POWERS. ALAN ALEXANDER MILNE (1882-1956) ; HILDE BERVOETS. Goede raad van Poeh en zijn vrienden. Den Haag : Sirius & Siderius, 1997. Gebaseerd op het werk van A.A. Milne. - Rugtitel: Goede raad van Poeh. Vert. van:Pooh's little instruction book. - New York : Dutton, cop. 1995. (ISBN/EAN: 9064411093) Booknr: 21210. € 6 JOANNE WIELAND-BURSTON. AD. J. KOEKOEK. Eenzaamheid : de positieve en negatieve kanten van het alleenzijn. Baarn : Ambo, 1995. Met lit. opg. Vert. van: Einsamkeit. - Zürich : Kreuz Verlag, 1995. (ISBN/EAN: 9026314280) Booknr: 21151. € 8 JOHANNES BURIDANUS (CA. 1300-CA. 1358). HENRI ADRIËN KROP (1954-). De ethiek. Baarn : Ambo, 1988. Paperback. 8vo. 158 pp. Met lit. opg. Vert. van: Ethica. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9026308817) Booknr: 31882. € 9 JOHANNES HENDRIKUS GERARDUS LENDERS (1947-). De burger en de volksschool: culturele en mentale achtergronden van een onderwijshervorming , Nederland 1780-1850. Nijmegen : SUN, 1988. Paperback. 8vo. 348 pp. Handelseditie proefschrift Leiden. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9061682886) Booknr: 31503. € 9 JOHN BOSWELL (1947-1994). GERDA PANCRAS. Overgeleverd aan vreemden : het verlaten van kinderen in de Oudheid en de Middeleeuwen. Amsterdam : Balans, 1990. Met lit. opg., reg Vert. van:The kindness of strangers : the abandonment of children in western Europe from late antiquity to the Renaissance. - New York : Pantheon Books, 1988. (ISBN/EAN: 9050181007) Booknr: 22110. € 9 JOHN BOSWELL (1947-1994). GERDA PANCRAS. Overgeleverd aan vreemden : het verlaten van kinderen in de Oudheid en de Middeleeuwen. Amsterdam : Balans, 1990. Met lit. opg., reg Vert. van:The kindness of strangers : the abandonment of children in western Europe from late antiquity to the Renaissance. - New York : Pantheon Books, 1988. (ISBN/EAN: 9050181007) Booknr: 27663. € 12 JONGE, HUUB DE. (RED.) Ons soort mensen. Levensstijlen in Nederland. Nijmegen, SUN, 1997. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 317 pp. (Naam vorige eigenaar op schutblad. Mooi exemplaar). Wat zeggen gordijnen over de bewoners van een huis? Waarom hechten Nederlanders zo aan gezelligheid? Wie gaat waar op vakantie? Waarom worden afspraken hier altijd in agenda's genoteerd? Wie draagt er nog gouden sieraden? Wat beweegt verzamelaars? Waarom is Nederland de schaatsnatie bij uitstek? Wat betekent heden ten dage bloedverwantschap buiten het gezinsverband? Hoe komt het dat Sinterklaas steeds meer concurrentie ondervindt van de kerstman? Waarom maken Nederlanders zich zo druk over winkeltijden? NBD|Biblion recensie: Bundel artikelen van zowel bekende (Anton Blok) als onbekende cultureel antropologen over de relatie tussen economie en cultuur, met name de levensstijlen in Nederland. Zo passeren het gebruik van agenda's, het begrip "gezelligheid", vakantiebestemmingen, het dragen van sieraden, Sinterklaas of Kerst, ijsvermaak etc. de revue. Economische achtergronden van deze verschijnselen, die vooral een sociale of culturele achtergrond hebben, worden daarbij onderzocht. Hoe verhevener de levensstijl, hoe meer aanzien en prestige een persoon heeft. Ook het verschijnsel "patserig" komt aan de orde in de verschillende, soms historiserende stukjes. Het boek bestaat daarmee uit een aantal interessante achtergrondstudies die zeer bruikbaar kunnen zijn voor scriptieschrijvers en sociologisch geïnteresseerden. Het taalgebruik bevat hier en daar wat jargon, maar is zeker niet onleesbaar, wel moeilijk soms. Voor een grotere bibliotheek met een gebruikerskring met interesse voor literatuur over sociaal-culturele verschijnselen en sociale veranderingen lijkt mij dit boek geen overbodige luxe. Bevat uitvoerige bibliografie. (Biblion recensie, Drs. H.H.M. Meyer.) (ISBN/EAN: 9061686164) Booknr: 36838. € 9 JOSEPH J. O'MALLEY ; KEITH W. ALGOZIN ; FREDERICK GUSTAV WEISS (1939-). Hegel and the history of philosophy : proceedings of the 1972 Hegel Society of America Conference [ held at the Univ . of Notre Dame , Nov . 9-11 , 1972 ]. The Hague : Martinus Nijhoff, 1974. Paperback. 8vo. 242 pp. Met beknopte lit. opg. van Hegel en index. (ISBN/EAN: 9024717124) Booknr: 27552. € 18 JOSEPH PETER STERN (1920-1991). A study of Nietzsche. Cambridge [etc.] : Cambridge University Press, 1981. Paperback. 8vo. 220 pp. Bibliografie: p. 212-214. - Index. 1e uitg.: 1979. (Good copy). (ISBN/EAN: 0521283809) Booknr: 27553. € 16 JOZEF LUDOVICUS DE JAGER (1949-). In een ander thuis : de pedagogische geschiedenis van het R.C . Jongensweeshuis en Amstelstad in Amsterdam. Amsterdam : Stichting voor het Kind, 1985. Bibliografie: p. 158-160. Jeugdhulpverleners, historici en Amsterdam. (ISBN/EAN: 9071237125) Booknr: 22112. € 8 JUNG, C.G. Psychologische Typen. Zürich, Rascher Verlag, 1946. Cloth. Hardbound. 8vo. 732 pp. Mit Register. Text in German. With pencil-underlinings (only) in the "Vorrede". Otherwise a good copy'. Booknr: 12633. € 25 JUNG, C.G. Psychologische Betrachtungen. Eine Auslese aus den Schriften von C.G. Jung. Zürich, Rascher Verlag, 1945. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 455 pp. Dustjacket will (very) light wear to extemities. A good copy. Booknr: 12634. € 20 JUNGMANN, WIM. Wat is het met Loes. Dagboek van een voorbij leven. Zutphen, Plataan, 2005. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 117 pp. (Mooi exemplaar). 's Nachts in bed, in een interval van slapeloosheid, overvalt je nu meer dan ooit het besef van eindigheid." Zo begint het dagboek van Wim Jungmann, oud-journalist van Het Parool. Hij hield het bij in de laatste maanden van zijn leven met zijn vrouw Loes. Na meer dan vijftig gelukkige jaren overleden ze in december 2000 - zij (83) aan een verwaarloosde bronchitis, hij (87) nog geen drie weken daarna aan een gebroken hart. In heel kort bestek (het dagboek telt niet meer dan 59 beschreven velletjes), en daardoor des te indringender, beschrijft Jungmann hoe het is om oud te zijn en op de drempel van de dood te staan. Zonder opsmuk of vals sentiment maakt hij de lezer deelgenoot van hun kleine wereld - 'Tandje minder, maar de lamme en de blinde rooien het samen wel' - met als aangrijpendste moment de plotselinge dood van Loes. De zonen (en journalisten) Jan Carmiggelt en Bart Jungmann vonden na hun vaders overlijden het rode schrift waarin ze hem wel eens hadden zien schrijven, en raakten diep onder de indruk van zijn sobere schrijfstijl en de minutieuze openhartigheid van zijn aantekeningen. In WAT IS HET MET LOES? publiceren de beide zonen het dagboek van hun vader, dat zij zelf aanvulden met het levensverhaal van Wim en Loes. Het resultaat is een zeldzaam ontroerend en authentiek document - over liefde, ouderdom en het einde van twee levens. (ISBN/EAN: 905807241x) Booknr: 28505. € 9 K. DOEVENDANS. (SIGNED - GESIGNEERD) Inleiding tot het denken van A.E . Loen : een wijsgerig-theologische monografie. Assen [etc.] : Van Gorcum, 1989. Paperback. 8vo. 144 pp. Met bibliogr. en lit. opg. Filosofen, theologen, etc. (Gesigneerd met opdracht). (ISBN/EAN: 9023224388) Booknr: 27024. € 12 KAGAN, DONALD. The Peloponnesian War. New York : Viking, c2003., 3002. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. xxvii, 511 pp. : ill., maps ; 24 cm. Includes bibliographical references and index. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0670032115) Booknr: 28552. € 30 KANT, IMM. Briefwechsel in drei Bänden. Zweiter Band. München, Georg Müller, 1912. Boards, 8vo. 403 pp. A fine copy. Booknr: 8023. € 18 KANT, IMMANUEL. Kritik der reinen Vernunft. Band 2 Frankfurt am Main, Suhrkamp Verlag Wissenschaft, 1974. Paperback. 8vo. p. 341-717. Only volume 2! (Good copy). Booknr: 32592. € 7 KAPLAN, ROBERT, D. Krijgspolitiek. Lessen voor de toekomst van klassieke denkers. Utrecht, 2002. Paperback. 8vo. 218 pp. (Mooi exexmplaar). Ook 11 september heeft weer duidelijk gemaakt dat we in andere, gevaarlijke tijden leven, waarin een nieuw soort leiderschap nodig is. Sterke bevolkingsgroei, toenemende ongelijkheid en groeiende armoede vergroten het religieus, etnisch en nationalistisch extremisme. Volgens Kaplan kunnen wereldleiders en andere besluitvormers beter afscheid nemen van het idee dat democratie en vrijhandel overal op de wereld vrede en harmonie brengen. Kaplan pleit voor een realpolitik: het afwenden van rampen om het ergste te voorkomen en het afscheid nemen van de westerse wereld als bewaker van universele morele principes. In Krijgspolitiek analyseert Kaplan het werk van klassieke denkers als Confusius, Thucydides, Machiavelli, Hobbes en Churchill, die vonden dat de wereld een amoreel oorlogsgebied is, dat barbarisme wel beteugeld maar niet uitgeroeid kan worden en dat politiek niet gebaseerd kan zijn op hoogstaand moralisme. NBD|Biblion recensie: De auteur is een van de invloedrijkste schrijvers over buitenlandse politiek. Hij schreef eerder onder meer 'Reis naar de einden der Aarde' (1997), 'Het einde van Amerika' (1999) en 'Balkanschimmen' (1999). Veelgelezen door machthebbers, maar niet alleen daarom ook voor andere lezers interessant. Goed vertaald in vlot Nederlands pleit hij voor realpolitik, de praktijk van het menselijk handelen. Hij gaat daarbij uit van oude, klassieke schrijvers zoals Churchill, Thucydides, Macchiavelli en Hobbes. En dat is totaal iets anders dan het blindelings geloven in vrijhandel en democratie als panacee voor alle internationale treurnis. Verfrissend, belangrijk en leesbaar. Zonder jargon en zo; voor iedereen met wat interesse goed te volgen. (Biblion recensie, Drs. H.H.M. Meyer) (ISBN/EAN: 9027476780) Booknr: 16103. € 10 KARASU, T. BYRAM. Wisdom in the Practice of Psychotherapy. n.p., BasicBooks, 1992. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIX, 300 pp. Index. (Good copy). (ISBN/EAN: 046509192x) Booknr: 37284. € 15 KAREL ADRIANUS SOUDIJN (1944-). Psychologie à la carte. Amsterdam [etc.] : Swets & Zeitlinger, 1990. Met lit. opg. 1e dr. ook 1990. (ISBN/EAN: 9026510985) Booknr: 21706. € 8 KAREL ADRIANUS SOUDIJN (1944-) ; H.A. BERGMAN (1947-). Ontwikkelingen in de psychologie. Meppel [etc.] : Boom, 1977. Oorspr. artn. van div. auteurs Boom intermediair De bijdragen zijn eerder verschenen in Intermediair Met lit.opg. (ISBN/EAN: 9060092708) Booknr: 21707. € 10 KAREN ARMSTRONG (1944-). CAROLINE JACOBA LOUISE KLOOS (1937-). De wenteltrap : mijn weg uit de duisternis. Amsterdam : De Bezige Bij, 2005. Paperback. 8vo. 377 pp. 1e dr. Nederlandse uitg.: 2003. Vert. van:The spiral staircase. - New York : Ballantine Books, cop. 2003. (Goed exemplaar). In 'De wenteltrap' vertelt Karen Armstrong hoe ze in 1969, na zeven jaar, het klooster verlaat om in Oxford te studeren. Ze voelt zich als Doornroosje die na een lange sluimer in een vreemde, beangstigende wereld terechtkomt. In Londen volgen de jaren waarin ze haar gebrek aan ervaring inhaalt. Ze heeft relaties, loopt feesten af en maakt vrienden. Uiteindelijk vertrekt ze in 1982 als journaliste naar Jeruzalem. Daar verbreedt ze haar horizon, komt ze in contact met andere culturen en gaat ze zich verdiepen in de islam. Karen Armstrong wisselt in 'De wenteltrap' haar persoonlijke herinneringen af met beschouwende stukken over het falen van de kerk, bidden, het wezen van het geloog, eenzaamheid en spiritualiteit. Rode draad is de zoektocht naar haar eigen, persoonlijke en integere manier van geloven. 'De wenteltrap' is daarvan het openhartige, fascinerende en verhelderende verslag. (ISBN/EAN: 9023418921) Booknr: 31883. € 12 KAREN CLEMENTINA THEODORA HORNEY (1885-1952). ANTON J. MULLER. De neurotische persoonlijkheid van deze tijd. Utrecht : Bijleveld, 1995. Paperback. 8vo. 181 pp. 1e dr.: Amsterdam : De Spieghel, 1951. Vert. van:The neurotic personality of our time. - New York : Norton, 1937. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061312434) Booknr: 31895. € 10 KARL JASPERS (1883-1969). PAULUS JACOBUS MARIA BEERS (1935-). Kleine leerschool van het filosofisch denken. Utrecht : Bijleveld, 1995. Paperback. 8vo. 158 pp. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1973. Vert. van:Kleine Schule des philosophischen Denkens. - München : Piper, 1965. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061316561) Booknr: 32315. € 10 KÄSLER, DIRK (HRSG.). Klassiker des soziologischen Denkens. Erster Band: Von Comte bis Durkheim. München, Verlag C.H. Beck, 1976. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 532 pp. Indices (Good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 3406064566) Booknr: 38656. € 12 KATHLEEN V. HURLEY ; THEODORE ELLIOTT DOBSON. VIVIAN FRANKEN. Welk type ben ik ? : het enneagram als sleutel tot de negen persoonlijkheidstypes. Deventer : Ankh-Hermes, Paperback. 8vo. 254 pp. Met lit. opg. Vert. van:What's my type? : use the enneagram system of nine personality types to discover your best self. - New York : HarperCollins, 1991. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1994. (Met lichte gebruikssporen). (ISBN/EAN: 9020259938) Booknr: 22114. € 10 KATZ, STEVEN T. Jewish Philosophers. Jerusalem, Keter Publishing House, 1975. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVI, 299 pp. Index. (Library of Jewish Knowledge). (A very good copy!). A comprehensive, all-embracing volume that will afford the serious reader interested in understanding the ideas of the great Jewish philosophers an in-depth survey that begins with the early biblical fugures and comes to Heschel, Soloveitchik, Buber and others of our own days. Booknr: 40549. € 14 KAYSER, RUDOLF. Kant. Wien, Im Phaidon-Verlag, 1935. Cloth. Hardbound. 8vo. 287 pp. Text in German. (Good copy). Booknr: 14692. € 16 KESSELS, JOS. De jacht op een idee. Visie, strategie, filosofie. Amsterdam, Boom, 2009. Geïllustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 171 pp. (Mooi, nieuw exemplaar). De succesvolle managementfilosoof Jos Kessels combineert de ideeën van Plato met de hectiek van moderne organisaties. Plato's onveranderlijke ideeën kunnen orde brengen in de professionele chaos. Ze komen echter niet vanzelf: je moet leren op ze te jagen. De jacht op een idee laat zien hoe relevant filosofen als Plato nog zijn voor moderne organisaties en teams. Het biedt de lezer praktische strategieën en analyses, gericht op het vinden van ideeën: oplossingen voor problemen die onoplosbaar lijken. Stapsgewijs krijgt de lezer methoden aangereikt om zulke ideeën te vinden. Het boek is informatief en gericht op de beroepspraktijk, waar ook Kessels andere boeken tot nu toe zo succesvol zijn geweest. Nog geen dertig jaar geleden vond een stille revolutie plaats in de filosofie: zij werd praktisch. Er ontstonden filosofische praktijken, bedrijfsethiek werd een vak, het socratisch gesprek werd een methode, en ook management en organisatie bleken baat te hebben bij een wijsgerige ondersteuning. In een groeiende rij boeken licht Jos Kessels deze ontwikkeling toe. Dit nieuwste boek is geschreven vanuit de praktijk van 'Het Nieuwe Trivium', een scholingsinstituut dat hij tien jaar geleden samen met Erik Boers oprichtte en dat klassieke filosofische disciplines toepast in de moderne praktijk van management en organisatie. Aan de hand van twee uitgewerkte praktijkvoorbeelden laat hij zien hoe belangrijk het is voor een organisatie, 'een groep mensen verbonden door een idee', om het centrale idee van die organisatie op het spoor te komen en te verhelderen. En hoe moeilijk dat is. En hoe Plato en Pythagoras daarbij kunnen helpen. Met glossarium, noten en register. Dr. D.G. van der Steen. (ISBN/EAN: 9789085066798) Booknr: 41623. € 18 KHALDUN, IBN. The Muqaddimah. An Introduction to History. London, Rourledge and Kegan Paul & Secker and Warburg, 1967. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 465 pp. Translated from the Arabic. Abridged edition. Ibn Khladûn, an Arabian scholar of the fourteenth century, investigated the problems of the philosophy of history and sociology with a breadth and vigour unusual for his time. (Very good copy). Booknr: 37493. € 35 KIERKEGAARD, S. De leerschool van het lijden. Den Haag, J.N. Voorhoeve. z.j., Paperback. 8vo. 31 pp. Vertaald door Roel Houwink. (Goed exemplaar). Booknr: 41070. € 7 KIERKEGAARD, SØREN. De ziekte tot de dood. Amsterdam, Boom, 2008. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 181 pp. (Nieuwstaat). De ziekte tot de dood is een boek over het zelf, over de geest, over bewuste en onbewuste vertwijfeling, die soms plotseling aan het licht komt als ongeluk ons treft, of juist geluk. Anti-Climacus, de auteur die Kierkegaard opvoert als de schrijver van het boek waarvan hijzelf de 'uitgever' is, beschouwt vertwijfeling, en dan vooral de onbewuste vertwijfeling, als volksziekte nummer één. Het is een aandoening waar ieder mens doorheen moet. Het voorbijgaan aan vertwijfeling en het verzuim na te denken over je eigen positie gaan uiteindelijk ten koste van jezelf. De ziekte tot de dood, het derde deel in de serie Boom religie, is een onmisbaar boek voor theologen, psychologen en filosofen, en een aanrader voor een algemener publiek. NBD|Biblion recensie: Soren A.Kierkegaard, Deens schrijver, theoloog en filosoof (1813-1855), denkt over de psychische en existentiele complexiteit van het individu. Hij schrijft onder verschillende pseudoniemen en gebruikt daarmee ook de complexiteit van schrijver en lezer. Hier schrijft hij als Anti-Climacus, een tegenpool van Climacus, 'auteur' van een eerder werk. In 1850, bij publicatie van dit werk, is Kierkegaard gekomen bij de essentie van zijn denken: het menselijk schepsel bestaat tegenover God; het wil in zijn bewustzijn - het zelf, een aspect van Gods geest - vertwijfeld zijn, en/of de transcendentie ontkennen. Dat vertwijfeld zijn noemt Kierkegaard 'zonde' en de ziekte tot de dood. In de vrijheid van de overgave aan het schepsel-van-God zijn, leeft het zelf pas echt en is de vertwijfeling niet meer van toepassing, maar dat vergt een stap. Kierkegaard probeert het denken, willen/kunnen en voelen bijeen te houden; het doen is een minder belicht aspect. Deze complexe gedachtegang wordt hier in genuanceerd Nederlands gepresenteerd. De inleiding is waardevol; noten en registers op zaken en personen zijn gedegen. De vormgeving is overzichtelijk en verzorgd (gebonden uitvoering met leeslint). Voor de geinformeerde lezer een aanwinst. (NBD|Biblion recensie, Drs. P.W.A. Stuurman). (ISBN/EAN: 9789085066101) Booknr: 36550. € 25 KIERKEGAARD, SØREN. De naakte waarheid. Aforismen en andere korte notities. Baarn, Uitgeverij Ten Have, 1974. Paperback. 8vo. 103 pp. Register. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9025940579) Booknr: 38449. € 8 KIERKEGAARD, SØREN. Religion der Tat. Sein Werk in Auswahl. Leipzig, Kröner Verlag, Cloth. Hardbound. XII, 8vo. 264 pp. (Kröners Taschenausgabe, Band 63). (Good copy). (ISBN/EAN: 1930) Booknr: 41106. € 7 KLUKHUHN, ANDRÉ. De geschiedenis van het denken. Filosofie, wetenschap, kunst en cultuur van de oudheid tot nu. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2003. Paperback. 8vo. 651 pp. (Goed exemplaar. Lichte rugvouwen). DE GESCHIEDENIS VAN HET DENKEN is een overzicht van de pogingen die de mens in de loop van de geschiedenis heeft ondernomen om greep te krijgen op zijn omgeving. Talloze aspecten komen aan de orde: van de cultuur in de Griekse, Romeinse en Arabische Oudheid tot aan de moraal van de medische wetenschap; van de ontdekking van de wiskunde tot aan kunstmatige intelligentie; van het fin de siècle tot aan het fin de millénaire. André Klukhuhn zet grote stappen door de geschiedenis en legt overal verrassende dwarsverbanden. Bovendien doet hij meer dan de geschiedenis beschrijven: aan de hand van citaten en voorbeelden maakt hij er een hoogst actuele geschiedenis van - filosofie, wetenschap, kunst en cultuur staan in een groot en levendig verband. (ISBN/EAN: 9035128184) Booknr: 30058. € 15 KOERSE, WILLEM. De grenzeloze stad. Filosoferen over mensen, stad en tijd. Bussum, Uitgeverij Thoth, 1997. Paperback. Met flappen. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). We leven in een verstedelijkte wereld. De stad is alomtegenwoordig. Niet alleen omdat over de hele wereld steeds meer mensen in steden wonen, maar ook omdat overal de invloed van de stad merkbaar is. Het zogeheten platteland is door de moderne communicatie- en verkeersmiddelen aangesloten op de stedelijke netwerken. Het onderscheid met de stad is weggevallen. De stad kent geen grenzen meer, kent haar grenzen niet meer, ze is grenzeloos geworden. In dit boek gaat Willem Koerse in op het overleven van de stedelijke mens in de grenzeloze stad en behandelt hij verwante thema's als de betrekkingen tussen mensen en de noodzaak van een nieuwe tijdsbeleving. Verder komen in het kader van de sterk toegenomen verstedelijking kwesties als mobiliteit en bereikbaarheid aan de orde. Willem Koerse ontwikkelt in De grenzeloze stad een fragmentarische manier van filosoferen - met verschillende gedachtensprongen - en kiest daarbij nadrukkelijk niet voor een filosofie die een eenheid wil zijn. Het ontbreken van die eenheid hangt nauw samen met het thema van de grenzeloze stad - teveel is nog onzeker, allerlei ontwikkelingen zijn pas net op gang gekomen en over hun afloop valt nog niet veel te zeggen. Over dit alles denkt Willem Koerse na op een manier die prikkelt tot meedenken, nadenken en tegenspreken. (ISBN/EAN: 9068681710) Booknr: 35177. € 9 KONRAD, STEFAN & CLAUDIA HENDL. Sterk door gevoel. Verhoog uw emotionele intelligentie. Baarn, Bosch & Keuning, 1999. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 192 pp Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902460432X) Booknr: 17236. € 8 KONRAD PAUL LIESSMANN (1953-). HANS DRIESSEN (1953-). De grote filosofen en hun problemen. Rotterdam : Lemniscaat, 2000. Paperback. 8vo. 240 pp. Met lit. opg. Vert. van:Die großen Philosophen und ihre Probleme. - Wien : WUV-Universitätsverlag, cop. 1998. - De grote filosofen en hun problemen Het grote succes van het boek Over nut en nadeel van het denken voor het leven bracht de auteur ertoe ook het tweede deel van zijn lezingencyclus te publiceren. Ging het in de eerste reeks colleges om de centrale vraagstellingen en methoden van de filosofie, in dit tweede deel staan de filosofen zelf met hun concrete levens - en denkproblemen in het middelpunt van de aandacht. Liessmann laat op overtuigende wijze zien dat de denkbewegingen van de filosofie onlosmakelijk verbonden zijn met de lotgevallen van hun vertegenwoordigers. Wat in de literatuur opduikt als een filosofisch probleem, was inderdaad maar al te vaak het persoonlijke probleem van een bepaalde filosoof. Deze reeks colleges benadert de grote thema's uit de westerse filosofie op een biografische en anekdotische manier en toont hoe ook, en misschien vooral, in de filosofie leven en denken nauw met elkaar verbonden zijn. De volgende filosofen komen uitgebreid aan de orde: Socrates, Plato, Augustinus, Spinoza, Kant, Hegel, Marx, Kierkegaard, Nietzsche, Wittgenstein, Popper, Heidegger, Adorno, Anders en Arendt. Een uitstekende, zeer toegankelijke en vaak verrassende kennismaking met de grote figuren uit de geschiedenis van de filosofie. (ISBN/EAN: 9056372548) Booknr: 32305. € 12 KORTHALS, MICHIEL. Wetenschapsleer. Filosofisch en maatschappelijk perspectief op de natuur- en sociaal-culturele wetenschappen. Amsterdam - Meppel, Boom, 1989. Paperback. 8vo. 266 pp. (Sporen van vouw achterzijde omslag). (ISBN/EAN: 9060098498) Booknr: 15894. € 12 KRETSCHMER, ERNST. Geniale Menschen. Berlin-Göttingen-Heidelberg, Springer-Verlag, 1958. With a large collection of plates with portraits. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. VII, 311 pp. (A very good copy). Wit biographies of Ch. Darwin, Fr. Hölderlin, Alexander von Humboldt, Fr. Nietzsche, and many others. Ernst Kretschmer (* 8. Oktober 1888 in Wüstenrot bei Heilbronn; 8. Februar 1964 in Tübingen) war ein deutscher Psychiater. Er erforschte die menschliche Konstitution und stellte eine Typenlehre auf. Er wurde 1929 für den Nobelpreis für Physiologie oder Medizin nominiert. Geniale Menschen. Springer Berlin, 1929 (Erste Auflage). Booknr: 37548. € 22 KRISHNAMURTI. De mooiste meditaties van Krishnamurti. Naarden - Kampen, Uitgeverij Magazinez - Ten Have, 2007. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 142 pp. (Mooi exemplaar!).. De samenleving verandert snel. Zo snel, dat het niet altijd even gemakkelijk is om alle veranderingen bij te benen. Om ons snelle en soms oppervlakkige leven het hoofd te bieden, zoeken we naar rust en diepgang, zodat er toch evenwicht ontstaat. Gelukkig hoeven het we niet allemaal zelf te bedenken. Wie op zoek gaat naar diepgang stuit op vele wijze Meesters. Zij geven inzicht in ons leven, zodat we in staat zijn het beter te leiden. Gelukkiger. Om de wijsheid van de Meesters te ontsluiten brengt 'Happinez' in samenwerking met Uitgeverij Ten Have bijzondere uitgaven. Regelmatig zullen met drie of vier tegelijk speciaal samengestelde boekjes verschijnen, één deel per Meester, waarin zijn beste teksten zijn opgenomen. De selectie wordt gemaakt door de redactie van 'Happinez'. De eerste reeks bestaat uit drie titels en bevat de mooiste teksten van Anselm Grün en Thich Nhat Hanh, en de mooiste meditaties van Krishnamurti. De rechten van de laatste titel zijn speciaal voor deze reeks gekocht: het boek bevat nog niet eerder gepubliceerde meditaties. Bij de keuze van de Meesters is gezocht naar auteurs die uit verschillende tradities komen. Anselm Grün staat in de christelijke traditie, Thich Nhat Hanh in die van het zenboeddhisme. Krishnamurti wenst bij geen enkele stroming te worden ingedeeld, maar laat door zijn Indiase afkomst weer een heel ander geluid horen. Wijsheid die gelukkiger maakt! (ISBN/EAN: 9789025958398) Booknr: 40550. € 9 KRISTEVA, JULIA. Histoires d' amour. Paris, Denoël, 191983. Paperback. 8vo. 358 pp. (Fine copy). Julia Kristeva est un psychananlyste: "Philosopie, religion, poésie, roman? Histoires d 'amour. De Platon à saint Thomas, de Roméo et Juliette à Don Juan, des troubadours à Stendhal, de la Madone à Baudelaire ou Bataille". (Good copy). Booknr: 37264. € 12 KRUK, REMKE. Aristoteles Semitico-Latinus. The Arabic Version of Aristotle's Parts of Animals Book XI - XIV of the Kitab Al-Hayawan. Amsterdam - Oxford - New York, North-Holland Publishing Company, Paperback. 8vo. 96 pp. English text; Arabic pages not numbered. (Koninklijke Nederlandse Akademie van wetenschappen, afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 97). (A good copy). Corpus Philosophorum Medii Aevi Academiarum Consociatarum Auspiciis et Consolio Editum. De Partibus Animalium. (ISBN/EAN: 0720484677) Booknr: 38607. € 28 LACAN, JACQUES. EÌcrits : a selection. London : Tavistock Publications, 1977., 2002. Paperback. 8vo. xiv, 376 p : ill ; 24cm. Translation of: nine essays from 'Ecrits'. Paris : EÌditions du Seuil, 1966. Includes index. Includes bibliographical references and indexes. Translation first published: London : Tavistock, 1977 Selection from EÌcrits, originally published in French by EÌditions du Seuil, 1966. (ISBN/EAN: 0415253926) Booknr: 25660. € 14 LACLAU, ERNOSTO. Emancipation(s). London - New York, Verso, 1996. Paperback. 8vo. 126 pp. (Fine copy). This volume addresses a central question: how have the changes of the last decade, together with the transformation in contemporary thought, altered the classical notion of "emancipation" as formulated since the Enlightenment?;The vision of the future and expectations of emancipation, have been deeply affected by the changes of recent history: the end of the Cold War, the explosion of new ethnic and national identities, the social fragmentation under late capitalism, and the collapse of universal certainties in philosophy, and social and historical thought.;Laclau here begins to explore precisely how visions of emancipation have been recast under these new conditions. He examines the internal contradictions of the notion of "emancipation" as it emerged from the mainstream of modernity, as well as the relation between universalism and particularism which is inherent in it. He explores the making of political identities and the status of central notions in political theory, such as "representation" and "power", focusing particularly on the work of Derrida and Rorty.;The book is a contribution to the reshaping of radical political thought. Ernesto Laclau is the co-author (with Chantal Mouffe) of "Hegemony and Socialist Strategy". (ISBN/EAN: 1859841651) Booknr: 35207. € 12 LAËRTIUS, DIOGENES (J.C.B. EYKMAN, RED.) Uilen uit Athene. Leven en leer van de klassieke filosofen. Een bloemlezing uit het werk van Diogenes Laërtes. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1966. Paperback. 8vo. 271 pp. Booknr: 41076. € 12 LALANDE, ANDRÉ (ED.). Vocabulaire Technique et Critique de la Philosophie Paris, Presses Universitaires de france, 1962. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. XX, 1323 pp. (Société Française de Philosophie). Revue par mm. les membres et correspondants de la Société Française de Philosophie et publié, avec leurs corrections et observations. (Dustjacket chafed to margins; else a good copy). Booknr: 37321. € 20 LAMPERT, LAURENCE. Nietzsche's Task. An interpretation of Beyond Good and Evil. New Haven/London, Yale University Oress, 2001. Cloth. With justjacket. Hardbuond. 8vo. 320 pp. A fine copy. Booknr: 10708. € 28 LAND, J.P.N. & C.B. SPRUYT. De wijsbegeerte in de Nederlanden. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1899. Met portret. Paperback. 8vo. 230 pp. Inhoud: Inleiding, Oudvaderlansche bespiegeling, De hoogescholen, Geulincx, Spinoza. (Goed exemplaar). Booknr: 39022. € 15 LANGE, CORNELIA DE. De geestelijke en lichamelike opvoeding van Het Kind. Amsterdam, H. Meulenhoff, 1917. Met 127 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. In vrije navolging van Prof. Biedert "Das Kind. Vijfde herziene uitgave. 492 pp.(Mooi exemplaar!). Booknr: 37333. € 16 LAVOISIER, ANTIONE LAURENT & MICHAEL FARADAY. (Lavoisier:) Elements od Chemistry. (Faraday:) Experimental Researches in Eectricity Chicago, etc., Encyclpaedia Brittannica, 1991. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XII, 806 pp. Partly gilt edged. India paper. (Series: Great Books of the Western World). Two classics in one volume. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0852295316) Booknr: 31408. € 25 LEE, WILLIAM H. & LYN LEE. Liefdesdranken. Zinnenprikkelende recepten met tuin- en keukenkruiden. Amsterdam, De Driehoek, 1991. Paperback. 8vo. 112 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9060305310) Booknr: 24377. € 8 LEEUW, JACQUELINE DE. Maak meer van je eigen leven. Zelf richting geven aan je toekomst. Met vele praktische oefeningen. Utrecht, Kosmos - Z&K Uitgevers, 1996. Paperback. 8vo. 128 pp. Test jezelf en ontdek je persoonlijke stijl. (Mooi exemplaar). Ben je ontevreden? Wil je meer in het leven? Afwachten geeft een onmachtig gevoel. Dit boek wijst je hoe je meester over je eigen leven kunt worden door jezelf te onderzoeken. Gedrag is namelijk niet zo onveranderbaar als we soms wel denken. Jezelf veranderen vraagt echter wel moed, compassie en doorzettingsvermogen. Daarbij is het belangrijk dat je een visie ontwikkelt waar je naar toe wilt, zodat je richting kunt geven aan de verandering. Dit boek helpt je hierbij en geeft je inzicht hoe je bewuster om kunt gaan met jezelf en je omgeving, waardoor je beter keuzen kunt maken over je toekomst. Je wordt uitgenodigd zelfonderzoek te doen. Door oefeningen en een test krijg je een helderder beeld van jezelf en van je persoonlijke doelen en verlangens. NBD|Biblion recensie: De auteur geeft trainingen en begeleiding op het gebied van persoonlijke ontwikkeling en organisatieveranderingen in het bedrijfsleven. In dit boek wordt de lezer door middel van zelfreflectie gestimuleerd een nieuwe koers uit te zetten en zelf meester over 't eigen leven te worden. De eigen kwaliteiten worden ontdekt en ingezet in het persoonlijk ontwikkelingsproces, waardoor men zelfbewuster in het leven kan komen te staan. Duidelijk boek, prettige stijl en herkenbare voorbeelden en oefeningen. (Biblion recensie, Willy Duijndam-Salemink). (ISBN/EAN: 902152595x) Booknr: 37522. € 8 LEHNING, PERCY B. Politieke orde en Rawliaanse rechtvaardigheid. Delft, Uitgeveirj Eburon, 1986. Paperback. 8vo. 390 pp. (diss. met stellingen - thesis). John Bordley Rawls (February 21, 1921 - November 24, 2002) was an American philosopher and a leading figure in moral and political philosophy. He held the James Bryant Conant University Professorship at Harvard University. His magnum opus, A Theory of Justice (1971), is now regarded as "one of the primary texts in political philosophy." (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature. Met een brief van de auteur aan Hennipman en diens handgeschreven reactie). (ISBN/EAN: 9070879379) Booknr: 38631. € 20 LEIBNITZ, G.W. (JOACHIM CHRISTIAN HORN, HRSG.). Grundwahrheiten der Philosophie. Modanologie. Frankfurt am Main, Europäische Verlagsanstalt, 1962. Cloth. Hardbound 8vo. 160 pp. Französisch-deutsche Parallelausgabe. Tweetalig/Bilingual: French - German. (A good copy). Booknr: 31661. € 10 LEMAIRE, TON. Filosofie van het landschap. Bilthoven, Ambo, 1970. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 223 pp. Een paar bladzijden met lichte penaantekeningen. Verder een goede xemplaar. (ISBN/EAN: 9026302258) Booknr: 29107. € 11 LEMAIRE, TON. Twiijfel aan Europa. Zijn de intellectuelen de vijanden van de Europese cultuur? z.p., Ambo, 1990. Paperback. 8vo. 103 pp. Index. (Goed exemplaar. Rugvouw). (ISBN/EAN: 9026310870) Booknr: 40438. € 7 LENA DASBERG (1930-) ; JOHANNES WILHELMUS GUNIVORTUS JANSING. Meer kennis, meer kans: het Nederlandse onderwijs, 1843-1914. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, Geïllustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 110 pp. Lit.opg.: p. 100-110. (Goe dexemplaar). (ISBN/EAN: 9022837335) Booknr: 22116. € 9 LEON KAPLAN. C.W.A.J.A. WALRAVEN ; HENNIE FRANSSEN-SEEBREGTS. Het Mona Lisa-syndroom: mannen met vrouwelijke gevoelens en hun invloed op cultuur en wetenschap. Baarn : Tirion, 1991. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 224 pp. Vert. van: Das Mona-Lisa-Syndrom: Männer die wie Frauen fühlen. - Düsseldorf [etc.] : Econ, 1990. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9051212402) Booknr: 31868. € 12 LESCOURRET, MARIE-ANNE. Emmanuel Levinas. n.p., Flammarion, 1994. With photographs. Paperback. 8vo. 414 pp. In French. (ISBN/EAN: 2080666401) Booknr: 22024. € 15 LESSER, WENDY His ohter half. Men looking at women through art. Cambridge, Massachusetts, Harvard University Press, 1991. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 294 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0674392108) Booknr: 24378. € 18 LESSING, DORIS. Shiktasta.Canopus in Argos: Archives. Re: Colonised Planet 5. London, Granada Publising, 1983. Paperback. 8vo. 448 pp. Good copy. (ISBN/EAN: 0586053107) Booknr: 32944. € 8 (LEVI). Das Wassermann Evangelium von Jesus dem Christus. Die philosophische und praktische Grundlage der Religion des Wassermann-Zeitalter und der universalen Kirche, aus der Akasha-Chronik, dem Buch göttlicher Erinnerungen, entnommen und aufgeschrieben von Levi. München, Hugendubel Verlag, 1982. Paperback. 8vo. 285 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 3880340412) Booknr: 33725. € 12 LEVINAS, EMMANUEL. Over de ontsnapping. Voorafgegaan door Enkele beschouwingen over het hitlerisme. Kampen - Kapellen, Ten Have - Pelckmans, 2005. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 71 pp.(Agora Reeks). (Vochtspoortje in bovenhoek linnen en op zelfde plaats binnenzijde stofomslag. Zonder enig effect op de inhoud. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 902893961x) Booknr: 41370. € 8 LIESSMANN, KONRAD PAUL. Over nut en nadeel van het denken voor het leven. Rotterdam, Lemniscaat, 1999. Paperback. Met flappen. 8vo. 230 pp. (Mooi exemplaar). Over nut en nadeel van het denken voor het leven Soms is het net alsof de filosofie, in haar streven de waarheid te achterhalen, steeds verder verwijderd raakt van menselijke problemen en behoeften. Met het ontstaan van de filosofie ontstond de twijfel over het nut van deze vorm van denken en handelen. Desondanks heeft de filosofie toch steeds overtuigende modellen weten te leveren die bijdragen aan een menswaardig bestaan. 'Over nut en nadeel van het denken voor het leven' is een boeiende kennismaking met de grote thema's uit de geschiedenis van de westerse filosofie, waarbij telkens de spanningen zichtbaar worden gemaakt tussen de verlokkingen van het leven enerzijds en de beloften var, de filosofie anderzijds, tussen de noodzaak van de praktijk en de aanspraken van de theorie. Titels van de hoofdstukken als lachen, zich verbazen, goed leven, voortreffelijk zijn en waardig sterven geven aan hoezeer Liessmann de filosofie benadert vanuit het leven zelf. (ISBN/EAN: 9056372041) Booknr: 37272. € 9 LILLIAN BRESLOW RUBIN (1924-). AD.J. KOEKKOEK (1939-). Stille woede. Baarn : Ambo, 1986. Vert. van: Quiet rage. - New York : Farrar, Straus & Giroux, 1986. (ISBN/EAN: 9026308035) Booknr: 22117. € 8 LILLIAN BRESLOW RUBIN (1924-). STANNEKE WAGENAAR. Vriendschap. Baarn : Ambo, 1985. Met lit. opg Vert. van:Just friends. - New York : Harper & Row, 1985. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1985. (Met lichte rugvouw). (ISBN/EAN: 9026306970) Booknr: 22118. € 7 LILLIAN BRESLOW RUBIN (1924-). STANNEKE WAGENAAR. Intieme vreemden. Baarn : Ambo, 1983. Lit. opg Vert. van:Intimate strangers. - New York : Harper & Row, 1983. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1983. (Veel tekst geschreven op schutblad). (ISBN/EAN: 9026306032) Booknr: 22119. € 6 LIVINGSTON, GORDON. Te vroeg oud, te laat wijs. Dertig dingen die je nu zou moeten weten. Schiedam, Scriptum, 2006. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 144 pp. Te vroeg oud, te laat wijs is een veelzeggend, scherpzinnig en inzichtgevend boek over de moeilijkheden waar we allemaal mee worstelen, als we het best willen maken van het leven dat ons nog rest. (Mooi exemplaar). Gordon Livingstone is als psychiater al dertig jaar een luisterend oor voor de intieme geheimen en problemen die mensen hebben. In zijn eigen leven heeft hij ook het nodige meegemaakt: kort na elkaar verloor hij twee van zijn kinderen. Uit deze levenservaringen distilleerde Livingstone dertig fundamentele waarheden: Je bent wat je doet. Het perfecte is de vijand van het goede. Alleen slechte dingen gebeuren snel. Vergeven is een vorm van loslaten, maar het is niet hetzelfde. De meeste jeugdtrauma's zijn allang verjaard. In een reeks zorgvuldig gecomponeerde, perfect gebalanceerde essays gaat Livingstone op deze en vijfentwintig andere waarheden in. (ISBN/EAN: 9789055944705) Booknr: 38734. € 8 LIVIUS. Hannibals tocht over de Alpen. Houten, De Haan Unieboek, 1987. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 134 pp. Vertaling W.P. Theunissen. (Goed exemplaar. Tekst met inkt op schutblad. Randen stofomslag met enkele kleinere gebreken). (ISBN/EAN: 9026941516) Booknr: 30185. € 9 LOUIS DE JONG (1914-2005). Opkrabbelen. 's-Gravenhage : SDU, 1990. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 94 pp. (ISBN/EAN: 9012068452) Booknr: 21709. € 8 LOUIS PROTO (-1994). Heel jezelf : elke dag een beetje meer. Den Haag [etc.] : East-West Publications, Paperback. 8vo. 128 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:Coming alive : a practical manual for inner and outer health. - Wellingborough : Thorson, 1987. (Tekst op schutblad). (ISBN/EAN: 9070104474) Booknr: 22123. € 6 LUPPÉ, ROBERT DE. Albert Camus. Den Haag, Kruseman, 1961. Paperback. 8vo. 157 pp. (Helden van de geest). Een poging het werk van Camus te beschrijven en de samenhang erin aan te geven. (Mooi exemplaar). Booknr: 41415. € 6 M.A. VAN KALMTHOUT (1942-). Spiritualiteit in psychotherapie ?. Tilburg : KSGV, 2001. Paperback. 8vo. 129 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). Het Katholiek Studiecentrum voor Geestelijke Volksgezondheid publiceert al vanaf de jaren vijftig over de relatie geestelijke gezondheid en religie. Voor de seksuele revolutie van de jaren zestig gingen de publicaties vooral over de relatie (katholieke) moraal en geestelijke volksgezondheid; dit wordt de eerste reeks genoemd. Nadien (vanaf het einde van de jaren zestig, begin jaren zeventig) is men vooral onder invloed van leidende figuren van de faculteit Godgeleerdheid in Nijmegen gaan praten over het "verdringen" van religieuze waarden in de hedendaagse cultuur en psychotherapie; dat is de tweede reeks. Niet de seksualiteit dreigde nog een taboe te zijn, maar de spirituele kanten van de religie. Deze brochure over spiritualiteit in psychotherapie moet men in dat verlengde bezien. Een gegeven dat met name bij de ontwikkelingen in de Amerikaanse godsdienstpsychologie aansluit, waar spiritualiteit en psychologie dichter bij elkaar liggen. (Biblion recensie, John van Wieringen) (ISBN/EAN: 9075886160) Booknr: 30483. € 8 M.C. GOMPERTS (1925-). Neeltje komt dinsdag in evakostuum : een inleiding tot de formele logica. Amersfoort [etc.] : Acco, Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9052560684) Booknr: 23445. € 20 MACCHIAVELLI, NICCOLÒ. The Prince and The Discourses. New York, 1940. Cloth. Gilt lettered. With dustjacket. Hardbound. 8vo. LXVI, 540 pp. (A good copy. Spine ends of dustjacket a bit worn). With an introduction by Max Lerner. Booknr: 40366. € 10 MACHIAVELLI, NICCOLA. Erörterungen über die erste Dekade des Titus Livius. (Historisch-politische Bibliothek oder Sammlung von Hauptwerken aus dem Gebiete der Geschichte und Politik, XI). Berlin, Verlag von L. Heimann, 1870. Halfcloth. Hardbound. 8vo. 268 pp. Übersetzt von W. Grüzmacher. Booknr: 6566. € 15 MARCEL GERARD MÖRING (1957-). Lijdenslust. [Rotterdam] : Maand van de Filosofie, 2006. Paperback. 8vo. 95 pp. Essay geschreven voor de Maand van de Filosofie 2006 en uitg. Rotterdam : Lemniscaat. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). Om eerlijk te zijn: net zoals ik vanaf mijn prille jeugd al aan één oor doof ben en nooit heb geweten wat "stereo" is, heb ik geen notie van wat men "geluk" noemt. Het is een staat van zijn die ik niet ken, niet wil kennen en wantrouw. Wie bereid is het leed in de wereld te vergeten ten gunste van zijn of haar persoonlijke welbevinden, heeft niet begrepen dat alleen ons lijden iets beters kan voortbrengen dan de wereld waarin wij nu leven. NBD|Biblion recensie: Essay van Moring [1957] die 'Mendels erfenis', 'Het grote verlangen' en 'In Babylon' publiceerde. 'Lijdenslust' is speciaal geschreven als het essay van de maand van de filosofie die elk jaar in april gehouden wordt. De auteur onderzoekt daarin de verhouding tussen geluk en lijden. Het moderne leven is gepreoccupeerd met geluk en wil het lijden uitbannen. Alles is gericht op de maakbaarheid van geluk, maar volgens Moring is werkelijk geluk alleen verkrijgbaar door het lijden heen. Lijden heeft een functie en dient niet vermeden te worden. De auteur illustreert zijn argumenten met voorbeelden uit de literatuur, de geschiedenis (Holocaust) en anekdotes uit zijn eigen leven. Dat maakt het geheel levendig en prettig leesbaar. Dit goed geschreven essay dwingt tot nadenken en is een belangrijk tegengeluid in de jachtige en hedonistische naar geluk zoekende moderne maatschappij. Voor iedereen die op filosofische of religieuze wijze nadenkt over het leven. (Biblion recensie, Annemiek Buijs) (ISBN/EAN: 9056378155) Booknr: 31508. € 6 MARCUSE, HERBERT. A Study on authority. London, etc., Verso, Paperback. 8vo. 111 pp. (A fine copy). The theorist of radical liberation analyzes what it is that causes oppression. Verso's beautifully designed Radical Thinkers series, which brings together seminal works by leading left-wing intellectuals, is a sophisticated blend of theory and thought. The authors whose writings are included in the series have worked tirelessly to expose the mechanisms by which culture and knowledge are manufactured, managed and controlled. (ISBN/EAN: 9781844672097) Booknr: 29285. € 10 MARGARETA HENDRIKA STELLWEG (1922-2006). Iedereen is tegenwoordig jonger dan ik. Amsterdam : Flamingo, 2001. 1e dr.: Amsterdam : Ambo, 1998. (ISBN/EAN: 9041405909) Booknr: 21157. € 5 MARGILON, JEAN-CLAUDE. Érasme et la musique. Paris, Librairie Philosophique J. Vrin, 1965. With 8 plates. Contemporary cloth, with tipped in frontside of original wrapper. Hardbound. 8vo. 137 pp. (De Pétrarque a Descartes, IX). From the libray of Cees Otten, flute player in the Royal Concertgebouworkest Amsterdam. With his signature. (A good copy). Booknr: 39558. € 65 MARGRITA ANTOINETTE VERKERK (1957-) ; GOOSSEN ALBERTUS VAN DER WAL (1934-). (RED.). Filosofie, ethiek en praktijk : liber amicorum voor Koo van der Wal. Rotterdam : Erasmus Universiteit Rotterdam , Faculteit der Wijsbegeerte, 2000. Paperback. 8vo. 223 pp. (Rotterdamse Filosofische Studies). Met bibliogr., lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9056772635) Booknr: 31492. € 14 MARIA ELISABETH KRONEGGER (1932-) ; ANNA-TERESA TYMIENIECKA. Life : the human quest for an ideal. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1996. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 344 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. Proceedings of the 34th International Phenomenology Conference, held August 22-25, 1994, in Graz, Austria. Met index, lit. opg. (ISBN/EAN: 079233826X) Booknr: 32029. € 20 MARIA ELISABETH KRONEGGER (1932-) ; ANNA-TERESA TYMIENIECKA. Allegory old and new : in literature , the fine arts , music and theatre and its continuity in culture. Dordrecht [etc.] : Kluwer Academic Publishers, 1994. Cloth. Hardbound. With dustjacket. 8vo. 326 pp. (Analecta Husserliana). (With sticker and stamps. Else a very good copy). Published under the auspices of the World Institute for Advanced Phenomenological Research and Learning. A selection of papers from two congresses held by the International Society of Phenomenology and Literature, the XVIIth Annual Congress in Cambridge, MA, in April, 1992, and the XXIXth International Phenomenology Congress in Luxemburg, June 14, 1992. Tekst in het Engels en het Frans. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 0792323483) Booknr: 32030. € 22 MARINUS ANTONY WES (1939-). Van Parthenon tot Maagdenhuis : moet het gymnasium blijven ?. Amsterdam : De Arbeiderspers, Met lit. opg. (ISBN/EAN: 902955715X) Booknr: 22128. € 9 MARINUS ANTONY WES (1939-2008) ; HENDRIK WAGENVOORT (1886-1976). Rondom Claudius : Seneca , Suetonius , Tacitus. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1975. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 154 pp. Bloemlezing uit het werk van Seneca, Suetonius, Tacitus. Met lit.opg. (ISBN/EAN: 9022841278) Booknr: 28553. € 12 MARIO M. MONTESSORI (1921-1993). CAROLIEN MONTESSORI. Opvoeding en ontwikkeling : hoofdaccenten van de Montessoripedagogiek. Baarn : Hollandia, 1980. Lit.opg. - Index Vert. van:Education for human development. (Met gebruikssporen). (ISBN/EAN: 9060453913) Booknr: 22129. € 7 MARITN, LUTHER H. , GUTMAN, JUCK & PATRICK H. HUTTON (ED.). Technologies of the Self. A Seminar with Michel Foucault. Amherst, The University of Massachusetts Press, 1988. Paperback. 8vo. 166 pp. An indispensable document for the student of Foucualt's career, and a very important contribution to Foucault's opus. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0870235931) Booknr: 35179. € 20 MARIUCCIA BARANELLI ; JANNIE POELSTRA. Geachte promovenda : 100 jaar promoverende vrouwen aan de Universiteit van Amsterdam. Amsterdam : SUA, 1990. Met lit. opg. Gepromoveerde, afgestudeerde en studerende vrouwen. (ISBN/EAN: 9062222021) Booknr: 22130. € 9 MARIUS ADRIAAN DE GEUS (1954-). (SIGNED - GESIGNEERD). The end of over-consumption: towards a lifestyle of moderation and self-restraint. Utrecht : International Books, 2003. Paperback. 8vo. 222 pp. With index, lit. opg. (A fine copy). "This provocative and readable study examines the norms, values, and beliefs that contribute to modern environmental problems. Criticizing the environmental abuses inherent in the acquisitive values of consumer society, the argument presented contends that individuals must simplify their lifestyles... (Signed by the author, with a dedication). (ISBN/EAN: 9057270463) Booknr: 31509. € 16 MARJAN SLOB (1964-). Een ander ik : technologisch ingrijpen in de persoonlijkheid. [Den Haag] : Rathenau Instituut Diemen : Veen Magazines, 2004. Paperback. 8vo. 232 pp. (Mooi exemplaar). Met lit. opg. Mensen hebben altijd een beter, gelukkiger leven gewild. Met technologie slagen we er ook steeds beter in de wereld naar eigen hand te zetten. Meestal is dat geen probleem. Ingewikkelder wordt het voor technieken die onze persoonlijkheid kunnen veranderen. Neurochirurgie, gentherapie, pillen voor de geest. Dit soort technieken verandert niet alleen onze leefwereld, maar ook ons zelf. Dat roept geheel nieuwe vragen op. Over dergelijke vragen gaat dit boek. De hoop en angst die uit boeken en films spreken komen aan bod. Wetenschappers vertellen hoe zij in de hersens kunnen kijken en hoe zij de werking van ons brein kunnen bijsturen met het mes of met pillen. Denkers staan stil bij gewenste en ongewenste effecten. Aan het woord komen patiënten, artsen, pedagogen, leraren, filosofen en romanciers. (ISBN/EAN: 9076988455) Booknr: 28524. € 14 MARJO VAN SOEST (1944-). Andermans ziel : psychotherapeuten over zichzelf en hun vak. Amsterdam : Nijgh & Van Ditmar, 1990. Gedeeltelijk eerder verschenen in Vrij Nederland Met lit. opg. 1e dr.: 1989. (ISBN/EAN: 9023679172) Booknr: 21710. € 7 MARJO VAN SOEST (1944-). Andermans ziel : psychotherapeuten over zichzelf en hun vak. Amsterdam : Nijgh & Van Ditmar, Gedeeltelijk eerder verschenen in Vrij Nederland Met lit. opg. 1e dr.: 1989. (ISBN/EAN: 9023679172) Booknr: 22131. € 8 MARY ZELDENRUST-NOORDANUS (1928-1984). BABS LUIJKEN. Gesprekken met Mary Zeldenrust. Weesp : De Haan, 1984. Geïollustreerd. Paperback. 8vo. 148 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9022836576) Booknr: 23474. € 7 MASTERS, ROBERT & JEAN HOUSTON. Naar een roestvrije geest. Een programma voor mentale training. Haarlem, Uitgeverij De Toorts, 1972. Paperback. 8vo. 192 pp. (Naam op schutblad, goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060202015) Booknr: 35798. € 8 MATTHEWS, JOHN. Keltische verzen. Kerkdriel, Librero, 2009. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 246 pp. (Goed exemplaar). De Kelten houden van woorden. Vroeger noemden zij hun barden '' liederenbouwers'of 'kundige lieden'. De Keltische traditie begon met de ingewikkelde magische gedichten van Taliesin in de 6e eeuw v. Chr. Daarna werd ze voortgezet in de rijkgeschakeerde middeleeuwse werken van Dafydd ab Gwilyn en Rhys Goch, en de strenge 19e eeuwse dichters R.J.Stewart, Robin Williamson en Catharine Fisher voelen zich verbonden met deze oude cultuur, zoals blijkt uit de verzen. NBD|Biblion recensie: Bloemlezing met 143 in het Nederlands vertaalde gedichten uit het Keltische taalgebied (Wales, Schotland, Ierland, Cornwall en Bretagne) van auteurs verbonden met de Keltische cultuur. Er zijn vijf thematische afdelingen, waarin gedichten vanaf de vroege middeleeuwen tot nu chronologisch zijn opgenomen. Thema van deel 1 is magie, met gedichten van o.a. Fiona MacLeod en Robin Williamson, van deel 2 de natuur, met poezie van o.a. Oliver Goldsmith en Caitlin Matthews. Deel 3 gaat over de liefde, met o.a. Dafydd Ab Gwilym en Padraic Pearse, deel 4 over oorlog, met poezie van o.a. Emily Lawless en R.J. Stewart, deel 5 over visionaire inzichten, met poezie van o.a. G.M. Hopkins en Grace Rhys. De bundel is kort en goed ingeleid door Matthews (1948), die met zijn vrouw Caitlin veel boeken schreef over Keltische cultuur en Arthur-mythologie. De uitstekende bloemlezing laat goed de variatie zien in de Keltische poezie en hoe deze zich door de eeuwen heen ontwikkelde. De Engelse vertalingen uit de oorspronkelijke bundel zijn goed in het Nederlands vertaald. Kleine druk. (NBD|Biblion recensie, Drs. Madelon de Swart). (ISBN/EAN: 9789057644313) Booknr: 36240. € 7 MAURICE MERLEAU-PONTY (1908-1961). EUGÈNE MARIE VICTOR MATHIEU HONÉE (1934-) ; EDDIE KERSTIENS ; REINOUT BAKKER (1920-1987). Lof der wijsbegeerte. Meppel [etc.] : Boom, 1979. Paperback. 8vo. 111 pp. Tekst van een op 15 januari 1953 voor het Collège de France uitgesproken inaugurale rede. 1e dr.: Hilversum : Brand, 1966. Met lit.opg. Vert. van:Éloge de la philosophie. - Paris : Gallimard, 1953. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060093844) Booknr: 28554. € 12 MAX LIEDTKE (1931-). H. WALTER. Pestalozzi. Baarn : Het Wereldvenster, 1976. Met lit. opg. en reg. Vert. van:Johann Heinrich Pestalozzi in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten. - Reinbek bei Hamburg : Rowohlt, 1968. (ISBN/EAN: 9029309032) Booknr: 21159. € 8 MAXIMILIAAN E.M.A. WILDIERS (1904-1996). De eeuw der onwetendheid. Antwerpen ; Amsterdam : De Nederlandsche Boekhandel [ etc .], 1986. 1e uitg.: 1985. (ISBN/EAN: 9028910425) Booknr: 21160. € 9 MAZON, PAUL (ED.). Hesiodus. Opera. Paris, Société d' édition Les Belles Lettres, 1963. Rexine. Hardbound. 8vo. 112 pp. Text and annotations all in Greek. (A fine copy). Booknr: 9261. € 20 MCGRAW, PHILLIP C. Relationship rescue : a seven step strategy for reconnecting with your partner. New York : Hyperion, c2000., 2000. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. x, 254 p. : ill. ; 25 cm. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 0786866314) Booknr: 27654. € 12 MEESTER, GEBOREDERS. Descartes' dochter. (Filosofische faction). Diemen, Veen, 2007. Paperback. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). Voor Henriëtte Habbema, studente geneeskunde in Amsterdam, is het een zaterdag als alle andere. Tot ze haar oma een bezoekje brengt en haar in stukken gesneden aantreft. De volgende dag ontvangt Henriëtte een pakket met twee zeer oude drukken van Descartes' Discours de la methode en Meditationes. Afzender: haar oma. Met de boeken is iets vreemds aan de hand: alle passages over God zijn herschreven. Henriëtte gaat op onderzoek uit en stuit op een complot waarin vrijmetselaars, alchemisten en filosofen een rol spelen. Met deze spannende roman herschrijven de Gebroeders Meester de geschiedenis van de wijsbegeerte radicaal. Van vrijmetselaarsloge De Friesche Trouw - die een belangrijke rol speelt in dit boek - kregen zij bij hoge uitzondering toestemming om enkele van haar bijeenkomsten bij te wonen. (ISBN/EAN: 9085710472) Booknr: 28378. € 12 MEIDEN, ANNE VAN DER. In de dood kun je niet wonen. Anders kijkennaar weggaan en achterblijven. Zoetermeer, Uitgeverij Meinema, 2007. Paperback. 8vo. 127 pp. (Goed exemplaar). We kunnen er niet omheen: in alles wat met sterven, begraven en rouwverwerking te maken heeft, zijn in betrekkelijk korte tijd opvallende en veelsoortige veranderingen opgetreden. Aan de hand van wat ik in de praktijk meemaakte en erover las,m wil ik die veranderingen in de beleving van dood en rouw proberen een gezicht te geven en anders te kleuren. Daarbij zoek ik naar noodzakelijke relativering van oude beelden van de dood, omdat mensen zwaar onder die beelden kunnen lijden. NBD|Biblion recensie: Bundel met vijfendertig beschouwende en beschrijvende teksten over het veranderend denken over en omgaan met de dood. De auteur is theoloog, communicatiewetenschapper en vertaler van de Bijbel in het Twents. De onderwerpen zijn zeer divers en stammen deels uit zijn eigen leven en werk en zijn deels ontleend aan opmerkelijke en opmerkenswaardige kleine dingen uit het alledaagse leven. Dat varieert van kritiek op te licht spreken tijdens een uitvaart tot de waarde van de eigen inbreng van familie daarbij - iets dat decennia terug bijna ondenkbaar was. En van een tijdschrift dat de dood uit de taboesfeer probeerde te halen tot de waarde van in de moedertaal of moederdialect spreken met stervenden. In soms toch wat minder toegankelijke taal en stijl maakt de auteur ons deelgenoot van zijn observaties, bespiegelingen en meningen. Al kan het ook zo zijn dat de auteur ons juist wil meenemen in zijn verkenningen en ontdekkingen, meer dan dat hij de lezer tracht te overtuigen van iets dat beter zou zijn dan iets anders. (NBD|Biblion recensie, F.M. Boon) (ISBN/EAN: 9789021141565) Booknr: 31826. € 8 METZGER, DAVID. The lost cause of rhetoric. The Relation of Rhetoric and Geometry in Aristotle and Lacan. Carbondale, Southern illinois University Press, 1995. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. XVI, 135 pp. On the relationship between rhetoric and geometry. (Dustjacket with dect. Else a good copy). (ISBN/EAN: 0809318555) Booknr: 18409. € 20 MEULEN, R.H.J. TER. Ziel en zaligheid. De receptie van de psychologie en van de psychoanalyse onder de katholieken in Nederland 1900-1965. Nijmegen Baarn, Ambo. z.j. (1988?), Karton. 8vo. 406 pp. (thesis). (ISBN/EAN: 9789070713171) Booknr: 11362. € 15 MICHIELSE, H. C. M. De burger als andragoog : een geschiedenis van 125 jaar welzijnswerk (1848-1972). Meppel : Boom, c1977., 292 p. ; 21 cm. Includes bibliographical references and index. (ISBN/EAN: 9060092473) Booknr: 22133. € 8 MINDEN, JACK. J.R. VAN, Alles over psychologische tests. De praktijkgids voo r iedereen die zich wil voorbereiden op psychologische tests. Utrecht - Antwerpen, Veen, Uitgevers, 1987. Paperback. 8vo. 288 pp. Geheel herziene herdruk. (Goed exeemplaar). (ISBN/EAN: 9020433660) Booknr: 35882. € 6 MITSCHERLICH, ALEXANDER & MARGARETE. Het onvermogen om te rouwen. Motieven van een collectief gedrag. Amsterdam, Wetenschappelijke Uitgeverij, 1973. Paperback. 8vo. 279 pp. (Goed exemplaar. Enkele schaafplekjes aan de randen). (ISBN/EAN: 9021427281) Booknr: 40708. € 8 MONTARGIS, FRÉDÉRIC. De Platone Musico. Utrecht, Joachimsthal Publishers, 1976. With musical examples. Wrappers. 8vo. 62 pp. (Facsimile reprint of the Parisiis, 1886 edition). A very fine copy! Booknr: 10247. € 12 MORE, THOMAS. Utopia. Ansterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 1977. Paperback. 8vo. 187 pp. Vertaling Marie H. van der Zeyde. (Randen met een beetje slijtage. Net exemplaar). (ISBN/EAN: 9025380719) Booknr: 36500. € 10 MORE, THOMAS (A.H. KAN, VERTALER). Utopia. Rotterdam, Ad Donker, 1962. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 164 pp. (Door het boek heen op plaatsen aantekeningen met potlood. Verder een goed exemplaar). Booknr: 41086. € 8 MOSS KANTER, ROSABETH. BARRY STEIN & TODD D. JICK. De uitdaging van organisatieverandering. Hoe bedrijven verandering ervaren en leiders verandering kunnen sturen. Schiedam, Scriptum Management, 1994. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 594 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9071542602) Booknr: 18179. € 16 MOUFFE, CHANTAL (ED.). Deconstruction and pragmatism. Simon Critchley, Jacques Derrida, Ernesto Laclau & Richard Rorty. New York, Routledge, 1996. Paperback. 8vo. IX, 188 pp. A very good copy. (ISBN/EAN: 0415121701) Booknr: 18410. € 25 MUNK, REINIER & F.J. HOOGEWOUD (RED.). Joodse filosofie tussen rede en traditie. Feestbundel ter ere van de tachtigste verjaardag van Prof. Dr. H.J. Heering. Kampen, J.H. Kok, 1993. Paperback. 8vo. 327 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024264618) Booknr: 37162. € 15 MUNNIK, RENÉ Technek en cultuur. z.p., Uitgeverij Damon, 2007. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 133 pp. Techniek heeft een veel ingrijpender invloed op onze cultuur dan wij doorgaans beseffen. Niet alleen hebben machines en computers onze dagelijkse bezigheden radicaal veranderd, maar zelfs ons denken verandert al doende ongemerkt op grote schaal mee. In de reeks 'Filosofie' van de serie hbo-lesmodules van de Radboudstichting heeft de schrijver, hoogleraar in Twente en Tilburg, een uiterst leesbare inleiding geschreven in deze problematiek. Gaandeweg krijgt de lezer een beeld van de mate waarin het instrumentele denken van de techniek onvoorspelbare en ver reikende invloed heeft als cultuurscheppende factor. Zeer geschikt voor een breed publiek. Voorkennis is niet vereist. Bevat register, literatuurlijst en - beperkt - verwerkingsopdrachten. (ISBN/EAN: 9055737976) Booknr: 30476. € 8 NAOMI WOLF (1962-). STANNEKE WAGENAAR. De zoete leugen , of De mythe van de schoonheid. Amsterdam : Amber, 1991. Met lit. opg. Vert. van:The beauty myth. - London : Chatto & Windus, 1990. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1991. (ISBN/EAN: 9050931200) Booknr: 21161. € 9 NATAF, ANDRÉ. (SIGNED - GESIGNEERD) La maitrise du souffle sexuel. Alchimie et érotisme. n.p., Encre, 1984. Illustrated. Paperback. 8vo. 201 pp. With a handwritten dedication by the author, and his signature. ISBN 2864182092. (A fine copy). Booknr: 16014. € 12 NIDDITVH, P.H. (ED.). The philosophy of science. Oxford, Oxford University Press, 1971. Paperback. 8vo. 186 pp. (Oxford Readings in Philosophy). A good copy. Booknr: 29276. € 9 NIEMAN, RICK. De Goeroe-Methode. De weg naar succesvol leiderschap. Amsterdam, Nieuw-Amsterdam, 2008. Paperback. 8vo. 240 pp. (Mooi exemplaar). De belangrijkste zakelijke denkers over leiderschap, creativiteit, marketing, concurrentie en strategie Mba-studenten lezen nauwgezet hun boeken, ceo's reorganiseren op basis van hun advies, raden van bestuur nodigen hen uit om in chique vergaderzalen van gedachten te wisselen, topambtenaren en ministers raadplegen hun werk en managers en marketeers bezoeken hun seminars voor de laatste inzichten in succesvol zakendoen: de businessgoeroe is hot. Voor nieuwszender rtl z sprak Rick Nieman met de meest toon aan gevende zakelijke denkers van dit moment. Over leider schap, creati viteit, marketing, concurrentie en strategie. De goeroe-methode vat hun belangrijkste ideeën samen en geeft tips hoe ook jij deze theorieën in de dagelijkse praktijk kunt inzetten. De goeroe-methode wordt ingeleid door Ben Tiggelaar, die volle zalen trekt met zijn seminar MBA in één dag, waarin hij de belangrijkste management -theo rie ën glashelder uitlegt. Rick Nieman is journalist bij RTL Nieuws. Zijn interesse in zakelijke goeroes werd bijna twintig jaar geleden gewekt door een inter view met Tom Peters. Eerder verscheen van zijn hand Is er nog nieuws? – over hoe de tv-journalistiek werkt. NBD|Biblion recensie: De auteur, bekend van het RTL-nieuws en RTL-Z, heeft in deze uitgave de interviews met de volgende zakelijke goeroes gebundeld: Deepak Chopra, John Cleese, Stephen Covey, Robert Kaplan, Manfred Kets de Vries, Philip Kotler, John Kotter, Mark Mobius, Tom Peters, Michael Porter, C.K. Prahalad, Jim Rogers en Stelios. Per hoofdstuk geeft hij een samenvatting van de ideeen van deze toonaangevende managementadviseurs, onder andere over leiderschap, creativiteit, marketing, concurrentie en strategie. Elk hoofdstuk bevat persoonlijke anekdotes over het interview, achtergrondinformatie over hun ideeen, voorbeelden (soms specifiek Nederlands); tevens geeft de auteur een samenvatting van de aanbevelingen die de betreffende goeroe had voor het management en/of ondernemers. Ben Tiggelaar, ook managementauteur, schreef in het voorwoord dat de managers meer tijd zullen hebben om deze uitgave te lezen dan de dikke ongelezen bestsellers over management die ze in hun kast hebben staan. Het is in ieder geval een vlot lezend boek geworden, dat de lezer in korte tijd globaal op de hoogte stelt van de aandachtsgebieden van het management in de laatste decennia. (NBD|Biblion recensie, Drs. J.J.M. van der Heijden). (ISBN/EAN: 9789046804216) Booknr: 36238. € 9 NIETZSCHE, FRIEDRICH. Aldus sprak Zarathustra. Driebergen, De Twee Fonteinen. z.j., Halfvellum Goud beletterd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 191 pp. Colophon: "Met de hand gezet uit de Lutetia van Jan v. Krimpen en tijdens de bezetting door de Duitsers, in het verborgene - in een oplage van 275 exemplaren - gedrukt, ergens in Nederland." Het vignet op de titelpagina is van Wim van Woerden. Van de 250 Arabisch genummerde exemparen is dit nr. 149. Bij de blanco pagina 172 werd op een los blad de volgende tekst bijgevoegd: Door het ingrijpen van de "Sicherheitsdienst" viel pagina 172 in pastei. Doordat de copy in beslag werd genomen, was er geen gelegenheid voor rectificatie. Na de oorlog zal deze pagina echter worden nageleverd. De titel dekt geenszins de inhoud vanhet boek! Om de nazi's te misleiden was aan het boek een onverdachte titel meegegeven. (Mooi exemplaar). Booknr: 16906. € 80 NIETZSCHE, FRIEDRICH. (1) Der Fall Wagner. (2) Nietzsche contra Wagner. Altenstücke eines Psychologen. Einzeldruck. Leipzig, Druck und Verlag von C.G. Naumann, 1895. Original halfleather. Marbled boards. Spine gilt lettered. Hardbound. 8vo. 87, V pp. (A good copy). Two titles by Friedrich Nietzsche concerning Wagner in one volume. (Tear in titlepage closed. Else a good copy). Booknr: 39677. € 40 NIETZSCHE, FRIEDRICH. Genealogie der moraal. Amsterdam - Antwerpen, De Arbeiderspers, Paperback. 8vo. 179 pp. (Synopsis-reeks). (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029532424) Booknr: 39937. € 9 NIETZSCHE, FRIEDRICH. Nagelaten fragmenten. (Deel 1). Herfst 1869 - eind 1874. Nijmegen, SUN, 2003. Paperback. Met flappen. 8vo. 762 pp. (Mooi, nieuw exemplaar). (ISBN/EAN: 9058750361) Booknr: 40990. € 15 NORA K. (1982-) ; VITTORIO HÖSLE (1960-). JELLE NOORMAN (1964-). Het meisje en de filosoof. Amsterdam : Ooievaar, 1998. 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam : Bakker, 1997 Met lit. opg., reg Vert. van:Das Café der toten Philosophen : ein philosophischer Briefwechsel für Kinder und Erwachsene. - München : Beck, 1996. (ISBN/EAN: 9057132257) Booknr: 22134. € 6 OGER, ERIK & FILIP BUEKENS (RED.). Denken in alle staten. Hedendaagse Amerikaanse filosofen. Kampen Kapellen, Kok Agora Pelckmans, 1992. Paperback. 8vo. 250 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9039105235) Booknr: 22025. € 12 OKIKA, LINUS NNAJIOFOR. The Human body and its symbolic structure in Maurice Merleau-Ponty. Romae, 1998. Paperback. 8vo. 142 pp.(Pontificia Universitas Gregoriana, facultas Philosophiae). With dedication and signature of the author. Booknr: 19027. € 20 OLSEN, GARY A. & LYNN WORSHAM (E.D.). Critical Intellectuals on Writing. New York, Atate University of New York Press, 2003. Paperback. 8vo. VI, 209 pp. Index. (Fine copy). Including interviews with Noam Chomsky, Jacques Derrida, bell hooks, Paulo Freire, Clifford Geertz, Donna Haraway, Jean-Francois Lyotard, Richard Rorty, Judith Butler, and 18 others, Olson and Worsham (both of the U. of South Florida at St. Petersburg) present conversations in which they interrogate. (ISBN/EAN: 9780791458426) Booknr: 41176. € 25 ONFRAY, MICHEL. Antieke Wijsbegeerte. Tegengeschiedenis van de filosofie. Amsterdam, Mets & Schilt, 2007. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 281 pp. (Mooi exemplaar).Sedert lange tijd verhindert de academische traditie dat we ons bezighouden met bepaalde weggezonken en vergeten episodes uit de geschiedenis van de filosofie. Reeds al te lange tijd heeft die traditie alleen de strengste en soberste protagonisten in de grote oorlog van de ideeën heilig verklaard. Waarom? Omdat de geschiedenis van de filosofie geschreven is door de overwinnaars van een gevecht waarin onophoudelijk idealisten en materialisten tegenover elkaar hebben gestaan. Met het christendom zijn eerstgenoemden al twintig eeuwen oppermachtig. 'Tegengeschiedenis van de filosofie'- de zes delen gaat tellen - vertelt het avontuur van de filosofen die buiten de canon zijn gebleven, van hun gelukkige wijsheid, van hun heldere denken, van hun levenskunst. Dit eerste deel behandelt onder meer de wijsgeren Leucippus, Democritus, Antiphon, Euxodus, Prodicus, Diogenes van Sinope, Aristippus, Epicures, Lucretius, Philodemus en Diogenes van Oinoanda. (ISBN/EAN: 9053305440) Booknr: 27369. € 18 ONFRAY, MICHEL. Cynismen. Portret van de hondse filosoof. Baarn, Ambo, 1992. Paperback. 8vo. 163 pp. (Mooi exemplaar!). Over de filosofen die zich (in de vierde eeuw voor Christus) honds noemden, die baarden, bedelzak en bedelstaf droegen, publiekelijk sex en masturbatie bedreven en het woordenspel als methodologie hanteerden. Tegen de filosofen die een beroep deden op diepzinnige ideeën en theorieën stelden zij het gebaar, de humor, de ironie. Zij heetten Antisthenes, Diogenies, Crates en Hipparchia. Vertaling Piet Meeuse. (ISBN/EAN: 9026310781) Booknr: 40442. € 10 P. TERENTI AFRI (ED. ROBERT KAUER). Comoediae. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1965. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34420. € 18 PAGLIA, CAMILLE. Het seksuele masker. Kunst, sexualiteit en decadentie in de westerse beschaving. Amsterdam, Ptometheus, 1993. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 790 pp. Spraakmaken boek. (Spoor van vouw in omslag; rugvouw; verder goed ex.). (ISBN/EAN: 9035115627) Booknr: 30191. € 9 PALMEN, CONNY. Het weerzinwekkende lot van de oude filosoof Socrates. Amsterdam, Prometheus, 1992. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 98 pp. 2e druk. (Mooi exemplaar). Niemand zijn is onverdraaglijk, iemand zijn is gevaarlijk. Door het hebben van een naam wordt iemand voor een deel publiek eigendom. Het lot van mensen lijkt verbonden te zijn met het vertellen en het schrijven van verhalen en ook het lot van Socrates wordt hierdoor fataal beklonken. Waarom moest Socrates sterven, terwijl hij toch maar zoiets eenvoudigs wilde als zichzelf leren kennen, de waarheid spreken en het goede nastreven? Welke wrede plotmaker veranderde deze idylle van de pure ziel in een drama? (ISBN/EAN: 9053330569) Booknr: 31239. € 10 PAM VAN VLIET (1963-). Ik sla je er wel doorheen !. Amsterdam : Sirene, 2002. Omslag vermeldt: P.A.M Columns, deels eerder verschenen in Metro, Panorama en de Waterkampioen. (ISBN/EAN: 9058312208) Booknr: 21685. € 8 PAPINEAU, DAVID (RED.). Filosofie. Gids voor de wereld van het kritische denken. Kampen - Leuven, Ten Have - Davidsfonds, 2004. Geïllustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 224 pp. Mooie, structurele gang door de filosifie. (Heel mooi exemplaar). Booknr: 19574. € 20 PASTORE, NICHOLAS. Selective History of Theories of Visual Perception: 1650 - 1950. New York - London - Toronto, Oxford University Press, 1971. Illustrated. Purple cloth. Silver lettered. Hardbound. 8vo. VII, 454 pp. Index. Bibliography. (A very good copy). With chapters i.a. on: Descartes, Malebranche, Locke and Molyneux, Berkeley, Condillac, Reid, Hamilton, Müller, Mill, Bain, Lotze, Helmholtz, William James, Ames and Murphy. Booknr: 40640. € 28 PAUL WITTEMAN (1946-). JAN VAN FRIESLAND PSEUD. VAN JAN NAGEL. Opgenomen : Witteman bij de psychiater. Amsterdam : Balans, 1995. Uitg. naar aanleiding van de gelijknamige VARA-documentaire serie, 25 mei t/m 29 juni 1995 Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9050182941) Booknr: 21739. € 8 PAULUS JOHANNES MARIA VAN TONGEREN (1950-). ' Omdat wij van ons zelf geen huis zijn ' : over gezin en wederkerigheid. Nijmegen : Valkhof Pers, 1998. Paperback. 8vo. 150 pp. Uitg. ter gelegenheid van het gelijknamige symposium in 1997. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9056250396) Booknr: 32306. € 8 PAULUS VAN HEMERT (1756-1825). JAN PLAT C.M. (1918-1993) ; MICHIEL RUDOLF WIELEMA (1959-). Gezag en grenzen van de menselijke rede. Baarn : Ambo, 1987. Paperback. 8vo. 152 pp. Met bibliogr. en lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026308566) Booknr: 31886. € 9 PEARS, DAVID. Ludwig Wittgenstein. Amsterdam, Meulenhoff, 1973. Paperback. 8vo. 146 pp. (Oriëntatie op morgen). (Rug ontkleurd. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029000023) Booknr: 41108. € 7 PEASE, ALLAN & BARBARA. Waarom mannen niet luisteren en vrouwen niet kunnen kaartlezen. Utrecht, Het Spectrum, 2002. Paperback. 8vo. 299 pp. (Mooi exemplaar). Mannen kunnen maar één ding tegelijk, vrouwen hebben geen ruimtelijk inzicht. Een van de vele verschillen tussen man en vrouw. De verschillen tussen man en vrouw zijn biologisch en mentaal bepaald. Dit boek toont glashelder aan waarom mannen de stadsplattegrond niet hoeven om te draaien om te kijken of de volgende afslag links of rechts is, en vrouwen wel. Aan de hand van vrolijke voorvallen en wetenschappelijk (hersen)onderzoek, evolutionaire biologie, psychologische analyses en sociale veranderingen bouwen de auteurs hun bewijslast op. Humoristisch, vaak zeer verhelderend en een enkele keer schokkend laten ze hun licht schijnen op het algehele raadsel van het verschil tussen man & vrouw. Barbara en Allan Pease hebben een trainingsinstituut, gespecialiseerd in communicatie.. Hiermee timmeren ze wereldwijd aan de weg. (ISBN/EAN: 9027467676) Booknr: 30120. € 9 PERELMAN, CHAIM. The New rhetoric. [S.l.] : U of Notre Dame Pr., 1969., 1971. Paperback. 8vo. 566 pp. Very good copy. (ISBN/EAN: 0268004463) Booknr: 27557. € 30 PETER, LAURENCE J. Peter's Panacee. Hoe te zorgen dat het goed gaat. 66 recepten voor een beter leven. Deventer, Kluwe, 1973. Paperback. 8vo. 232 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9026703775) Booknr: 27298. € 8 PETER DE WIT (1958-). Sigmund. Achtste sessie Amsterdam : De Harmonie [Amsterdam] : Oog & Blik, 2001. Strip. Eerder verschenen in De Volkskrant, 20 oktober 1999 tot 24 juli 2000. (ISBN/EAN: 9061696402) Booknr: 22945. € 7 PETER REINHART GLEICHMANN (1932-) ; JOHAN GOUDSBLOM (1932-) ; NORBERT ELIAS (1897-1990). Human figurations : essays for Norbert Elias = Aufsätze für Norbert Elias. Amsterdam : Amsterdams Sociologische Tijdschrift, 1977. Paperback. 8vo. 463 pp. Published on the occasion of the 80th birthday of N. Elias. Merendeels oorspr. artn. van div. auteurs. Tekst gedeeltelijk in het Engels en in het Duits. Bibliogr. v.h. werk van N. Elias: p. 456-460. - Lit. opg. (Klein vlekje op achterzijde, verder een mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9090000364) Booknr: 27902. € 25 PETER VAN DER ROEST. Levenskunst. Utrecht : Servire, Met lit. opg. (Tekst op schutblad). (ISBN/EAN: 9063255217) Booknr: 22414. € 5 PETER VAN DER ROEST. Levenskunst. Utrecht : Servire, 1996. Paperback. 8vo. 127 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9063255217) Booknr: 32847. € 6 PÉTREMENT, SIMONE. Simone Weil. A Life. New Yotk, Pantheon Books, 1976. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIV, 577 pp. (A very good copy of the hardbound edition). Simone Weil, a French Jew who broke with Judaism and wavered on the brink of Roman Catholicism, daughter of a respected French physician, sister of one of this century's great mathematicians, devoted herself to a pilgrimage in search of truth and God amid the poverty and misery of the poor. (ISBN/EAN: 0394498151) Booknr: 40435. € 20 PHILIP WILLEM VAN HEUSDE (1778-1839). JACOBUS MATTHEUS MARIA DE VALK (1927-). Wijsbegeerte van het gezond verstand. Baarn : Ambo, 1989. Paperback. 8vo. 143 pp. Met bibliogr., lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026308914) Booknr: 31887. € 9 PIEPER, JOSEF. Weistum, Dichtung, Sakrament. München, Im Kösel-Verlag, 1954. Cloth. Hardbound. 8vo. 348 pp. Erste Auflage. Booknr: 16770. € 14 PIETER ADRIANUS VROON (1939-1998). Wolfsklem : de evolutie van het menselijk gedrag. Baarn : Ambo, 1e dr.: 1992 Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9026313365) Booknr: 22141. € 9 PIETER ADRIANUS VROON (1939-1998). Toestanden. Baarn : Ambo, 1993. Paperback. 8vo. 241 pp. Gedeeltelijk eerder verschenen in de Volkskrant. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9026312571) Booknr: 22142. € 8 PIETER ADRIANUS VROON (1939-1998). Kopzorgen. Baarn : Ambo, 1990. Paperback. 8vo. 208 pp. Met reg. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9026310846) Booknr: 22143. € 8 PIETER ADRIANUS VROON (1939-1998). De ziel te lijf. Baarn : Ambo. z.j., Paperback. 8vo. 216 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9026313802) Booknr: 22144. € 8 PIETER ADRIANUS VROON (1939-1998). Allemaal psychisch. Amsterdam : Muntinga, 1992. Uitg. i.s.m. Uitgeverij Ambo Oorspr. uitg.: Baarn : Ambo, 1988 Met reg. (ISBN/EAN: 9067661406) Booknr: 22145. € 5 PIETER WILLEM ADRIAANS (1955-). Robot op zee. Amsterdam : Boom, 2003. Paperbac. 8vo. 191 pp. (Mooi exemplaar). Pieter Adriaans - filosoof, wiskundige, ondernemer, musicus, beeldend kunstenaar en avonturier - verkocht zijn met succes opgebouwde onderneming Syllogic om een jongensdroom te realiseren: meedoen met een transatlantische solozeilrace. Altijd op zoek naar mogelijkheden om zijn talenten te combineren wordt het project Robosail geboren. Zijn passie voor zeilen verbindt hij met zijn wetenschappelijk specialisme: het ontwerpen van intelligente autonome computersystemen. Na jaren van wetenschappelijke, technische en commerciële voorbereidingen verschijnt hij in 2000 in Plymouth met Robosail aan de start van de STAR, de tocht der tochten voor solozeilers. De finish in Newport zal hij niet halen... Robot op zee beschrijft dit uitzonderlijke project. Zowel de avontuurlijke tocht op zee, als de wetenschappelijke achtergronden ervan. Daarnaast is het ook het verslag van een filosofische zoektocht. Autobiografische, technische en filosofische stukken wisselen elkaar af en versterken elkaar. Er worden parallellen ontwikkeld tussen de wijsgerige gedachtevorming en het feitelijke avontuur op zee. (ISBN/EAN: 9053528695) Booknr: 28315. € 10 PINKOLA ESTES, CHARISSA. Women who run with the wolves. Contacting the power of the wild woman. London, etc., Rider, 1992. Paperback. 8vo. 520 pp. (ISBN/EAN: 0712657479) Booknr: 29291. € 14 PLATO. 1. Plato's apologie, Crito en Euthyphro. 2. De Meno van Plato. Groningen Djakarta, J.B. Wolters. 1938 en 1951., Twee teksten van Plato in het Grieks (!) in een privé-band. Halflinnen. Kartonnen gemarmerde borden. Gebonden. 8vo. 87, 69 pp. Met in het rugbandje de 2 bijbehorende katernen met aantekeningen. Met inleiding en aantekeningen. (Net exemplaar). Booknr: 16542. € 15 PLATO. Vervoering en onsterfelijkheid van de ziel. Hilversum - Antwerpen, W. de Haan - Standaardboekhandel, 1964. Paperback. 8vo. 178 pp. (Phoenix Klassieke Pockets 4, onder redactie van S.L. Radt en C.M. Stibbe).). Vertaald door: P.C. Boutens. (Goed exemplaar). Booknr: 34455. € 8 PLATO. Philebus. London, Penguin Classics, 1988. Paperback. 8vo. 150 pp. With an introduction. (Good copy). (ISBN/EAN: 0140442959) Booknr: 40444. € 7 PLATO. Theatetus. London, Penguin Classics, 1988. Paperback. 8vo. 256 pp. With an essay. (Good copy). (ISBN/EAN: 0140444505) Booknr: 40445. € 12 PLATO. (GERARD KOOLSCHIJN, ED.). Politeia. Amsterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 1971. Paperback. 8vo. 302 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9025315321) Booknr: 41394. € 10 PLATO (428-348 V.CHR.). GERARD KOOLSCHIJN. Plato , schrijver. 1. De liefde. 2. Onzekerheid. 3. Rechtvaardiging. 4. Verstarring. Amsterdam, Bert Bakker, 1987. Paperback. 8vo. 286 pp. Gekozen en vertaald door Gerard Koolschijn. Met index. (ISBN/EAN: 9035110536) Booknr: 36244. € 8 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 5. Gorgias - Euthymedos. Amsterdam, De Driehoek, 1987. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 226 pp. Mooi exemplaar Booknr: 13627. € 9 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 6. Protagoras - Alkiades - Brieven. Amsterdam, De Driehoek, 1987. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 251 pp. Mooi exemplaar Booknr: 13628. € 8 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 7. Kratylos - Parmenides. Amsterdam, De Driehoek, 1988. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 222 pp. Mooi exemplaar Booknr: 13629. € 9 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 8. Sofist - Staatsman. Amsterdam, De Driehoek, 1989. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 228 pp. Mooi exemplaar Booknr: 13630. € 9 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 9. Theaitetos - Philebos. Amsterdam, De Driehoek, 1991. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 255 pp. Mooi exemplaar Booknr: 13631. € 9 PLATOON. PLATO Verzameld Werk deel 11. De wetten. Wat is wetgeving? Amsterdam, De Driehoek, 1993. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 633 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 13632. € 16 PLATOON. PLATO. Verzameld Werk deel 1. Xenephoon - Phaidros - Symposion. Amsterdam, De Driehoek, 1984. Blauw linnen. Goudopdruk. Gebonden. 8vo. 225 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 13633. € 9 PLUYMAKERS, J.W.M. Jaspers' Freudbeeld. De psychoanalyse als wetenschap en wereldbeschouwing. Rotterdam, Erasmus Universiteits Drukkerij, 1993. Karton. 8vo. 263 pp. (dissertatie). With extended summary in English, Zusammenfaasung in Deutsch, samenvatting in Nederlands. (Mooi exemplaar). Booknr: 13428. € 18 POLONSKAYA (POLONSKAIA), (ED.). Abaï. Vie Temps Art. Abai. Life Time Art. (1845 - 1904) Almaty, 1994. With hundreds of illustrations in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 229 pp. (With extended index). (Very good copy). Text in Russian, English and French. (A fine copy!). Abay/Abaï/Abai was born on what is today the city of Karauyl, in Abay District, East Kazakhstan Province; Abay's main contribution to Kazakh culture and folklore lies in his poetry, which expresses great nationalism and grew out of Kazakh folk culture. Before him, most Kazakh poetry was oral, echoing the nomadic habits of the people of the Kazakh steppes.The leaders of the Alash Orda movement saw him as their inspiration and spiritual predecessor. Contemporary Kazakh images of Abay generally depict him in full traditional dress holding a dombra (the Kazakh national instrument). Today, Kazakhs revere Abay as one of the first folk heroes to enter into the national consciousness of his people. Almaty State University is named after Abay, so is one of the main avenues in the city of Almaty. Booknr: 31083. € 25 POMPE, W.P.J., E.A. (RED.). Klinisch-Psychiatrisch onderzoek van delinquenten. Problemen rond hun observatie in de psychiatrische observatiekliniek van het gevangeniswezen te Utrecht. Assen, Van Gorcum & Comp., 1962. In 2 banden. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. (14), 402; 43 pp. Het stofomslag van deel 1heeft aan de bovenzijde enkele beschadigingen. Verder een nette set. Booknr: 37285. € 35 POORTHUIS, MARCEL. Het gelaat van de messias. Messiaanse Talmoedlezingen van emmanuel Levinas. Vertaling, Commentaar, Achtergronden. The face of the Messiah. Emmanuel Levinas'Messianic Talmud Lectures. Zoetermeer, Uitgeverij Boekencentrum - B. Folkertsma Stichting voor Talmudica, 1992. Paperback. 8vo. IX, 299 pp. Summary in English. (Mooi exemplaar). Booknr: 37161. € 20 POPPER, KARL. Conjectures and Refutations: The Growth of Scientific Knowledge. New York and Evanston, Harper Torchbooks, 1965. Paperback. 8vo. VIII, 417, 12 pp. A good copy. Booknr: 11006. € 16 POPPER, KARL R. (KARL RAIMUND), 1902-1994. Objective knowledge : an evolutionary approach. Oxford [Eng.] : Clarendon Press ; New York : Oxford University Press, 1979., 1972. Paperback. 8vo. x, 380 p. ; 22 cm. Includes bibliographies and indexes. (Light traces us use. Good copy). (ISBN/EAN: 0198750242) Booknr: 27559. € 20 POPPER, KARL R. The Logic of Scientific Discovery London, Hutchinson, 1968. Paperback. 8vo. 479 pp. Good copy. Small wihite sticker on cover. Booknr: 35435. € 14 POS, H.J. Beginselen en Gestalten. Keur uit de verspreide geschriften van H.J. Pos Deel II. Assen -Arnhem, Van Gorcum - Van Loghum Slaterus, 1958. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 345 pp. (Goed exemplaar. Vochtspoortje op omslag). Essays over o.m. Descartes, Husserl, Kant, Marx, Stoa, Hedendaagse wijsbegeerte, existentialisme. Booknr: 41092. € 14 PUYN, RON. Kinderen van de duisternis. Krankzinnig of bezeten? Bussum, Strengholt, 1993. Paperback. 8vo. 172 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060108213) Booknr: 35863. € 7 Q. HORATI FLACCI (ED. EDUARDUS C. WICKHAM).. Opera. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1967. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34418. € 16 QUEVEDO, FRANCISCO DE. Dromen Baarn, Ambo, 1992. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 164 pp. (Ambo-Klassiek). Rug wat ontkleurd. Verder een Mooi ex. (ISBN/EAN: 9026310285) Booknr: 12026. € 18 QUINTUS HORATIUS FLACCUS (65-8 V. CHR.). PETRUS HERMANUS SCHRIJVERS (1939-). Epoden. Groningen : Historische Uitgeverij, 2000. Paperback. 8vo. 28 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9065543937) Booknr: 28558. € 10 RADHAKRISHNAN, S. Eastern religions and western thought. London, Oxford University Press, 1964. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIII, 396 pp. (A small piece of dustjacket lacks. Else a good copy of the hardbound edition). Second edition. In Europe we have much te learn from India.... Booknr: 37099. € 13 RAS, H.J.C., RIJTHOVEN, T. VAN & R. BEUNDERMAN (RED.). Angsten en fobieën. Utrecht, Ned. Ver. voor Psychotherapie, 1985. Paperback. 8vo. 349 pp. (Goed exemplaar). Bundel met voordrachten van congresdag. De twee ten onrechte niet opgenomen voordrachten zijn als katern los bijgevoegd. Booknr: 34750. € 9 RATNER, JOSEPH (ED.). Intelligence in the modern world. John Dewey's philosophy. New York, The Modern Library, 1939. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. XV, 1077 pp. (The Modern Library of the World's Best Books). John Dewey, pioneer in American education and philosophy, with enormous influence, including the whole range of human experience. (dustjacket with defects to spine ends and conrers. Else a very good copy). Booknr: 35165. € 15 REARDON, B.M.G. Religious Thought in the Nineteenth Century. Cambridge, At the University Press, 1966. Illustrated from writers of the period. Paperback. 8vo. IX, 405 pp. (A good copy). Booknr: 37774. € 15 REE, FRANK VAN. Dicht op de huid. Een autobiografie. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 1990. Paperback. 8vo. 287 pp. (Naam op schutblad. Een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9050181155) Booknr: 39330. € 7 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). GARY MAC ENERY. Je verdriet voorbij : een gids voor jongeren over zelfmoord. Utrecht : Bruna, 1991. 1e dr.: 1991. (ISBN/EAN: 902298012X) Booknr: 22149. € 6 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Overleven , hoe doe je dat ?. Bloemendaal : Aramith, Uitg. ter gelegenheid van de 8ste Wetenschap & TechniekWeek, 10-17 oktober 1993, georganiseerd onder auspiciën van de Stichting Wetenschap & TechniekWeek Met lit. opg. 1e dr.: 1993. (ISBN/EAN: 9068341340) Booknr: 22150. € 6 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Het geestige lichaam : tussen brein en body. Utrecht : Bruna, 1e dr. ook 1994. (ISBN/EAN: 902298169X) Booknr: 22151. € 8 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Pleisters voor de ziel : geluk en gelazer in relaties. [Utrecht] : Bruna, 1991. (ISBN/EAN: 9022980340) Booknr: 22152. € 7 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Persoonlijk onderhoud : zakboek voor zelfanalyse. Utrecht : Bruna, Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9022981088) Booknr: 22153. € 8 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Pleisters voor de ziel : geluk en gelazer in relaties. [Utrecht] : Bruna, 1991. (ISBN/EAN: 9022980340) Booknr: 22154. € 7 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Pleisters voor de ziel : geluk en gelazer in relaties. [Utrecht] : Bruna, 1991. (ISBN/EAN: 9022980340) Booknr: 22155. € 6 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Overleven , hoe doe je dat ?. Bloemendaal : Aramith, Uitg. ter gelegenheid van de 8ste Wetenschap & TechniekWeek, 10-17 oktober 1993, georganiseerd onder auspiciën van de Stichting Wetenschap & TechniekWeek Met lit. opg. 1e dr.: 1993. (ISBN/EAN: 9068341340) Booknr: 22156. € 7 REGNERUS FOLQUINUS WILLIBRORDUS DIEKSTRA (1946-). Denkwijzer : psychologie voor dag en nacht. Baarn : Ambo, 1988. Paperback. 8vo. 141 pp. Columns oorspr. verschenen in de dagbladen van de Gemeenschappelijke Persdienst (GPD), 1986-1987. 1e dr.: 1988. (Goed exemplaar). Dit boekje laat op eenvoudige en vaak amusante wijze zien hoe wij onszelf kunnen verbeteren met de verworvenheden van de moderne psychologie. Aan de orde komen uiteenlopende onderwerpen als relaties, versieren, seksualiteit, omgaan met stress, het nut van dagdromen, brainjogging, geheugentraining, discussietechnieken, jaloezie, achterdocht, ijdelheid, het omgaan met moeilijke anderen en met de onvermijdelijke tegenslagen van het leven. Daarnaast worden ernstige onderwerpen behandeld als de psychologie van leugen en bedrog, van doodsangst en rouw, en zelfs Aids, kunstmatige bevruchting en zelfdoding worden aan de orde gesteld. In de meer dan 30 korte hoofdstukken wordt zo een hele scala van vragen en problemen op belangrijke levensterreinen besproken. NBD|Biblion recensie" Zeer korte psychologische beschouwingen (33 in getal) over zeer uiteenlopende onderwerpen als jaloezie, tv-films, verkrachte mannen, hersenen, pijn en tijdwinst. De auteur is hoogleraar in de klinische psychologie in Leiden. Het zijn vaak anekdotische, meestal populair-wetenschappelijke, redelijk leesbare ontboezemingen, die wellicht tot enig nadenken bij de lezer kunnen leiden en eerder gepubliceerd werden in de bladen van de Gemeenschappelijke Persdienst. (Biblion recensie, D.C.J. Grabijn.) (ISBN/EAN: 9026308582) Booknr: 31897. € 6 REICH, ILSE OLLENDORFF. Wilhelm Reich. München, Kindler, 1975. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 214 pp. "Das Leben des grossen Psychoanalytikers und Forschers, aufgezeichnet von seiner Frau und Mitarbeiterin". Vorwort von A.S. Neill. Booknr: 11623. € 16 RENÉ DIEKSTRA (1946-). GARY MAC ENERY. Je verdriet voorbij : een gids voor jongeren over zelfmoord. Utrecht : Bruna, 1991. (ISBN/EAN: 9022979202) Booknr: 21687. € 6 RENÉ JACQUES VAN HELSDINGEN (1915-). C. G. Jung. Den Haag : Kruseman, Paperback. 8vo. 1974. (ISBN/EAN: 9023302893) Booknr: 23453. € 8 REVEL, JEAN-FRANÇOIS. De totalitaire verleiding. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1977. Paperback. 8vo. 332 pp. (Synopsis). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029535164) Booknr: 41836. € 6 RHODOS, APOLLONIOS VAN. De tocht van de Argonauten. Jason, Medea en het Gulden Vlies. Amsterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 2004. Met topografische kaarten. Paperback. 8vo. 419 pp. Vertaald door Wolther Kassies. Met inleiding. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9025301991) Booknr: 41102. € 18 RHODOS, APOLLONIOS VAN. De tocht van de Argonauten. Jason, Medea en het Gulden Vlies. Amsterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 2004. Met topografische kaarten. Paperback. 8vo. 419 pp. Vertaald door Wolther Kassies. Met inleiding. (Goed exemplaar!). (ISBN/EAN: 9025301991) Booknr: 41103. € 16 RICHARD ELLIOTT FRIEDMAN. A.L.A. HAACKE. De verdwijning van God : een goddelijk mysterie. Baarn : Ten Have, Met lit. opg., reg Vert. van:The disappearance of God : a divine mystery. - New York : Little, Brown, 1995. (ISBN/EAN: 9025946690) Booknr: 22434. € 14 RICHMOND, VIRGINIA P., CROSKEY, JAMES C. MC, A.O. Nonverbal Behavoir in Interpersonal Ralations. New Jersey, Simon & Schuster, 1987. Illustrated. Paperback. 8vo. VIII, 310 pp. (Good copy). (ISBN/EAN: 0136234224) Booknr: 34748. € 10 RIJSINGEN, HANNIE VAN. Senioren op vrijersvoeten. Wat vijftigplussers willen weten over seksualiteit, intimiteit en relaties. Haarlem, J.H. Gottmer, 2003. Paperback. 8vo. 192 pp. (Goed exemplaar). Senioren op vrijersvoeten geeft vijftigplussers op een prettig leesbare wijze informatie, suggesties en tips over alles wat met seksualiteit, intimiteit en relaties te maken heeft. Het boek richt zich op de vitale vijftigplusser die nog volop in staat is de verschillende facetten van zijn of haar leven te ontwikkelen, en die de capaciteiten heeft om meer energie te halen uit de meest betekenisvolle relaties die een mens heeft: met zichzelf en met een partner. Het boek is daarnaast ook van nut voor mensen die onrust of onvrede voelen, maar niet de vinger kunnen leggen op de plekken die deze gevoelens veroorzaken. Senioren op vrijersvoeten steekt senioren onder het motto `wees nu jong, je kunt altijd nog oud worden´ een hart onder de riem. Hannie van Rijsingen is seksuologe met een eigen praktijk in Lelystad. Vorig jaar verschenen van haar hand Zin in vrijen... voor mannen en Zin in vrijen... voor vrouwen. (ISBN/EAN: 9068341979) Booknr: 23246. € 8 RITSEMA, BEATRIJS. Het belegerde ego. Amsterdam, Prometheus, 1993. Paperback. 8vo. 152 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9053331859) Booknr: 31054. € 8 ROBERT CHOATE DARNTON (1939-). EUGÈNE DABEKAUSSEN. Mesmerisme en het einde van de Verlichting in Frankrijk. Amsterdam : Bakker, 1988. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 213 pp. Oorspr. uitg.: New York : Basic Books, 1968. Met lit. opg., reg. Vert. van:Mesmerism and the end of enlightenment in France. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035105613) Booknr: 28560. € 15 ROBERT J. LANGS (1928-). JACQUELINE MOONEN. Ontsluier uw dromen : een revolutionaire techniek om dromen te doorgronden. 's-Gravenhage : Bzztôh, 1988. Vert. van:Decoding your dreams : a revolutionary technique for understanding your dreams. - New York : Holt, cop. 1988. (Naam op schutblad). (ISBN/EAN: 9062914527) Booknr: 21741. € 8 ROBINSON, DANIEL N. An intellectual history of psychology. Wisconsin, The University of Winsconsin Press, 1981. Wrappers. 8vo. 484 pp. Good copy. Booknr: 12096. € 16 RODOLPHUS AGRICOLA (1444-1485). MARC GERARD MARIE VAN DER POEL (1957-). Over dialectica en humanisme. Baarn : Ambo, 1991. Met bibliogr. (ISBN/EAN: 9026308833) Booknr: 21218. € 8 ROEL, HANS PETER. De kracht van inspiratie. (Later verschenen als: Je droom komt uit). Blaricum, Andromeda, 2002. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 127 pp. (Mooi exemplaar). Hans Peter Roel beschrijft in dit boek het principe van inspiratiemanagement in de vorm van een verhaal. De hoofdpersoon Mick Evers komt hierin in aanraking met de ideeen van de succesvolle ondernemer Paul Watson. Stap voor stap maakt hij kennis met zijn theorie, die gebaseerd is op het ontdekken van je droom en het realiseren hiervan. Inspiratiemanagement is een moderne theorie die succesvol is toegepast door bijvoorbeeld Ikea en Body Shop. Om succes te hebben, moet een onderneming in onze tijd steunen op het ontwikkelen van talent en het tonen van maatschappelijke betrokkenheid. En dat probeert de auteur met dit boek te bewijzen. 'Je droom komt uit' is geschikt als werkboek bij het realiseren van je eigen managementdroom. (ISBN/EAN: 9055991341) Booknr: 34747. € 8 RONALD ANTONIUS ADRIANUS GERARDUS MARIA VAN RAAK (1969-). Oud licht op nieuwe zaken : adviezen van Erasmus , Spinoza , Thorbecke , Multatuli , Huizinga en anderen. [Diemen] : Veen Magazines, Essays in kortere vorm veelal eerder verschenen in Filosofie Magazine Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9076988277) Booknr: 22160. € 8 ROOIJ, AD DE (RED.). Fysica van samenwerking. Naar een krachtenfusie van Burgers, Bestuurders, Bureaucraten en Bedrijven. Zaltbommel, Europese Bibliotheek, Geïllustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 359 pp. (Mooi exemplaar). Grote actuele problemen in onze maatschappij zoals op het gebied van de mobiliteit, de zorg en het onderwijs, schreeuwen om creatieve, structurele oplossingen. Stel dat we ons fundamenteel bezinnen op onze manier van samenwerken, ontstaat er dan wellicht zicht op een werkelijk nieuwe weg? En komen er dan ook nieuwe, praktisch uitvoerbare oplossingen in beeld? Deze vragen staan in Fysica van Samenwerking centraal. Het boek is een coproductie van 46 auteurs, afkomstig uit zeer verschillende geleding... Dit boek geeft een mooie bundeling van de waardevolle elementen uit de beleidsontwikkeling in de ruimtelijke ordening van het afgelopen decennium. Dat de hierin opgenomen invalshoeken niet zo heel nieuw zijn moet aan het vakgebied, en niet aan de auteurs verweten worden. Door de opzet van het boek, een bundeling van essay's, bevat het soms veel herhalingen en blijft het erg aan de oppervlakte steken. Voor mensen die een introductie in meervoudige besluitvorming wensen, bezien vanuit een veelheid aan invalshoeken, is dit een relevant werk. (ISBN/EAN: 9028835067) Booknr: 36233. € 12 ROSENZWEIG, FRANZ. (LIGTEN, A.P.J. VAN, RED.). De Ster van de Verlossing. Delft - Meppel, Eburon - Skandalon, 2000. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. XX, 589 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schutblad). In de vertaling van Alex P.J. van Ligten in samenwerking met F. Kransen en A. Sevenster Met potlood op dienstpostvelletjes, zo schreef Franz Rosenzweig zijn grootse boek: Der Stern der Erlösung. Niet in de studeerkamer, maar aan het Balkanfront tijdens de Eerste Wereldoorlog begon hij zonder bibliotheek en notities tot zijn beschikking te hebben. Het boek is een weergave van het denken over de wereld van de filosofie en de theologie, van het jodendom en het christendom - en Rosenzweigs persoonlijke stellingname daarin. Rosenzweig noteerde zinnen die maar op een enkel moment in de geschiedenis toegankelijk en te verwoorden zijn. Het boek heeft dan ook niet voor niets de reputatie dat er onmisbare inzichten in zijn verwoord. Het is zo'n boek waarin je al lang eens had moeten lezen, maar het kwam er nooit van. De Nederlandse vertaling van Alex van Ligten maakt dat Der Stern met zijn compacte schrijftrant en weerbarstige Duits toegankelijker werd dan ooit. De grote thema's Het is een boek over de grote thema's: God, wereld en mens. Zij vormen als het ware een eerste driehoek. Schepping, openbaring en verlossing vormen de tweede. In elkaar geschoven, in het derde deel, vormen ze een davidsster: de ster van de verlossing. In deze drie delen wordt uitgelegd hoe alle denken, geloven en politiek-maatschappelijke systemen op hun grondvesten wankelen. Desalniettemin maakt het boek de onontkoombare weg van de dood naar het leven zichtbaar. Het boek is ook een taalmonument. Er staan ingewikkelde, lange zinnen in, maar ook sterke one-liners: 'liefde is geen eigenschap, maar een gebeurtenis', 'het is altijd de ander die sterft; de mens kan zichzelf niet gestorven denken'. Het boek zit vol poëtische verzuchtingen, maar kent ook mathematische beschouwingen. Rosenzweig speelt met taal: soms schrijft hij in gedragen stijl, maar vaak ook 'hoor' je hem vurig betogen. Wat het genre is? Waarschijnlijk theologie, filosofie en reflectie op de geestesgeschiedenis ineen. In de vertaling klinkt het origineel in de gehanteerde stijl door, maar het is toch ook zoveel mogelijk een echt Nederlandse tekst geworden. In het boek zijn een toelichtingen- en verwijzingsgedeelte opgenomen, die het lezen vergemakkelijken. Alex van Ligten (1947) is als predikant verbonden aan de Hervormde Gemeente te Sneek. Hij publiceerde de op de inzichten van Rosenzweig geschoeide Wegwijzer voor de bijbel (1996); Licht dat in de nacht begint (1999): meditaties bij het bijbelboek Richteren. Tevens vertaalde hij liederen voor de bundel Hoop voor alle volken (1997). De vertaling De ster van de verlossing kwam tot stand in nauwe samenwerking met germanist F. Kransen en Rosenzweigkenner A. Sevenster. (ISBN/EAN: 9051667744) Booknr: 38313. € 35 ROSWITHA BURGARD (1943-). KARIN SLOT ; ANNEKE GELUK. Hoe vrouwen " gek " worden gemaakt : onderzoek naar seksistische methoden in de hulpverlening. Baarn : In den Toren, 1980. Ondertitel op omslag: Seksisme in de psychiatrie Met lit.opg Vert. van:Wie Frauen "verrückt" gemacht werden. - Berlin : Frauenselbstverlag, 1978. (ISBN/EAN: 9060745183) Booknr: 21716. € 7 ROTTEVEEL MANSVELS, F.G. Een overzicht van de Griekse tragedies. Leiden, E.J. Brill, 1951. Paperback. 8vo. 118 pp. Booknr: 41099. € 6 ROWLAND, MICHAEL DOMEYKO. Absoluut gelukkig. Deventer, Uitgeverij Ankh-Hermes, 1996. Paperback. 8vo. 255 pp. (Mooi exemplaar). 'Wat een fantastische en bijzondere ervaring is dat wat we leven noemen! Wat een mogelijkheden, avonturen, vreugde, vrede, kennis en uitzonderlijk geluk staat hen te wachten die de grote geheimen van het leven ontdekken. De meeste mensen nemen genoegen met een piep klein deeltje van hun mogelijkheden en geloven dat dat alles is wat er is. Maar weinigen beseffen dat er meer moet zijn, dat het leven in geen enkel opzicht begrensd is. Je bent een uiting van leven in het algemeen en de enige beperkingen die er zijn, zijn die die je jezelf oplegt. Van nu af aan kunje de weg van de eerstgenoemde categorie achter je laten om het pad van die weinigen te volgen. Sta hier even bij stil, kijk, onderzoek en aanvaard dat er veel meer is dan het louter wereldse, het middelmatige en het saaie. Je kunt nu uitje cocon tevoorschijn komen en alle beperkingen van het verleden achter je laten om met volle kracht uiting te geven aan wie je werkelijk bent. Als het doel je eenmaal helder voor ogen staat en je écht de eerste stap durft te zetten, zal een uitbarsting van kracht en energie door je heen stromen. Dan ligt absoluut geluk binnen je bereik.' Zo begint dit buitengewone boek van Michael Rowland, een van de briljantste workshopgevers en sprekers van Australië, die hier de essentie van vijfentwintig jaar onderzoek en ervaring op het gebied van de menselijke psyche heeft vastgelegd. Lees hoe u meer van uw vermogens, talenten en intelligentie kunt gebruiken om uitstekende relaties en meer materiële welvaart in uw leven te creëren. Haal uit uzelf wat er allemaal in u zit en verwerf een zelfinzicht en intuïtie waarvan u versteld zult staan. Ontdek uw levensdoel en wordt werkelijk wie u bent. (ISBN/EAN: 9020281216) Booknr: 33371. € 9 RUSSELL, BERTRAND. Geschiedenis der Westerse filosofie (in verband met politieke en sociale omstandigheden van de oudste tijden tot heden). Katwijk, Servire., 1984. Linnen. Gebonden. Met stofomslag. 8vo. 774 pp. Rug omslag licht ontkleurd; verder een mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789063250706) Booknr: 1607. € 24 RUSSELL, BERTRAND. Sceptical essays. London, Unwin, 1977. Paperback. 8vo. 189 pp. A good copy. Booknr: 29268. € 7 RYNCK, PATRICK DE. WELKENHUYSEN, ANDRIES. De oudheid in het Nederlands : repertorium en bibliografische gids voor vertalingen van Griekse en Latijnse auteurs en geschriften. Baarn : Ambo, c1992., 1993. Linnen. Met dtofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 432 p. ; 23 cm. Includes index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026310986) Booknr: 28562. € 30 SAHL, HANS. Memoires van een moralist. Amsterdam - Antwerpen, Atlas, 2001. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 408 pp. (Naam vorige eigenaar op schutblad. Mooi exemplaar). Hans Sahl (1902-1993) wordt in Dresden geboren als zoon van welgestelde, joodse ouders. Hij studeert kunst- en literatuurgeschiedenis en filosofie en werkt vervolgens van 1924 tot 1932 als recensent voor verschillende kranten. In 1933 vlucht hij berooid naar Praag en komt na verloop van tijd in Parijs terecht. Hij vertelt over Joseph Roth, die zich later dood zal drinken, en die op een nacht tegen Sahl schreeuwt: 'Ik wil hier blijven! Ik ga niet weg! Ik wil niet naar Amerika! Ik ben een Europeaan en ik wil in Europa sterven, hier in de straten van Parijs!' Na de totstandkoming van het verdrag tussen Hitler en Stalin breekt Sahl voor altijd met het communisme. Hij doet verslag van zijn verblijf in een interneringskamp in 1939 en 1940, waar Walter Benjamin in een hoekje zat, achter een aardappelzak die als gordijn fungeerde, en - omdat hij niets beters te doen had - een krant oprichtte. In 1941 vlucht Sahl naar de Verenigde Staten. Na een leven als banneling keert Sahl uiteindelijk in 1989 weer terug naar Duitsland. (ISBN/EAN: 9045005441) Booknr: 36845. € 12 SAMUEL MAREK ANSTADT (1920-). Op zoek naar een mentaliteit. Amsterdam : Wetenschappelijke Uitgeverij, 1973. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9021427443) Booknr: 21742. € 9 SAMUEL P. OLINER ; PEARL M. OLINER. FRANS J. BRUNING. De altruïstische persoonlijkheid : waarom riskeerden gewone mannen en vrouwen hun leven om anderen te redden ?. Amsterdam : Balans, 1989. Vert. van:The altruistic personality : rescuers of Jews in Nazi Europe. - New York : Free Press ; Londen : Collier Macmillan, 1988. (ISBN/EAN: 9050180787) Booknr: 21717. € 10 SÁNDOR FERENCZI (1873-1933). WILFRED ORANJE. Het oceanische gevoel : naar een theorie van het genitale. Meppel [etc.] : Boom, 1988. Paperback. 8vo. 103 pp. Oorspr. uitg.: Leipzig [etc.] : Internationaler Psychoanalytischer Verlag, 1924. - (Internationale psychoanalytische Bibliothek ; 15). Met lit. opg. Vert. van:Versuch einer Genitaltheorie. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060098137) Booknr: 31898. € 7 SANTILLANA, GIORGIO DE. Reflections on Men and Ideas. n.p., The Massachusetts Institute of Technology, 1968. Cloth. Hardbound. Spine silver lettered. 8vo. XII, 381 pp. (A very good copy). On i.a. Newton, Leonardo, Toscanelli, Volta, Galileo, Parmenides, Opprnheimer, Vico, Descartes, Eudoxus, Plato, Einstein, Bruno, Leibniz. Booknr: 41115. € 15 SAVATER, FERNANDO. De moed om te kiezen. Een filosifie van de vrijheid. Utrecht, Bijleveld, 2005. Paperback. 8vo. 175 pp. (Mooi exemplaar. Uit druk). Fernando Savater (*1947) is een van de meest gelezen filosofen van onze tijd. Hij verwierf internationale faam met zijn bestseller 'Het goede leven' over ethiek in de moderne wereld. In 'De moed om te kiezen' richt Savater zich op wat hij beschouwt als de kern van de gehele wijsbegeerte: het vraagstuk van de menselijke vrijheid. Op de hem typerende speelse en enthousiasmerende wijze behandelt hij kwesties zoals: is vrijheid wel een filosofisch probleem; wat betekent vrijheid voor de mens; kunnen we in vrijheid kiezen voor het slechte, bestaat de vrije wil; zijn er verschillende vormen van vrijheid; en hoe kunnen we in vrijheid vorm geven aan de vrijheid? Bovendien wijst Savater op de zes fundamentele keuzen die ten grondslag liggen aan een waarachtig vrij bestaan: de keuze voor waarheid, de keuze voor genot, de keuze voor politiek, de keuze voor onderwijs, de keuze voor menselijkheid en de keuze voor het onvoorspelbare. Aldus is 'De moed om te kiezen' niet alleen een wijsgerige verkenning van de vrijheid, maar ook een hartstochtelijk pleidooi voor de vrijheid. Het werk biedt zo een filosofische en tevens een praktische handreiking aan iedereen die zijn vrijheid liefheeft. Dit is kort gezegd een boek dat niemand die begaan is met de vrijheid ongelezen mag laten. NBD|Biblion recensie: Savater (1947) is een Spaans filosoof die bekend is geworden door betrekkelijk lichtvoetige inleidingen tot filosofische onderwepen, soms geschreven voor zijn zoon. Dit boek is een wijsgerig-antropolgische uiteenzetting over de waarde van vrijheid voor de mens. Duidelijk zijn de banden met het existentialisme van Sartre en Ortega y Gasset. Er zijn twee delen: het eerste bevat een a-historisch onderzoek van het vrijheidsconcept, het tweede past de inzichten daarvan toe in de praktijk. De menselijke vrijheid is uniek en absoluut. Zijn natuur noch verstand kunnen vertellen hoe we moeten kiezen. Dit extreme idee van vrijheid voert direct tot ontologisch indeterminisme en waarden relativisme. Het boek is afgestemd op een ruim, niet per se filosofisch geschoold publiek. Het is goed leesbaar, maar de argumentatie is soms erg eenvoudig en daardoor ook eenzijdig. De nadelen van ongebreidelde vrijheid en individualiteit worden nergens besproken. Dat vervreemding het gevolg is van extreme vrijheid wordt niet vermeld. De problematiek van het fysisch determinisme blijft onbesproken.Vrijheid is een belangrijk concept, en Savaters versimpeling kan als inleiding dienstig zijn maar helpt ons niet echt het concept beter te begrijpen. (Biblion recensie, Wim Fievez). (ISBN/EAN: 9061316707) Booknr: 30894. € 12 SAVATER, FERNANDO. Goed samen leven. Politiek voor mensen van morgen. Utrecht, Bijleveld, 1998. Paperback. 8vo. 176 pp. (Door het boek heen zijn regels met gele stift gemarkeerd of met rood potlood onderstreept. Kortom een bewerkt exemplaar). Fernando Savater (*1947) is een van de meest gelezen filosofen van onze tijd. Hij verwierf grote faam dankzij boeken waarin hij op ontspannen toon een dialoog aangaat met zijn bijna volwassen zoon over de levensvragen waarmee elk mens te maken krijgt. Na zijn succes-boek < SAVATER, FERNANDO. Goed samen leven. Politiek voor mensen van morgen. Utrecht, Bijleveld, 1998. Paperback. 8vo. 176 pp. (Door het boek heen zijn regels met gele stift gemarkeerd of met rood potlood onderstreept. Kortom een bewerkt exemplaar). Fernando Savater (*1947) is een van de meest gelezen filosofen van onze tijd. Hij verwierf grote faam dankzij boeken waarin hij op ontspannen toon een dialoog aangaat met zijn bijna volwassen zoon over de levensvragen waarmee elk mens te maken krijgt. Na zijn succes-boek < SAWYER, RALPH D. & MEI-CHÜN LEE SAWYER. Ling Chi' i ching. Een klassiek Chinees orakel. Deventer, Uitgeverij Ankh-Hermes, 1997. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 310 pp. Een toegankelijk Chinees orakel, gericht op de vragen van het leven van alledag. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9020219537) Booknr: 16057. € 16
SCHACTER, DANIEL L. De kunst van het geheugen. De herinnering , de hersenen en de geest. Amsterdam, Uitgeverij Anthos, 1996. Geïllustreeerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 446 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Een fraaie en gedegen synthese van het moderne geheugenonderzoek. (ISBN/EAN: 90414020479041402047) Booknr: 38969. € 15
SCHEURS, B.J. Karl Popper en de Metafysica. Amsterdam, 1990. Wrappers. 8vo. 250 pp. (Diss. met stellingen). With a summary in English. (Randen lichtjes ontkleurd. Overigens een goed ex.). Booknr: 12418. € 20
SCHLECHTA, KARL (HRSG.). (FRIEDRICH NIETZSCHE). Friedrich Nietzsche - Werke II. Frankfurt am Main - Berlin, Ullstein Materialien, 1983. Paperback. 8vo. 835 pp. Inhalt: Morgenrot; Die fröhliche Wissenschaft; Also sprach Zarathustra. (Pencil lines in margins). Booknr: 16878. € 12
SCHLECHTA, KARL (HRSG.). (FRIEDRICH NIETZSCHE). Friedrich Nietzsche - Werke I. Frankfurt am Main - Berlin, Ullstein Materialien, 1983. Paperback. 8vo. 1008 pp. Die Geburt der Tragödie; Unzeitgemässe Betrachtungen; Menschliches, Allzumenschliches. (Pencil lines in margins). Booknr: 16879. € 12
SCHMIDT, WILHELM. Groene levenskunst. Wat ieder van ons voor het leven op de planeet kan doen. Amsterdam, Ambo/Anthos Uitgevers, 2010. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo.142 pp. (Mooi, nieuw exemplaar). In Groene levenskunst gaat Wilhelm Schmid in op de vraag wat ieder van ons in zijn eigen dagelijks leven kan doen voor het milieu. Hij schetst een ecologische levensstijl die de grote samenhangen op onze planeet in ogenschouw neemt zonder de details uit het oog te verliezen. Hij laat zien hoe we kunnen handelen en daarbij verantwoordelijkheid nemen voor ons eigen ecosysteem: als bewoners van een huis, van een stad, van een regio en als burgers van een globale samenleving. In 'Tien aspecten van een ecologische levensstijl' schetst Schmid de deugden van terughoudendheid, gelatenheid, bezonnenheid, ascese en reflectie. Hij pleit ervoor te streven naar gebruik in plaats van verbruik, en zingt de lof van het streven naar duurzaamheid - op het niveau van ons eigen kleine bestaan en dat van de grote maatschappelijke vragen over de omgang met onze natuurlijke leefomgeving. NBD|Biblion recensie: Of we het nu willen of niet en of we het nu bagatelliseren of niet, alles wat de mens doet, heeft allerlei effecten op de fysieke wereld om ons heen. Soms kleine, soms grote, gewenste en ongewenste. Ecologie bestudeert hoe alles samenhangt. De auteur (hoogleraar filosofie aan de Universiteit van Erfurt, Duitsland) legt uit hoe en waarom we er zelf nu al wijs aan doen ons een persoonlijke groene levensstijl eigen te maken. Wachten op anderen, bedrijven en overheden raadt hij af. Ons bewustzijn van de wereld als geheel ontstond toen eerst astronauten en daarna wij beelden van de aarde zagen van ver buiten de dampkring en haar zo als eenheid leerden beschouwen. Ecologische problemen hebben tegenwoordig door onze sterk ontwikkelde technologie enorme impact en bedreigen ons voortbestaan. Iedereen kan steentjes bijdragen van reeds bestaande mogelijkheden (de auteur geeft daarvan menig voorbeeld) om ecologisch te leven, te kopen en met energie om te gaan. Een kort essay over leven in het derde millennium besluit dit inspirerende boekje. Voorzien van enkele treffende illustraties in zwart-wit. Gebonden uitgave in pocketformaat; normale druk. (NBD|Biblion recensie, F.M. Boon). (ISBN/EAN: 9789026322532) Booknr: 39167. € 12
SCHMITZ DU MOULIN, HENRI. Blaise Pascal, une biographie spirituelle. Assen, Van Gorcum, 1982. Frontsipiece Masque mortuaire de Blaise Pascal. Wrappers. 8vo. XII, 150 pp. (Diss.) A very fine copy. Booknr: 4981. € 16
SCHMÖLDERS, CLAUDIA. Die Erfindung der Liebe. Berühmte Zeugnisse aus drei Jahrtausenden vorgestellt von Claudia Smölders München, Verlag C.H Bec, 1996. Cloth. Hardbound. 8vo. 315 pp. Texte über die Liebe aus drei Jahrtausenden: vom Hohenlied über die Liebeslehren der Antike, die Reflexionen des Mittelalters oder die Gedanken der "philosophes" des 17. Jahrhunderts bis zur Sartre, Anders, Barthes und Julia Kristeva. (A fine copy). (ISBN/EAN: 3406409970) Booknr: 19809. € 15
SCHNABEL, PAUL (RED.). Individualisering en sociale integratie. Nijmegen, SUN/Nederlands Gesprek Centrum, 1999. Paperbac. 8vo. 160 pp. (Mooi exemplaar). Individualisering is een historisch, sociaal en cultureel proces dat al sinds eeuwen in de westerse samenleving werkzaam en nog altijd gaande is. Er bestaat een neiging om ieder teken van verminderende sociale cohesie te beschouwen als een bewijs van toenemende individualisering. Mensen zouden zich steeds minder van elkaar aantrekken en zich niet meer voor het lot en het leed van anderen interesseren. Door de sociale wetenschappen wordt individualisering niet per se als een ongewenst proces of als een bron van voortdurende zorg beschouwd. Ze is bovendien zo alom aanwezig en zozeer verbonden met de manier waarop mensen leven en oordelen, dat een niet geïndividualiseerde vorm van bestaan voor de meeste mensen niet eens denkbaar zou zijn, laat staan dat die hen gelukkig zou maken. Individualisering is op zich niet een goede of een slechte ontwikkeling. In eerste instantie is ook niet de morele beoordeling ervan interessant, maar de empirische verkenning van wat op de verschillende gebieden van het samenleven onder die noemer schuilgaat. Nederlandse sociologen van naam (Christien Brinkgreve, Godfried Engbersen en Erik Snel, Carlo van Praag, jaap van der Stel en Romke van der Veen) analyseren de verschillende sociale fenomenen die het gevolg zijn van de individualisering en laten zien op welke manier individualisering weer tot nieuwe vormen van sociale samenhang en betrokkenheid leidt. (ISBN/EAN: 9061685826) Booknr: 27305. € 9
SCHOPENHAUER, ARTHUR. Er is geen vrouw die deugt. Amsterdam, De Arbeiderspers., 1974. Paperback. Met flappen. 8vo. 321 pp. (Privé domein 30) Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 902954452x) Booknr: 28045. € 20
SCHOPENHAUER, ARTHUR. Er is geen vrouw die deugt. Amsterdam, De Arbeiderspers., 1974. Paperback. Met flappen. 8vo. 321 pp. (Privé domein 30) Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 902954452x) Booknr: 37721. € 19
SCHOPENHAUER, ARTHUR. Werke in zehn Bände. Züricher Ausgabe. Zürich, Diogenes, 1977. Complete in 10 uniform volumes. Paperback. 8vo. Appr. 3000 pp. (Added: "Über Arthur Schopenhauer", Hrsg. Gerd Hafmans, Diogenes Taschenbuch 153). Vollständige Neuedition. Der Text folgt der historisch-kritischen Ausgabe von Arthur Hübscher, Wiesbaden 1972). (A good set: two spines with slightly chafed places). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). (ISBN/EAN: 3257204213) Booknr: 39020. € 60
SCHÖTTELNDREIER, MIRJAM. Monsters van kinderen, draken van ouders. Amsterdam, Uitgeverij De Balie, 1995. Paperback. 8vo. 183 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9046410137) Booknr: 31057. € 7
SCHRAUWERS, G.M. (RED.). Pedagogische Platenatlas. Den Haag - Breda - Antwerpen, Uitgeversmaatschappij Pax - Parcival - 't Groeit. z.j., Met talrijke afbeeldingen. Halflinnen. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 136 pp. Inhoud: De Prehistorie; Het Oosten; De Europese beschaving. Een uitgebreid geïllustreerd historisch overzicht van de pedagogiek. (Mooi exemplaar; het stofomslag heeft diverse reparaties ondergaan). Booknr: 39754. € 12
SCHREINER, CLAUDIA. Als vrouwen te hard werken. Utrecht, Het Spectrum, 198. Paperbcak. 8vo. 196 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 19328. € 9
SCHULTE, JOACHIM. Experience & expression. Wittgenstein's Philosophy of Psychology. Oxford, Clarendon Press, 1995. Paperback. 8vo. 179 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0198236069) Booknr: 24406. € 25
SCHWEGMAN, MARJAN. Maria Montessori 1870 - 1952. Kind van haar tijd. Vrouw van de wereld. Amsterdam, Amsterdam University Press, 1999. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 256 pp. (Mooi exemplaar). Schwegman laat zien dat Maria Montessori haar bijzondere kracht ontleende aan haar vermogen om tegelijkertijd grenzen te trekken en te overschrijden. Ze bewoog zich in treinen, auto's en vliegtuigen als een komeet door de wereld en leek altijd te ontsnappen. Zij verloor zich in anderen, maar hield die ook op afstand door zich de stijl van een prima donna aan te meten, waarbij zij zich nu eens als een spirituele Madonna vertoonde, en dan weer als een in zwart bont gehulde filmster. Maria Montessori had ook trekken van een koopman: met een scherp commercieel inzicht koppelde ze de introductie van haar pedagogische methode aan de verkoop van didactisch materiaal waarop zij de rechten bezat. Dit gedrag is ongebruikelijk voor pedagogen, maar niet voor uitvinders als Edison en Bell (persoonlijke bekenden van Montessori), die een felle strijd voerden om het patent op en de commerciële verspreiding van hun vindingen. Maria Montessori hield ervan om als een vorstin te worden behandeld. In Italië genoot ze de speciale bescherming van koningin Margherita en in Engeland werd ze een paar keer door koningin Victoria ontvangen. In Nederland, waar ze vanaf 1936 tot haar dood in 1952 regelmatig verbleef en waar ze begraven ligt, kon ze rekenen op de bewondering van prinses, later koningin Juliana, die zich verschillende malen met haar onderhield. De Methode Maria Montessori is een van de weinige vrouwen die het zover heeft gebracht dat zij op een bankbiljet is vereeuwigd. Op het kleine, niet erg kostbare Italiaanse biljet van 1000 lire wordt deze dochter van het moderne Italië; herdacht als de uitvindster van een pedagogie die gebaseerd is op het idee van de 'onpersoonlijke', 'teruggetrokken' opvoeder. Toch is juist deze pedagogie uitzonderlijk sterk en op een bijna mythische manier gebonden aan de persoon die hem in het leven riep. Deze tot nu toe onbelichte paradox vormt de ruggengraat van dit nieuwe boek over Maria Montessori, dat voor het eerst sinds de biografie van Rita Kramer uit 1976 nieuw licht werpt op Montessori's leven en werk. Haar jeugd Maria Montessori werd in 1870 geboren in het net tot één nieuwe natiestaat omgevormde Italië. Ze was een mooi en intelligent meisje, dat - ondanks de huiselijke conflicten die dat opleverde, - medicijnen ging studeren en een van de eerste vrouwelijke artsen in Italië werd. De opvoedkundige methode die ze na 1907 ontwikkelde was niet alleen in sterke mate beïnvloed door Oosterse denkwijzen, maar ook door haar tumultueuze privé-leven, waarin de spanning tussen liefde en persoonlijke vrijheid steeds opnieuw voor problemen en dilemma's zorgde. Kind en moeder 'Door tussenkomst van een kind, heeft Montessori alle kinderen geholpen', aldus een Italiaanse non, die met deze typering de spijker op zijn kop slaat. Montessori's methode heeft tot doel een oplossing te bieden voor wat zij als het drama van ieder kind zag: het voelt zich na zijn geboorte verlaten door de volwassenen. (ISBN/EAN: 9053563008) Booknr: 20145. € 10
SCHWEGMAN, MARJAN. Maria Montessori 1870 - 1952. Kind van haar tijd. Vrouw van de wereld. Amsterdam, Amsterdam University Press, 1999. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 256 pp. (Mooi exemplaar. Naam op binnenzijde omslag met rood doorgehaald). Schwegman laat zien dat Maria Montessori haar bijzondere kracht ontleende aan haar vermogen om tegelijkertijd grenzen te trekken en te overschrijden. Ze bewoog zich in treinen, auto's en vliegtuigen als een komeet door de wereld en leek altijd te ontsnappen. Zij verloor zich in anderen, maar hield die ook op afstand door zich de stijl van een prima donna aan te meten, waarbij zij zich nu eens als een spirituele Madonna vertoonde, en dan weer als een in zwart bont gehulde filmster. Maria Montessori had ook trekken van een koopman: met een scherp commercieel inzicht koppelde ze de introductie van haar pedagogische methode aan de verkoop van didactisch materiaal waarop zij de rechten bezat. Dit gedrag is ongebruikelijk voor pedagogen, maar niet voor uitvinders als Edison en Bell (persoonlijke bekenden van Montessori), die een felle strijd voerden om het patent op en de commerciële verspreiding van hun vindingen. Maria Montessori hield ervan om als een vorstin te worden behandeld. In Italië genoot ze de speciale bescherming van koningin Margherita en in Engeland werd ze een paar keer door koningin Victoria ontvangen. In Nederland, waar ze vanaf 1936 tot haar dood in 1952 regelmatig verbleef en waar ze begraven ligt, kon ze rekenen op de bewondering van prinses, later koningin Juliana, die zich verschillende malen met haar onderhield. (Goed exemplaar). (Mooi exemplaar). De Methode Maria Montessori is een van de weinige vrouwen die het zover heeft gebracht dat zij op een bankbiljet is vereeuwigd. Op het kleine, niet erg kostbare Italiaanse biljet van 1000 lire wordt deze dochter van het moderne Italië; herdacht als de uitvindster van een pedagogie die gebaseerd is op het idee van de 'onpersoonlijke', 'teruggetrokken' opvoeder. Toch is juist deze pedagogie uitzonderlijk sterk en op een bijna mythische manier gebonden aan de persoon die hem in het leven riep. Deze tot nu toe onbelichte paradox vormt de ruggengraat van dit nieuwe boek over Maria Montessori, dat voor het eerst sinds de biografie van Rita Kramer uit 1976 nieuw licht werpt op Montessori's leven en werk. Haar jeugd Maria Montessori werd in 1870 geboren in het net tot één nieuwe natiestaat omgevormde Italië. Ze was een mooi en intelligent meisje, dat - ondanks de huiselijke conflicten die dat opleverde, - medicijnen ging studeren en een van de eerste vrouwelijke artsen in Italië werd. De opvoedkundige methode die ze na 1907 ontwikkelde was niet alleen in sterke mate beïnvloed door Oosterse denkwijzen, maar ook door haar tumultueuze privé-leven, waarin de spanning tussen liefde en persoonlijke vrijheid steeds opnieuw voor problemen en dilemma's zorgde. Kind en moeder 'Door tussenkomst van een kind, heeft Montessori alle kinderen geholpen', aldus een Italiaanse non, die met deze typering de spijker op zijn kop slaat. Montessori's methode heeft tot doel een oplossing te bieden voor wat zij als het drama van ieder kind zag: (ISBN/EAN: 9053563008) Booknr: 41372. € 12
SEIDL, H. Aristoteles - Zweite Analytiken. Amsterdam, 1987. Paperback. 356 pp. Booknr: 108. € 15
SEIGEL, JERROLD. Marx' Fate. The Shape of a Life. Pennsylvania, The Pennsylvania State university Press, 1978. Paperback. 8vo. VIII, 451 pp. (Name on first free endpaper. A very good copy). 'Marx's Fate' is an intellectual biography of Marx that combines historical, textual, and psychological analyses to provide major new insights into the philosopher's writings and development. (ISBN/EAN: 0271009357) Booknr: 39332. € 15
SELF WILL. The sweet smell of psychosis. London, Bloomsbury, 1996. Illustrations by Martin Rowson. Decorated boards. Hardbound. 8vo. 89 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 0747531110) Booknr: 35774. € 8
SEN, AMARTYA & BERNARD WILLIAMS (ED). Ulitilarism and beyond. Cambridge, etc., Cambridge University Press, 1982. Paperback. 8vo. VII, 290 pp. (A good copy). A volume of studies of utilitarianism considered both as a theory of personal morality and a theory of public choice. All but two of the papers have been commissioned especially for the volume, and between them they represent not only a wide range of arguments for and against utilitarianism but also a first-class selection of the most interesting and influential work in this very active area. There is also a substantial introduction by the two editors. The volume will constitute an important stimulus and point of reference for a wide range of philosophers, economists and social theorists. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0521287715) Booknr: 38608. € 28
SEXTI PROPERTI CARMINA (ED. E.A. BARBER). Sextie Properti Carmina. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1957. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. 180 pp. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (A good copy). Booknr: 34415. € 15
SHEILA OSTRANDER ; LYNN SCHROEDER. C.M.M. MOUWEN. Supergeheugen : ontdek de creatieve mogelijkheden van het geheugen , nieuwe wegen naar een betere gezondheid , effectieve studie en meer succes in het leven. Baarn : De Kern, Met lit. opg., reg Vert. van:Supermemory : the revolution. - New York : Carroll & Graf Publishers, 1991. (ISBN/EAN: 9032504517) Booknr: 22164. € 9
SIMON, JULIA. Mass Enlightenment. Critical studies in Rouddeau and Diderot. Albany, State University of New York Press, 1995. Paperback. 8vo. 236 pp. A fine copy (ISBN/EAN: 0791426386) Booknr: 30509. € 16
SINGER, PETER. Marx. Rotterdam, Lemniscaat, 2003. Paperback. 8vo. 111 pp. (Kopstukken filosofie). (Mooi exemplaar). Een reeks toegankelijke inleidingen in het leven en denken van sleutelfiguren uit de geschiedenis van de westerse filosofie, die onze cultuur blijvend hebben beïnvloed. In deze heldere inleiding presenteert Peter Singer de denkbeelden van Karl Marx (1818-1883) als een coherent geheel. Hij beschrijft Marx als een filosoof die primair geïnteresseerd is in de menselijke vrijheid, veeleer dan als een econoom of een socioloog. Singer verklaart begrippen als 'vervreemding' en 'historisch materialisme', de economische theorie van Het Kapitaal, en Marx' opvatting van communisme. (ISBN/EAN: 9056372378) Booknr: 31412. € 8
SLOTERDIJK, PETER. Der Zauberbaum. Die Entstehung der Psychoanalyse im Jahr 1785. Ein epischer Versuch zur Philosophie der Psychologie. Frankfurt am Main, Suhrkamp Verlag, 1987. Paperback. 8vo. 322 pp. (Good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Booknr: 39023. € 8
SMITH, MANUEL J. Als ik nee zeg, voel ik mij schuldig. Hoe kun je beter voor jezelf opkomen? Voor al degenen die geen nee kunnen zeggen. Baarn, Amboboeken, 1975. Paperback. 8vo. 255 pp. (Goed exemplaar. Rug ontkleurd.). (ISBN/EAN: 9026330065) Booknr: 41073. € 5
SMITH, MANUEL J. Als ik nee zeg, voel ik mij schuldig. Hoe kun je beter voor jezelf opkomen? Voor al degenen die geen nee kunnen zeggen. Baarn, Amboboeken, 1975. Paperback. 8vo. 255 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026303246) Booknr: 41081. € 7
SMITS, W.C.M. Symboliek van kleur. Achtergrondinformatie voor hen die belangstelling hebben voor het verschijnsel kleur als psychologisch gegeven. Amsterdam, Argus, 1967. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 134 pp. Goed exemplaar. Booknr: 34749. € 9
SOCRATES/SOKRATES. (ED. D. LOENEN). Sokrates in gesprek. De Apologie, de Krito, het slot van de Phaedo, het Symposium. Amsterdam, Polak & Van Gennep, 1966. Paperback. 8vo. 164 pp. Vertaald door D. Loenen. (Goed exemplaar). Booknr: 35153. € 9
SOKRATES. (ED. D. LOENEN). Sokrates in gesprek. De Apologie, de Krito, het slot van de Phaedo, het Symposium. Amsterdam, Polak & Van Gennep, 1966. Paperback. 8vo. 164 pp. Vertaald en ingeleid. (Goed exemplaar). Booknr: 41060. € 8
SOPHOCLIS. (ED. A.C. PEARSON). Fabulae. Oxonii, E Typographeo Clarendoniano., 1967. Blue cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XXIV, n.p. (Scriptorum Classicorum Bibliotheca Oxoniensis). Text in Greek. (Two stamps on free endpaper and title page; else a good copy). Booknr: 34414. € 16
SOUDIJN, KAREL. Psychologie à la carte. Amsterdam/Lisse, Swets & Zeitlinger, 1990. Paperback. 8vo. 208 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9026510985) Booknr: 22023. € 8
SPENGLER, L.J.H. Besluitvorming in crisistijd. Decision-making in an era of crises. Meppel, Drukkeirj Giethoorn, 1983. Karton. 8vo. 168 pp. (diss. met stellingen). With a summary in English. (Rug en marges licht ontkleurd. Overigens een mooi ex.). Booknr: 12576. € 22
(SPINOZA). Spinozas Briefwechsel und andere Dokumente. Leipzig, Im Insel-Verlag, 1916. Halfcloth. Boards. Hardbound. 8vo. 353 pp. Ausgewählt und übertragenvon J. Blumstein. (Spine ends a bit worn, else a good copy). Booknr: 17730. € 18
SPINOZA. (CARL GEBHARDT, HRSG.). Kurtze Abhandlung von Gott dem Menschen und seinem Glück. Hamburg, Felix Meiner Verlag, 1959. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 156 pp. (Philosophische Bibliothek). A good copy. Booknr: 31475. € 12
SPINOZA (BLUMENSTOCK, HRSG.). Tractatus de intellectus emendatione - Ethica. Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1967. Cloth. Hardbound. 8vo. 565 pp. (Spinoza Opera - Werke. Lateinisch und Deutsch. Vier Bände. Zweiter Band). Bi-lingual Latin-German. (A good copy). Booknr: 31658. € 40
STAROBINSKI, JEAN. Montaigne en mouvement. Paris, Gallimard, 1982. Paperback. 8vo. 379 pp. (Bibliothèque des Idées) (A good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 2070224791) Booknr: 38641. € 30
STEEG, L.J.M. TER. (SIGNED - GESIGNEERD) Suntheton en asuntheton. Over kennis en werkelijkheid in hun onderlinge verhouding bij Aristoteles. Rome, 1964. Private binding. Cloth. Hardbound. 4to. XVII, 278 pp. (thesis). Wijgerig proefschrift over de vraag: In hoeverre beantwoordt volgens Aristoteles aan het enkelvoudige voorwerp een enkelvoudige kenact en aan het samengestelde voorwerp een samengestelde kenact en in hoeverre is er een spanning tussen beide. Gesigneerd door de auteur en met opdracht. (Goed exemplaar). Booknr: 13571. € 45
STEEMERS-VAN WINKOOP, M.W.H. Eenzaamheid. Voorrecht voor een enkeling, noodlot van velen. Een moraaltheologische studie in het Duitse, Engelse en Nederlandse taalgebied. Assen/Maastricht, Van Gorcum, 1986. Paperback. 8vo. 341 pp. Randen bij rug wat geschaafd, rugvouw. Gebruikssporen. Booknr: 26077. € 8
STELLWEG, CRI. Ontbijten in je eentje. Amsterdam, Cossee, 2002. Paperback. Met flappen. 8vo. 140 pp. ISBN 9059360052 (Mooi exemplaar). 'het is stil, heel er stil, kamerbrede stilte vult de ruimte tot in de kieren, de stopcontacten, de plinten, het sleutelgat van de kamerdeur. Nergens geluid, zelfs de apparaten houden de adem in, koelkast, klok, telefoon, muisstil. Het lijkt of het zo zou kunnen blijven tot in eeuwigheid. Is het erg? Of is het goed zo?' Tussen het beschrijven van haar eigen opstaan en slapen gaan ontwikkelt de schrijfster (1922) in ze-vorm praktische zowel als filosofische gedachten over het eigen ouder worden, gelardeerd met herinneringen aan gebeurtenissen en personen. Het wegvallen van gewaardeerde mensen uit de eigen kring, evenals het omgaan met de soms vervreemdende alledaagse gebeurtenissen speelt een rol in de beleving, steeds vanuit een onverwoestbaar positieve levenshouding. In kernachtige, laconieke schrijfstijl en geconcentreerd, sprankelend woordgebruik worden personen en gebeurtenissen psychologisch scherp geobserveerd en met veel menselijke warmte neergezet. Neerslag van de levensfase volgend op 'Iedereen is tegenwoordig jonger dan ik'. Booknr: 29118. € 7
STOLK, BRAM VAN. Eigenwaarde als groepsbelang. Sociologische studies naar de dynamiek van zelfwaardering. Houten - Antwerpen, Bohn Stafleu en Van Loghum, 1991. Paperback. 8vo. 226 pp. (English summary). Bundeling van een achttal veelgeprezen artikelen, gecentreerd rond de thema's: de relatie tussen verschillende groepen gevestigden en buitenstaanders in de samenleving, en de waardering die mensen voor zichzelf en anderen opbrengen in termen vasn eigenwaarde, zelfwaardering en respect. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 903131269x) Booknr: 29540. € 16
SUDO, PHILIP TOSHIO. Zen en de kunst van het computergebruik. Baarn, De Kern, 2000. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Tweekleurendruk. 8vo. 218 pp. (Mooi exemplaar). Het boek is, opgedeeld in korte, bondige hoofdstukken, geschreven als een gebruikershandleiding voor bewust computergebruik. Uitspraken van grote denkers als Blaise Pascal, Albert Einstein en Bill Gates illustreren de banden tussen westerse wetenschap en oosterse filosofie, waardoor Zen en de kunst van computergebruik toegankelijk is voor alle lezers, al dan niet bekend met zen. NBD|Biblion recensie: De auteur stelt dat iedereen die de computer wel eens vervloekt heeft profijt zal hebben van dit boek, dat je probeert te leren je te ontspannen temidden van steeds weer nieuwe technologische ontwikkelingen. Volgens Sudo is de enige 'systeem-eis' dat je je hiervoor open moet stellen, dan zal dit boek je leven veranderen. In korte hoofdstukken, beginnend met 'Wat is zen', lees je wijsheden over bijvoorbeeld hoe je bewust achter de computer moet zitten en ademen. Andere hoofdstukjes gaan over hoe je op te stellen bij een computercrash, over wanneer en waarom afdrukken, over hacken, over de houding t.o.v. data, kleur, backups, enz. Veel citaten van 'wijzen' uit het oosten en westen tonen aan dat de twee uitersten dichter bij elkaar liggen dan we wel denken, en maken het lezen tot een feest. Kern van het verhaal is dat de mens zich bewust moet blijven van wat hij aan het doen is en hoe hij de computer hiervoor gebruikt. Leuk en nuttig werkje, aantrekkelijk uitgevoerd met rode accenten op kaft en op de bladzijden. De titel van de vertaling zinspeelt natuurlijk op de bekende roman van Pirsig, 'Zen en de kunst van het motoronderhoud'. (Biblion recensie, Drs. J.L. Broekhuis-Nehls). (ISBN/EAN: 9032507532) Booknr: 36482. € 8
SUN-TZU (SUN-ZI). The Art of War. New York, Viking, 2002. Cloth. with dustjacket. Hardbund. 8vo. LVI, 325 pp. A classic book. Translated with an introduction and commentary by John Minford. ISBN 0670031569. (A fine copy). Booknr: 17228. € 18
SWIERSTRA, TSJALLING. De sofocratische verleiding : het ondemocratische karakter van een aantal moderne rationaliteitsconcepties. Kampen : Kok Agora, c1998., 240 p. ; 22 cm. Originally presented as the author’s thesis (doctoral). (ISBN/EAN: 9039107432) Booknr: 22165. € 12
SYED ABDUL VAHID. Iqbal. His Art and Thought. London, John Murray, 1959. Gilt lettered and decorated cloth. Hardbound. 8vo. 254 pp. Sir Mohammed Iqbal (Punjab, Brits-Indië, 9 november 1877 - Lahore, 21 april 1938) was a poet, philosopher ans politician, who wrote in Persian and Urdu. Also famous by his religious and political philodophy). (A very good copy). Booknr: 34396. € 35
TELLEGEN, E. De sociologie in het werk van Max Weber. The place of sociology in the work of Max Weber. Meppel, J.A. Boom en Zoon, 1968. Paperback. 8vo. 228 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Mooi exemplaar). With an English summary. Karl Emil Maximilian "Max" Weber (German pronunciation (21 April 1864 -14 June 1920) was a German sociologist and political economist who profoundly influenced social theory, social research and the discipline of sociology itself. Weber's major works dealt with the rationalisation and "disenchantment" he associated with the rise of capitalism and modernity. Weber was, along with his associate Georg Simmel, a central figure in the establishment of methodological antipositivism. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38629. € 14
THEO CHARDON (1940-). Voor welk geluk ga je ?. Blaricum : Komma, 1996. (ISBN/EAN: 9055990175) Booknr: 21693. € 8
Theo IJzermans (1944-). Pas op voor promotie ! en andere berichten van de werkvloer. Amsterdam : Boom, 1999. Eerder verschenen in het weekblad Intermediair. (ISBN/EAN: 9053525521) Booknr: 21718. € 7
TIBULLUS. Elegieën. Baarn, Ambo, 1994. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 137 pp. (Ambo-Klassiek). Mooi ex. (ISBN/EAN: 9026312776) Booknr: 12034. € 16
TIBULLUS. Elegieën. Baarn, Ambo, 1994. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 137 pp. (Ambo-Klassiek). Mooi exemplaar (ISBN/EAN: 9026312776) Booknr: 38263. € 14
TIEDEMANN, JOOP. Humanisme in Tweestrijd. Humanistische verkenningen van de eerste en de tweede moderniteit. Budel, Damon, 2005. Paperback. 8vo. 190 pp. (Mooi exemplaar). In deze bundel humanistische verkenningen wordt humanisme gezien als een zoektocht van mensen naar hun verhouding tot zichzelf, de anderen en de wereld vanuit een drietal uitgangspunten: de eigen autonomie en de daarbij behorende verantwoordelijkheid op je nemen; je gerichtheid op én afhankelijkheid van andere mensen aanvaarden; de wortels in jezelf en je eigen natuur zoeken met behulp van ervaring en kennis uitsluitend door jezelf en met de anderen opgebouwd. Humanisme wordt hierbij niet gezien als een ideologie of als een doctrine. Deze zoektocht is een voortzetting van een héél oude humanistische traditie, begonnen bij Michel de Montaigne. NBD|Biblion recensie: Een bundel met vijftig beschouwende columns over een breed scala aan thema's die ofwel raakvlakken hebben met humanisme, ofwel aspecten van het georganiseerd humanisme, zijn denken en praktijk bespreken. De auteur is sociaal psycholoog en publicist en schreef het merendeel van zijn bijdragen voor het blad van een grotere afdeling van het Humanistisch Verbond, die van Groningen. Besproken worden oude en nieuwe humanisten, Erasmus, Kunneman, levenskunstauteur Dohmen, Cliteur. Kritisch, met indringende vragen en toegankelijk, soms ook relativerend ontwikkelt hij zich zeker urgente vraag hoe het humanisme in ons land de aansluiting kan vinden bij de dominante mens- en wereldvisies van deze tijd en daarop ook adequaat kan reageren. Hij bepleit onder meer een veel hogere plaats op de humanistische agenda van thema's als het kwaad en de dood enerzijds en de vitale mens anderzijds. Een boek dat onderwerpen aankaart die veel humanistische auteurs laten liggen, en interessant voor een veel grotere groep dan alleen mensen die tot de humanistische incrowd behoren. Actuele vragen van de hedendaagse mens. (Biblion recensie, F.M. Boon). (ISBN/EAN: 9789055736034) Booknr: 14559. € 10
TOYNBEE, ARNOLD (RED.). Denken over de dood. Utrecht - Antwerpen, A.W. Bruna, 1969. Paperback. 8vo. 304 pp. Toynbee denkt met zeven andere deskundigen na over het thema dood. (Goed exemplaar). Booknr: 31053. € 8
TROMP, BART. Karl Marx. Amsterdam - Meppel, Boom, 1983. Paperback. 8vo. 179 pp. Bondige en kritische uiteenzetting over het werk en het leven van Karl Marx (1818-1883). Klassiek politiek denker, die zijn denkbeelden wisselend gestalte gaf in filosofische begrippen, economische theorieën en bijtende zelfkritiek. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 906009526x) Booknr: 38619. € 8
TURBAYNE, COLIN M. (ED.). Three Dialogues Between Hylas and Philonous. New York, The Bobbs-Merrill Company, 1954. Paperback. 8vo. XXX, 113 pp. (Library of Liberal Arts). English edition. (Good copy). Booknr: 33348. € 9
UNIVERSITÉ DE DAKAR. Philosophie, Littérature, Histoire, Linguistique. Paris, Presses Universitaires de France, 1976. Wrappers. 8vo. 347 pp. (Université de Dakar, annales de la faculté des lettres et sciences humaines, 6). Collection of studies of different authors about African philosophy, litterature, history and linguistics. (Good copy). Booknr: 2366. € 10
URBAN, G.R. Kinesis and Stass. A study in the attitude of Stefan George and his circle to the musical arts. 's-Gravenhage, Mouton & Co, 1962. Cloth. Hardbound. 8vo. 209 pp. A very fine copy. Booknr: 5425. € 20
URMSON, J.O. Berkeley. Rotterdam, Lemniscaat, 2001. Paperback. 8vo. 133 pp. (Mooi exemplaar). De beroemde doctrine van George Berkeley (1685-1753) dat er niet zoiets als materie bestaat, dat het begrip materie volstrekt overbodig en zelfs niet te bevatten is, wordt gemakkelijk misverstaan en onderschat. In dit boek laat J.O. Urmson zien dat het, in de context van de filosofische en wetenschappelijke opvattingen van zijn tijd, helemaal niet onlogisch was dat Berkeley zijn stelling poneerde. De auteur beschrijft de theorieën van mensen als Galilei en Newton, en op basis daarvan komt hij tot een heldere en kritische analyse van Berkeleys filosofie. Hij laat zien dat Berkeley meer dan twee eeuwen van tevoren al anticipeerde op een versie van het utilitarisme die meestal wordt beschouwd als een vinding van onze eigen tijd. NBD|Biblion recensie: George Berkeley (1685-1753) geldt als een kritische, daardoor ook originele en geniale filosoof uit de bloeiperiode van de natuurwetenschappen; vaak gerekend tot de Engelse empiristen uit die tijd, maar zonder aandacht voor zijn heel eigen plaats daarin. Dit tekortdoen aan hem tracht dit boek te corrigeren door die eigenheid te benadrukken. Trouw aan de grondinspiratie van het empirisme stelt Berkeley dat alle menselijke kennis op waarneming berust; geen waarneming echter die ontleend is aan een zelfstandig buiten ons bestaande werkelijkheid. 'Zijn is waargenomen worden' en dat waargenomen worden is bepalend voor wat wij werkelijkheid noemen. De mogelijkheid van dat typische waarnemen, dat als het ware scheppend lijkt te zijn, wordt ons geschonken door God; voor Hem is alles wat bestaat 'door Hem waargenomen worden'; en daaraan laat Hij de mens deelhebben. Voor ons waarschijnlijk toch een moeilijk te vatten visie, hoe helder ze ook in dit boek uitgelegd en gepresenteerd wordt. Zowel voor kenners als geinteresseerden zonder meer aan te bevelen lectuur. Deel uit een gerenommeerde reeks van inleidingen voor een ruim publiek tot leven en werk van belangrijke filosofen. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9056372785) Booknr: 34743. € 8
VANDERMERSCH, PATRICK. Over psychose, sexulatieit en Religie. Het debat tussen Freud en Jung. Nijmegen, Sun, 1992. Paperback. 8vo. 318 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061683572) Booknr: 36109. € 12
VANHOUTTEM, DEBORAH. De Luchtvrouw. Roman. Valkenburg, Uitgeveirj Lemmens, 2007. Paperback. 8vo. 206 pp. (Mooi exemplaar). Sophie heeft een aardige job, maar ze weet zich er slechts met moeite in staande te houden. Ze vindt geen betekenis meer in de uren die ze 'schrijft' en langzaam vervreemdt ze van haar tijd en van haar omgeving. Alleen bij opa Rambo kan ze nog zichzelf zijn. Meestal communiceren ze zonder woorden. NBD|Biblion recensie: De Vlaamse schrijfster (1954), die in 2005 debuteerde met 'De wolk', is sociologe en pedagoge. Dit is merkbaar in haar literaire werk. De sociaal-psychologische wereldbeschouwing maakt haar werk bijzonder. In 'De luchtvrouw' beziet Sophie, het hoofdpersonage, de wereld om haar heen, die voor haar nadelig verandert, zonder dat zij er iets aan kan doen. Ze krijgt een aanvankelijk vage, later benoemde ziekte die haar uitput, ze verliest haar baan en wordt in haar ellende verliefd op een getrouwde man. Ook geen onverdeeld succes. Haar wolfshonden, (waarvan een foto op het omslag), zijn erg belangrijk voor haar. Dan ontmoet ze een sterke vrouw, Charlotte, die haar laat zien dat ze de kracht in zichzelf moet zoeken. Na een korte liefdesrelatie met haar kan ze Charlotte, die naar Australie emigreert, loslaten en vindt ze zichzelf terug. Een apart boek: aanvankelijk irriteert het door de omhaal van woorden, maar het blijft boeien. (NBD|Biblion recensie, Gonny Biezeveld) (ISBN/EAN: 9077490248) Booknr: 31487. € 10
VERBIJ, ANTOINE. Denken achter de dijken. De opmars van de filosofie in Nederland. Amsterdam, Ambo, 2000. Paperback. 8vo. 243 pp. (Goed exemplaar). In Denken achter de dijken brengt Antoine Verbij filosofisch Nederland in kaart. Hij bezoekt onze vaderlandse filosofen echter niet op hun vertrouwde plekken aan de universiteit, maar juist daar waar ze een publieke rol vervullen. Hij voert de lezer mee naar al die plaatsen waar filosofen hun wijsheden voor de gretige oren van een denkhongerig publiek ten beste geven: in het lezingencircuit, in de boekenbranche, in de media, in het onderwijs, in de politiek, in het bedrijfsleven, in de wereld van natuur en techniek, in de kunstwereld en in de zingevingsindustrie. NBD|Biblion recensie: Goed gedocumenteerd overzicht van wat er buiten de universiteiten in Nederland aan filosofie te koop is. Aan de hand van zelf verzamelde informatie en interviews met de pioniers van wat 'de publieke filosofie' genoemd wordt, krijgt de lezer een beeld van wat er door naar schatting ruim duizend afgestudeerde filosofen aan buiten-universitaire activiteiten ontwikkeld worden. In afzonderlijke hoofdstukken komen aan de orde de filosofische cafe's en 'denkvakanties'; de tijdschriften zoals 'Filosofie Magazine', 'Filosofie' en 'Krisis'; de cursussen en managementtrainingen met de daarvoor ontwikkelde 'socratische methode'; het filosofie-onderwijs, de kinderfilosofie en de seniorencursussen; de onderzoekschool naar de relatie van filosofie en techniek; het 'Centrum voor Filosofie & Kunst' in Rotterdam; de filosofische praktijk en het filosofisch consult voor mensen die zoeken naar een rationele methode om uit hun problemen te komen, en ten slotte de bijdrage van de filosofie aan de ethiek en aan wat 'het religieus reveil' wordt genoemd. Dit alles ruim geillustreerd met namen, instellingen, publicaties enz. Aan het slot nog een register en een adressenlijst van tijdschriftredacties en organisaties, zodat het boek bijna alles biedt wat een in de filosofie geinteresseerde lezer wil weten. (Biblion recensie, Drs. N. Versluis). (ISBN/EAN: 9026316550) Booknr: 33832. € 10
VERGILIUS. Bucolica. Baarn, Ambo Klassiek, 1995. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 186 pp. In hexameters vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door R.F.M. Brouwer. (Mooi exemplaar. Uitgeverstempel op schutblad). (ISBN/EAN: 9026312989) Booknr: 20048. € 22
VERGILIUS (ED. M.A. SCHWARZ). Aeneis. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1959. Linnen. Gebonden. 8vo. 259 pp. Met uitgebreide lijst van eigennamen. (Goed exemplaar). Booknr: 37282. € 12
VERGILIUS MARO, P. (ED. F. CLUYTENS & V. DAENEN). Aeneïs. Kapellen, De Nederlandsche Boekhandel - Uitgeverij Pelckmans, 1988. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 168 pp. Tekst in Latijn. Uitgegegeven en voorbereid met voetnoten. (Buitenzijde geplastificeerd. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9028909338) Booknr: 41067. € 7
VERSCHUUR, RITA. Het geheim van mijn moeder. Amsterdam, Cossee, 2008. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo 219 pp. (Mooi exemplaar!). Midden in de oorlog, toen Rita Verschuur bijna acht jaar oud was, verliet haarmoeder haar en haar vader voor 'eenmeneer van de tennisclub'. Deze affaire liep al snel op niets uit,maar haar moeder bleef een onafhankelijk leven leiden waarinmannen een prominente rolspeelden. Ze trad ook nog twee keer in het huwelijk. Ruim65 jaar later, tijdens de crematie van de moeder, herdenkt de dochter haar als een vrouw die haar eigen weg ging en ze noemt haar dapper. Twee weken latermoet de dochter tot haar eigen ontsteltenis constateren dat ze alle aanwezigen wel een rectificatie had willen sturen.Gelieve het woordje dapper te vervangen door laf. Want de moeder heeft een paar jaar voor haar dood haar dochter onterfd ten gunste van de zoon uit een later huwelijk.Zo heeft demoeder de dochter voor de tweede keer in de steek gelaten.Deze schokkende ontdekking zet voor de dochter hun levenslang toch almoeizame verhouding in een schril, nieuw licht. Vanuit een plotseling losgebroken woede daalt ze af in de herinneringen aan haar kinderjaren, omdefinitief in het reine te komenmet haarmoeder.Wat bezielde deze levenslustige en later stekelige en hulpbehoevende vrouw? Wat klopt er van de verhalen over haar vorstelijke Indische afkomst? Had zij inderdaad prinsessenbloed? En vooral: waarommoest zij haar dochter tweemaal zo diep kwetsen? Rita Verschuur schreef een bijzonder en aangrijpend boek, dat tevens een treffend en fascinerend familieportret is. (ISBN/EAN: 9789059362093) Booknr: 30108. € 12
VIGNES ROUGES, JEAN DE. Les Révélations du Visage. Méthode pur apprécier la valeur physique, intellectuelle et morale de l'être humain. Paris, Éditions J. Oliven, 1937. Illustrated. Wrappers. 8vo. 364 pp. Illustrations de A. Kozmine. Booknr: 5954. € 15
VLOET, JOHAN VAN DER. De Zingever. Antwoorden op kernvragen van leven. Leuven, Davidsfonds, 1995. Paperback. 8vo. 286 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9061628909) Booknr: 19050. € 8
VOLTAIRE Candide. Illustrations de A. Hallman. Stockholm, Jan Förlag., 1946. With full-page coloured plates by Hallman. Halfcloth. Boards. Hardbound. Spine gilt lettered. 8vo. 167 pp. (Good copy). Text in French/Français. Booknr: 39931. € 15
VOLTAIRE (ED. JAN PIETER VAN DER STERRE). Voltaire en de Republiek. Teksten van Voltaire over Holland en Hollanders. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2006. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 549 pp. (Nieuwstaat. Uitverkocht). Keuze en vertaling Jan Pieter van der Sterre. De Republiek der Verenigde Nederlanden heeft een belangrijke rol gespeeld in het leven van Voltaire (1694-1778). Veel van zijn boeken liet hij hier drukken, en steeds wanneer in Frankrijk de grond hem te heet onder de voeten werd, lokte het tolerante Holland. Voltaire schreef over alles, dus ook over ons land. Een flink deel van die teksten is in dit boek bijeengebracht, om te beginnen uit de correspondentie: persoonlijke, zakelijke, politieke, poëtische brieven, aan vriendinnen, vijanden, uitgevers en koningen. Het zwaartepunt ligt bij de roerige jaren 1740. Tijdens de Oostenrijkse successieoorlog speelde Voltaire zelfs voor spion: in opdracht van de Franse regering sluisde hij allerlei informatie over de toestand in Holland door naar Parijs. Doordat hij tijdens enkele van zijn Hollandse reizen contact onderhield met Frederik de Grote, maken we de troonswisseling in Pruisen van nabij mee. De eerste ontmoeting in persona met genoemde koning, die toen vlak over de Hollandse grens ziek te bed lag, wordt geschilderd in een hilarisch fragment uit de Mémoires. Later ruimde Voltaire als historicus veel plaats in voor de Republiek, met speciale aandacht voor haar ontstaansgeschiedenis, economische bloei en relatief grote vrijheid van godsdienst en meningsuiting. Die vrijheid staafde hem in zijn eigen ideeën, waarmee hij Frankrijk bestookte en voorbereidde op de Revolutie. Ten slotte stuiten we ook in Voltaires belletrie en overige geschriften herhaaldelijk op Holland en Hollanders. Boerhaave, Erasmus, Grotius, Huygens: zijn scherpe pen beschreef ze allemaal. Deze zeer afwisselende bundeling teksten eindigt met een drietal essays van historici, waarin een beeld wordt geschetst van de invloed die de controversiële Fransman heeft gehad op de Republiek. (ISBN/EAN: 9045008033) Booknr: 33586. € 25
VOLTAIRE (ED. JAN PIETER VAN DER STERRE). Voltaire en de Republiek. Teksten van Voltaire over Holland en Hollanders. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2006. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 549 pp. (Naam op schutblad. Nieuwstaat.). Keuze en vertaling Jan Pieter van der Sterre. De Republiek der Verenigde Nederlanden heeft een belangrijke rol gespeeld in het leven van Voltaire (1694-1778). Veel van zijn boeken liet hij hier drukken, en steeds wanneer in Frankrijk de grond hem te heet onder de voeten werd, lokte het tolerante Holland. Voltaire schreef over alles, dus ook over ons land. Een flink deel van die teksten is in dit boek bijeengebracht, om te beginnen uit de correspondentie: persoonlijke, zakelijke, politieke, poëtische brieven, aan vriendinnen, vijanden, uitgevers en koningen. Het zwaartepunt ligt bij de roerige jaren 1740. Tijdens de Oostenrijkse successieoorlog speelde Voltaire zelfs voor spion: in opdracht van de Franse regering sluisde hij allerlei informatie over de toestand in Holland door naar Parijs. Doordat hij tijdens enkele van zijn Hollandse reizen contact onderhield met Frederik de Grote, maken we de troonswisseling in Pruisen van nabij mee. De eerste ontmoeting in persona met genoemde koning, die toen vlak over de Hollandse grens ziek te bed lag, wordt geschilderd in een hilarisch fragment uit de Mémoires. Later ruimde Voltaire als historicus veel plaats in voor de Republiek, met speciale aandacht voor haar ontstaansgeschiedenis, economische bloei en relatief grote vrijheid van godsdienst en meningsuiting. Die vrijheid staafde hem in zijn eigen ideeën, waarmee hij Frankrijk bestookte en voorbereidde op de Revolutie. Ten slotte stuiten we ook in Voltaires belletrie en overige geschriften herhaaldelijk op Holland en Hollanders. Boerhaave, Erasmus, Grotius, Huygens: zijn scherpe pen beschreef ze allemaal. Deze zeer afwisselende bundeling teksten eindigt met een drietal essays van historici, waarin een beeld wordt geschetst van de invloed die de controversiële Fransman heeft gehad op de Republiek. (ISBN/EAN: 9045008033) Booknr: 38782. € 23
VPRO TELEVISIEPROGRAMMA nAUWGEZET EN WANHOPIG. Nauwgezet en wanhopig. Televisievertelling in 4 delen. z.p., VPRO Publieksservice, 1989. Paperback. 4to. 26, 24, 26, 23 pp. In Typoscript. (Op een enkele plaats een aandachtstreep in de kantlijn. Verder een goed exemplaar). De uitgeschreven gesprekken tussen Márquez, Semprun, Konrád en Steiner. Gespreksleider Wim Kayzer. Booknr: 41198. € 10
VREIS, MANFRED KETS DE. Het geluk. Een handleiding. Geïllustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 160 pp. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 905712100x) Booknr: 30114. € 7
VROEMEN, MARTIJN. De strijd tussen zingeving en vervreemding. z.p., Scriptum, 2005. Geïllustreerd. Gebonden. 8vo. 287 pp. (Mooi exemplaar). In dit boek wordt verteld en verklaard wat er mis gaat in Kantoren en hoe Kantoorbewoners daar ongelukkig van worden. Hoe zij klagen, zich beklagen en elkaar aanklagen. En vooral: waarom ze dit alles in stand houden. Dit boek is een aanklacht tegen ongeluk in organisaties. Er wordt aangetoond dat het niet 'gewoon' is wat er gebeurt in Kantoren, dat niet mensen maar organisaties arbeidsongeschikt zijn. Er wordt in dit boek ook gezocht naar oplossingen, naar ontsnappingsrichtingen. (ISBN/EAN: 9055944211) Booknr: 36195. € 15
VROON, P. A. Tranen van de krokodil : over de te snelle evolutie van onze hersenen. Baarn : Ambo, 1995., Paperback. 8vo. 302 pp. Includes bibliographical references and indexes. (Met lichte rugvouwen. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9026313837) Booknr: 41089. € 8
VUGT, JOOS VAN. Kind tussen werk en zorg. De situatie van het Nederlandse gezin en de taak van de overheid. Budel, Damon, 2003. Paperback. 8vo. 76 pp. Hoe gaat het met het Nederlandse gezin? Recente onderzoeken laten een geruststellend beeld zien, maar zij brengen ook aan het licht dat veel gezinnen worstelen met drukte en tijdgebrek. Het overheidsbeleid was gericht op 'werk, werk, werk'. En met succes. Vooral vrouwen hebben in steeds grotere aantallen betaald werk gevonden. Daardoor is echter de druk op vrouwen met kinderen sterk toegenomen. Vaders blijven meestal voltijds werken. Moeders werken in deeltijd en nemen bovendien het leeuwendeel van de huishouding en van de opvoeding van de kinderen voor hun rekening. De stress die daarvan het gevolg is, is niet goed voor de vrouwen zelf en ook niet voor hun kinderen. Veel te kiezen is er vaak niet, want vrouwen voelen zich door de omstandigheden steeds meer gedwongen om te werken. In deze publicatie gaat het over de gevolgen van deze ontwikkelingen voor het gezin en over de vraag of de overheid de taak heeft om ten gunste van het gezin bij te sturen. Hoe en onder welke voorwaarden moet de overheid dat doen? Hoe kan voorkomen worden dat moeders onevenredig belast worden en vaders buiten schot blijven? En hoe wordt het belang van de kinderen het best gediend? NBD|Biblion recensie: Deze beknopte studie vloeit voort uit de verslagen van onderlinge gesprekken tussen een aantal deskundigen. De secretaris van de studiegroep focust zich in dit boekje op de zorg voor kinderen, die immers een kwetsbare positie innemen, en de faciliterende rol van de overheid met betrekking tot de verzorgende en opvoedende taken van de ouder(s). De problematiek is tot op het eerste kabinet Balkenende in deze studie verwerkt. Zo worden allerlei wetten, die sedert de jaren negentig (van de vorige eeuw) genomen zijn, besproken, tot en met de overwegingen rondom levensloopverzekeringen (verlofspaarsystemen vergelijkbaar met het stelsel van pensioenopbouw). (Biblion recensie, M.W. de Jong-Schat). (ISBN/EAN: 9055734160) Booknr: 36540. € 5
VUIJSJE, HERMAN. Nieuwe vrijgestelden : de opkomst van het spijkerpakkenproletariaat. Baarn : In den Toren, [1977], 128 p. ; 21 cm. Includes bibliographical references. (ISBN/EAN: 9060744888) Booknr: 22172. € 8
W.H. DERKS (1934-). Zo waarlijk helpe mij Freud almachtig : de invloed van de psychoanalyse op het strafrecht. Amsterdam : Balans, 1986. Paperback. Met flappen. 8vo. 226 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050180027) Booknr: 21177. € 9
W.H. DERKS (1934-). Zo waarlijk helpe mij Freud almachtig : de invloed van de psychoanalyse op het strafrecht. Amsterdam : Balans, 1986. Paperback. Met flappen. 8vo. 226 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050180027) Booknr: 39777. € 8
WAAL, FRANÇOIS DE & KAMAGURKA. Vijftig manieren waarop ik mijn leven verpestte en hoe jij dat kunt voorkomen. z.p., Scriptum Psychologie., 2005. Geïllustreerd. Halflinnen. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). Klagen, altijd maar boos, eindeloos piekeren, eeuwig ontevreden, ja zeggen maar nee bedoelen, op het werk de kantjes ervan aflopen: François de Waal was een irritante en alles en iedereen veroordelende klootzak. Hij vertrok kwaad als hoofdredacteur van filmblad Skoop, werd ontslagen als filmrecensent bij de Volkskrant en werd vanwege een column over kunstenaar Rob Scholte door de rechter veroordeeld tot een boete. Totdat hij op zijn veertigste erachter kwam dat hij vooral zichzelf in de weg zat, hij was zijn eigen grootste vijand. Na jarenlang in elke valkuil getrapt te zijn die je maar kunt bedenken, kostte het hem nog eens jaren van bloed, zweet en tranen om inzicht in zijn gedrag te krijgen en daadwerkelijk te veranderen. In dit boek ontleedt hij haarfijn op welke manieren je jezelf kunt saboteren. Maar belangrijker nog is zijn boodschap dat voor elke valkuil een oplossing bestaat. Hij laat zien hoe je met succes de confrontatie met jezelf kunt aangaan en een gelukkiger leven kunt leiden. Want het is nooit te laat om werkelijk gelukkig te worden. NBD|Biblion recensie: Met behulp van vijftig trefwoorden (tevens de titels van de hoofdstukken) vertelt de auteur wat hij verstaat onder dat begrip, aan welke voorvallen uit zijn leven het hem doet denken, hoe hij nu tegen die voorvallen aankijkt en wat hij ervan geleerd heeft. Deze adviezen, tips of levenslessen staan aan het eind van elk hoofdstuk en vallen typografisch op. Ze zijn soms gegeven in de vorm van een opdracht, soms relativerend en soms een concreet advies tot gedragsverandering. Het hele hoofdstuk omvat niet meer dan drie pagina's, inclusief een tekening van Kamagurka. Uit de stukjes tekst blijkt dat eerlijk zijn (tegen jezelf en anderen) en respect hebben (voor jezelf en anderen) relaties een stuk overzichtelijker maken. En dat gedragsverandering iets is wat met vallen en opstaan geleerd wordt. Hijzelf vindt dat hij te veel terug valt in oude verkeerde gewoonten, maar hij gelooft desondanks in zijn tips. Veertien van de vijftig stukjes tekst zijn al eerder gepubliceerd in het maandblad Psychologie Magazine. De reacties daarop moedigden hem aan ze te bundelen in deze uitgave. (Biblion recensie, Drs. J.J.M. van der Heijden). (ISBN/EAN: 905594419x) Booknr: 16221. € 10
WALKER, JOHN. A Rhetorical Grammer, or Course of Lessons in Elocution (1785). Hildesheim, Georg Olms Verlagsbuchhandlung, 1969. Cloth. Hardbound. Small-8vo. 348 pp. (Facsimile reprint of the London, 1785 edition). (Anglistica & Americana. A Series of Reprints Selected by Bernard Fabian, a.o., 21). A very fine copy. Booknr: 5971. € 45
WARNOCK, G.J. Berkeley. Middlesex, 1969. Cloth. Hardbound. 8vo. 240 pp. On the eighteenth-century philosopher Berkeley, who redupiated Locke's concept of substance (...). (A good copy). Booknr: 31660. € 9
WASHBOURN, PENELOPE. Fasen in het leven van de vrouw. Rotterdam, Lemniscaat, 1985. Paperback. 8vo. 180 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060695615) Booknr: 33720. € 7
WEBER, MAX. Politik und Gesellschaft. Neu Isenburg, Melzer Verlag, 2006. Paperback. 8vo. 1111 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 9783861507789) Booknr: 39765. € 18
WEBER, W.M. De meningen van de filosofen. Neden dwarse doorsneden door de westerse filosofie. Deel I: Het bestaan van de buitenwereld. Boek II: De ruimte. Groningen, Uitgeverij Konstapel, 1981. 442 pp. Het bestaan van de Buitenwereld in de nieuwere en de nieuwste filosofie; De Ruimte: Griekse en Romeinse filosofie, en: Nieuwere en nieuwste filosofie. (Opdracht vorige eigenaar op schutblad. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9062939821) Booknr: 35783. € 15
WEERD, HENK DE. Plezier in Werken. Zingevingsaspecten en Waarden op de Werkvloer. (Having fun in your Work. Freude beim Arbeit). Nieuwstadt, ISGS, 2001. Paperback. 8vo. 241 pp. (diss./thesis). Summary in English/Zusammenfassung in deutscher Sprache. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 909015065x) Booknr: 33446. € 18
WEILER, RAOUL & DIRK HOLEMANS (RED.). Gegrepen door techniek. Kapellen, Pelckmans, 1994. Paperback. 8vo. 191 pp. Met bijdragen van Samuel IJsseling, Paul Gimeno, Ullrich Melle, Dirk Holemans, Jef Peeters, belangrijke techniekfilosofen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 902892079x) Booknr: 36227. € 10
WEISS, MICHAEL J. The clustered world. How we live, what we buy, and what it all means about who we are. Boston, etc., Littel, Brown and Company, 2000. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. VIII, 323 pp. A fine copy (ISBN/EAN: 0316929204) Booknr: 26319. € 25
WEIZSÄCKER, CARL FRIEDRICH VON. Der Garten des Menschlichen. Beiträge zur geschichtlichen Anthropologie. München Wien, Carl Hanser Verlag, 1977. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 612 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3446124233) Booknr: 41122. € 9
WESSEL J. BENNIS (1933-1990) ; BERNARDUS M.J. PAUW. Lobbyen , hoe werkt 't?. 's-Gravenhage : SDU, 1990. Met lit.opg. en bijl. (ISBN/EAN: 901206869X) Booknr: 22173. € 12
WHITE, ALAN R. (ED.). The philosophy of action. Oxford, Oxford University Press, 1968. Paperback. 8vo. 171 pp. (Oxford Readings in Philosophy). A good copy. Booknr: 29277. € 9
WHITE, CURTIS. Het doorsneedenken. Een cultuurkritiek. Amsterdam Antwerpen, Uitgeverij De Arbeiderspers, 2003. Paperback. 8vo. 239 pp. (Mooi exemplaar). Highbrow of lowbrow, links of rechts, academische orthodoxie of popcultuur, zonder zich te storen aan dergelijke onderscheidingen bespreekt Curtis White een breed scala van contemporaine kunstuitingen op het terrein van de muziek, film, beeldende kunst en literatuur van o.a. Steven Spielberg, David Lynch, Radio Head, Beck, Francis Ford Coppola, Nina Hagen, Keith Haring en het Brodsky Kwartet. Curtis stelt vast dat de doorsnee-Amerikaansgeorienteerde cultuur en verbeeldingswereld verarmd zijn en weinig anders te bieden hebben dan licht verteerbaar amusement. De doorsneelcultuur berust op standaardervaringen, ongereflecteerde middelmatigheid en het onvermogen om zelfstandig te denken. Oneerbiedig, gevat en provocatief maakt Curtis White de balans op en duidt hij aan wat er mis is met onze cultuurproductie, maar hij doet ook een dringend appèl aan de verbeelding in de grote Amerikaanse traditie, van Wallace Stevens tot Marhall McLuhan, van Charles Mingus tot Jim Jarmusch. White zoekt naar het nieuwe 'sublieme', naar nieuwe vormen van creativiteit. In de best Amerikaanse traditie van Neil Postman (We amuseren ons kapot), Allan Bloom (De gedachteloze generatie) en Christopher Lasch (De cultuur van het narcisme) formuleert de veelgeprezen essayist White op een weergaloze, wervelende wijze een diepgaande kritiek op de contemporaine cultuur. (ISBN/EAN: 9029556765) Booknr: 37736. € 9
WIELEMA, MICHIEL. Filosofen aan de Maas. Kroniek van vijfhonderd jaar wijsgerig denken in Rotterdam. Baarn - Rotterdam, AMBO - Stichting Historische Publicaties Roterodamum, 1991. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 335 pp. (Het omslag is licht geschaafd aan randen en rug. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9026311389) Booknr: 41112. € 10
WILBUR, KEN. The marriage of sense and soul. Integrating science and religion. New York, Broadway Books, 1998. Paperback. 8vo. XII, 225 pp. Very good copy. (ISBN/EAN: 0767903439) Booknr: 34754. € 9
WILHELMUS NICOLAAS ANTONIUS KLEVER (1930-). Hegel omstreden : boedelscheiding na 150 jaar. Bussum : Wereldvenster, 1983. Paperback. 8vo. 123 pp. Bijdragen van de op 27 januari 1981 gehouden Hegel-Conferentie in de Erasmus Universiteit Rotterdam. Met lit. opg. (Rug ontkleurd. verder een mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029397004) Booknr: 27567. € 9
WILLIAM H. CALVIN (1939-). RONALD JONKERS (1948-). De rivier die tegen de berg opstroomt : een reis naar de oorsprong van de aarde en de mens. Amsterdam : Bakker, 1990. Met lit. opg., reg. Vert. van: The river that flows uphill : a journey from the Big Bang to the Big Brain. - New York : Macmillan, 1986. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1990. (Tekst geschreven op schutblad; lichte gebruikspporen). (ISBN/EAN: 9035108620) Booknr: 21743. € 9
WILLIAM RAYMOND MANCHESTER (1922-2004). ROELOF MANNING. Een wereld door vuur verlicht : het middeleeuwse denken en de renaissance. Amsterdam : Agon, 1992. Met lit. opg., reg. Vert. van:A world lit only by fire : the medieval mind and the Renaissance : portrait of an age. - Boston [etc.] : Little, Brown, 1992. (Eerste hoofdstuk met potloodaantekeningen! Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9051571739) Booknr: 21196. € 10
WILLY HOCHKEPPEL (1927-). J.E. BRUNSMANN. Actuele klassieke filosofie. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1988. Met lit. opg. Vert. van:War Epikur ein Epikureer? - München : Deutscher Taschenbuch Verlag, 1984. (ISBN/EAN: 9027418764) Booknr: 21166. € 6
WIM DANIËLS (1954-). Hypathia : bevlogenheid in het onderwijs. 's-Hertogenbosch : Malmberg, (ISBN/EAN: 9034522067) Booknr: 22175. € 8
WIM KAYZER (1946-) ; GERTJAN WALLINGA. Vertrouwd en o zo vreemd : over geheugen en bewustzijn. Amsterdam [etc.] : Contact, 1995. Uitg. in samenw. met de VPRO naar de gelijknamige televisievertelling die in augustus/september 1995 werd uitgezonden Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9025405940) Booknr: 21745. € 14
WIM KAYZER (1946-) ; GERTJAN WALLINGA. Vertrouwd en o zo vreemd : over geheugen en bewustzijn. Amsterdam [etc.] : Contact, 1995. Uitg. in samenw. met de VPRO naar de gelijknamige televisievertelling die in augustus/september 1995 werd uitgezonden Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9025405940) Booknr: 22176. € 12
WIM KAYZER (1946-) ; OLIVER WOLF SACKS (1933-) ; PATTY ADELAAR. Een schitterend ongeluk : Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks , Stephen Jay Gould , Stephen Toulmin , Daniel C. Dennett , Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. Amsterdam [etc.] : Contact, 1993. Paperback. 8vo. 431 pp. Uitg. in samenw. met de VPRO. 1e dr. (Lichte rugvouwen). (ISBN/EAN: 9025407250) Booknr: 28526. € 13
WIM KAYZER (1946-) ; OLIVER WOLF SACKS (1933-) ; PATTY ADELAAR. Een schitterend ongeluk : Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks , Stephen Jay Gould , Stephen Toulmin , Daniel C. Dennett , Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. Amsterdam [etc.] : Contact, 1993. Paperback. 8vo. 431 pp. Uitg. in samenw. met de VPRO. 2e dr. (Lichte rugvouwen). (ISBN/EAN: 9025407250) Booknr: 37361. € 12
WIM KAYZER (1946-) ; OLIVER WOLF SACKS (1933-) ; PATTY ADELAAR. Een schitterend ongeluk : Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks , Stephen Jay Gould , Stephen Toulmin , Daniel C. Dennett , Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. Amsterdam [etc.] : Contact, 1993. Paperback. 8vo. 431 pp. Uitg. in samenw. met de VPRO. 2e dr. (Lichte rugvouwen). (ISBN/EAN: 9025407250) Booknr: 37722. € 11
WIM KAYZER (1946-) ; OLIVER WOLF SACKS (1933-) ; PATTY ADELAAR. Een schitterend ongeluk : Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks , Stephen Jay Gould , Stephen Toulmin , Daniel C. Dennett , Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. Amsterdam [etc.] : Contact, 1993. Paperback. 8vo. 431 pp. Uitg. in samenw. met de VPRO. 2e dr. (Lichte rugvouwen. Naam op schutblad). (ISBN/EAN: 9025407250) Booknr: 41827. € 9
WITTGENSTEIN, LUDWIG (WRIGHT, GEORG HENRIK & HEIKKI NYMAN, ED.). Losse opmerkingen. Een keuze uit de nalatenschap. Amsterdam, De Balie, 1992. Paperback. Met flappen. 8vo. 148 pp. Inleiding Patricia de Martelaere. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9066170883) Booknr: 14991. € 10
WITTGENSTEIN, LUDWIG (WRIGHT, GEORG HENRIK & HEIKKI NYMAN, ED.). Losse opmerkingen. Een keuze uit de nalatenschap. Baarn, Het Wereldvenster, 1979. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 168 pp. Het stofomslag heeft aan de randen beschadigingen. Het boek zelf in in uitstekende conditie. (ISBN/EAN: 9029396822) Booknr: 34925. € 12
WITTGENSTEIN, LUDWIG. Tractatus Logico-Philisophicus. Werkausgabe Band I. Tractatus logico-philosophicus. Tagebücher 1914-1916. Philosophische Untersuchungen. Frankfurt am Main, Surkamp, 1978. Paperback. 8vo. 620 pp. (Ludwig Wittgenstein Werkausgabe Band I). Volume I of Wittgensteins Collected Works in 8 volumes. In German. (Throughout the book light stripes with pencil in margins. Else a good copy). (ISBN/EAN: 3518099884) Booknr: 41085. € 12
WITTGENSTEINS, LUDWIG. The Blue and Brown Books. Prelimary Stidies for the "Philosophical Investigations". New York, Harper Torchbooks, 1965. Paperback. 8vo. XVI, 185 pp. (Cover with traces of use; top of backside chafed. Inside good). Booknr: 41111. € 15
WOLTERS, ELS. Engelenmis. Verhalen uit mijn roomse leven. Rotterdam, Ad. donker, 1994. Paperback. 8vo. 103 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061003962) Booknr: 37268. € 8
WOUTER POLS ; SIEBREN MIEDEMA (1949-) ; BASTIAAN LEVERING (1947-). Opvoeding zoals het is. Utrecht : De Tijdstroom, 1995. Paperback. 8vo. 253 pp. 1e dr.: Amersfoort [etc.] : Acco, 1989. Met reg. (ISBN/EAN: 9035215915) Booknr: 32309. € 12
ZEISS, FRANK. Natuurlijke historiën.Geschiedenis van de biologie van Aristoteles tot Darwin. Amsterdam, Uitgeverij Boom, 1995. Geïllustreerd. Paperback. 8vo. 271 pp. (Heel mooi exemplaar!). Biologische kennis die we op school of elders opdoen, beschouwen we vaak als vanzelfsprekend: planten en dieren bestaan uit cellen, we planten ons voort door middel van ei- en zaadcellen in die cellen ligt erfelijke informatie opgeslagen; bloed circuleert in ons lichaam. Wanneer en in welke context werden deze inzichten ontwikkeld? Hoe dacht men daarvoor over de fysiologie van ons lichaam en over het ontstaan van individuele organismen en van soorten? Natuurlijke historiën bespreekt de ontwikkeling van onze kennis over de levende natuur vanaf de prehistorie tot ongeveer, 1900. Het boek is geschreven voor studenten en docenten biologie en daarnaast voor iedereen met belangstelling voor kennis van de levende natuur. NBD|Biblion recensie: In dit boek wordt een overzicht gegeven van de ontwikkeling van de biologische kennis en van de talloze opvattingen die, gezien latere ontwikkelingen, nu verlaten zijn maar die met de toenmalige kennis goed te verdedigen waren. Om vanaf de oudheid tot op dit moment de geschiedenis van de biologie (een term die pas de afgelopen twee eeuwen in zwang is geraakt) te beschrijven is een heel wat dikker boek nodig dan het nu verschenen. Dit heeft dus tot gevolg dat er keuzes gemaakt zijn in de selectie van de onderwerpen. Bovendien isn een aantal disciplines binnen de biologie (bijvoorbeeld ecologie) nog altijd in beweging of nog niet uitvoerig beschreven. Het boek is ingedeeld in drie delen namelijk I: Oudheid en Middeleeuwen, II: Wetenschappelijke revolutie en verlichting en III: Differentiatie van disciplines . Het is geen makkelijk te lezen boek mede door het grote aantal verwijzingen: echter voor degenen die geïnteresseerd zijn in het biologisch denken in een bepaalde tijdsperiode geeft het een goed beeld. Met name de ontwikkeling van de biologie door de eeuwen heen is goed te volgen. Het boek is slechts spaarzaam geïllustreerd en oogt sober. (Biblion recensie, B.J.M. Verschoof.) (ISBN/EAN: 9053522328) Booknr: 41789. € 25
ZWAAN, J. Groen van Prinsterer en de klassieke oudheid. Amsterdam, Uitgeverij Adolf M. Hakkert, 1973. Paperback. 8vo. 642 pp. (diss. - stellingen / thesis). Goed exemplaar. Booknr: 33023. € 16
ZWEIG, STEFAN. Die Heilung durch den Geist. Mesmer - Mary Baker-Eddy - Freud. Leipzig, Im Insel-Verlag, 1931. Cloth. Hardbound. 8vo. 446 pp. (Erste Ausgabe). Both sides a bit stained. Otherwise a good copy. Booknr: 2181. € 12
ZWIEP, IRENE E. Mother of reason and revelation. A Short History of Medieval Jewish Linguistic Thought. Amsterdam, J.C. Gieben, Publisher, 1997. Gloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. X, 278 pp. (Amsterdam Studies in Jewish Thought, volume 5). A fine copy. Booknr: 13235. € 75
Order: Email antiquariaathofman@ziggo.nl © Antiqbook: NAN 2000 |
music poetry theater art linguistics topography Utrecht history religion history of science philosophy literature varia
Order: Email antiquariaathofman@ziggo.nl
Updated: 5/19/12 |